Wymiana części Honeywell Aquastat L4031a

Wymiana części Honeywell Aquastat L4031a jest dość prostym procesem. Jest to jednostka sterująca, która służy do regulacji temperatury w systemie ogrzewania. Aby wymienić część, należy najpierw wyłączyć zasilanie i odłączyć zasilanie elektryczne do jednostki, a następnie wyjąć ją z obudowy. Następnie należy zamontować nową część i zamontować ją w obudowie, a następnie podłączyć zasilanie elektryczne. Po zakończeniu działań, należy włączyć zasilanie i upewnić się, że jednostka działa poprawnie.

Ostatnia aktualizacja: Wymiana części Honeywell Aquastat L4031a

Wyszukaj akcesoria i części zamienne.

Nasza wyszukiwarka online pomoże Ci zlokalizować i zakupić oryginalne części zamienne do Twojego urządzenia gospodarstwa domowego. Musisz tylko znać E-numer swojego urządzenia (E-Nr). Zazwyczaj znajduje się on w okolicy drzwiczek lub na tabliczce znamionowej urządzenia.

Wprowadź numer modelu (E-Nr)

Proszę wprowadzić E-numer

Podane dane są niepoprawne

Niepoprawna liczba znaków

Wprowadź prawidłowy E-numer

To pole przyjmuje tylko cyfry

E-numer urządzenia nie istnieje. Sprawdź format dodawanego pliku. Tylko formaty. png i. jpg są akceptowane.

Problem techniczny. Spróbuj ponownie lub wpisz e-numer urządzenia ręcznie.

Proszę wprowadzić numer urządzenia

Proszę wybrać swoją kategorię i podkategorię

Jeżeli kiedykolwiek zastanawiałeś się, co odpowiada za sterowanie temperaturą w lodówce to wiedz, że jest to termostat. Termostat występuje w każdej lodówce niezależnie od marki i modelu urządzenia. Zazwyczaj połączony jest z oświetleniem (w starszych modelach chłodziarko – zamrażarek), jednak nie jest to regułą. Zwyczajowo nazywa się termostatem regulowanym. Składa się z długiej kapilary, która jednocześnie jest czujnikiem.

Fabrycznie kapilara zwinięta jest jak szpulka. W lodówce jest już rozwinięta, tak aby „łapała” temperaturę bezpośrednio w części chłodziarkowej, tam gdzie przechowujemy jedzenia. Nowsze modele lodówek mogą posiadać dwa i więcej termostatów w zależności od technologii zaawansowania sprzętu. Mając kilka obiegów chłodzenia termostat jest podzielony na strefy. Dla chłodziarki osobno i zamrażarki osobno. W przypadku dodatkowych komór specjalistycznego przeznaczenia możliwe jest oddzielne sterowanie temperaturą.

Na przykładzie lodówki Whirlpool -instrukcja wymiany termostatu.

Podstawowa zasada: termostatu nie naprawia się tylko wymienia uszkodzony na nowy.

Aby prawidłowo dobrać termostat liczą się jego oznaczenia, długość kapilary i przede wszystkim model lodówki z tabliczki znamionowej. Termostaty pracują na określonych zakresach temperatur np. uniwersalny termostat RANCO K59P1761 posiada zakres temp. w granicach +4 stopnie C / – 18 st. C do +4 st C / -30 st. C.

uniwersalny termostat RANCO K59P1761

Prosta instrukcja wymiany termostatu w lodówce krok po kroku:

1. Na początek odłącz lodówkę od źródła zasilania. Liczy się bezpieczeństwo!

2. Po otwarciu drzwiczek po prawej stronie komory znajduje się termostat przykryty obudową.

3. Zdemontuj najpierw pokrętło nastawy temperatury.

4. Następnie odkręć żarówkę znajdującą się obok termostatu.

5. Teraz możesz bezpiecznie zdemontować obudowę swojego termostatu.

6. Zrób lepiej zdjęcie, aby zapamiętać sposób podłączenia konektorów do części. Unikniesz później pomyłek i wątpliwości podczas podłączenia.

7. Odłącz wszystko i ostrożnie wyjmij kapilarę termostatu z wnętrza lodówki.

8. Następnie nowy termostat delikatnie rozwiń tak, aby nie uszkodzić newralgicznego miejsca – kapilary.

9. Zwróć uwagę na poprzednie połączenia konektorów lub wspomóż się zdjęciem.

10. Odsłoń kable i usuń kilka milimetrów izolacji, aby połączyć miedziane druciki.

11. Zastosuj elementy połączeniowe i zaciśnij nowepołączenia.

12. Podłącz termostat zgodnie ze zdjęciem zrobionym wcześniej.

13. Umieść całość w gnieździe, jeżeli kapilara jest za długa to trochę zwiń ją.

14. Nałóż obudowę termostatu z powrotem.

15. Zamontuj żarówkę z powrotem i na koniec pokrętło nastawytemperatury.

16. Podłącz lodówkę do źródła energii elektrycznej.

Czy było ciężko? Podziel się z nami swoją opinią. Zobacz, że w domowym zaciszu można wykonać samodzielnie wymianę termostatu bez fachowców i ponoszenia dodatkowych kosztów. Satysfakcja gwarantowana.

Cieknąca spłuczka podtynkowa wcale nie musi skończyć się wezwaniem fachowca. Mimo że dostęp do niej jest utrudniony, naprawa spłuczki podtynkowej nie jest skomplikowana, a co za tym idzie – możliwa do wykonania bez zniszczenia zabudowy. Dobrym tego przykładem jest naprawa spłuczki geberit.

JAKOŚĆ PRIORYTETEM: Marka Geberit oferuje 25-letnią gwarancję na części zamienne oraz 10-letnią prawdziwą gwarancję na wszystkie elementy spłuczki podtynkowej.

Spis treści

 1. Na czym polega awaria spłuczki podtynkowej?
 2. Naprawa spłuczki podtynkowej. Jak naprawić spłuczkę podtynkową geberit?
 3. Uszkodzona spłuczka podtynkowa. Naprawa krok po kroku

Na czym polega awaria spłuczki podtynkowej?

Wynikiem awarii spłuczki podtynkowej jest lecąca z niej cały czas woda. Jeśli po spuszczeniu woda wciąż leci, oznacza to awarię zaworu spłukującego. W innym wypadku, kiedy woda zaczyna wyciekać już po napełnieniu zbiornika, problemem jest zawór napełniający.

Mimo że producenci konstruują je nieco inaczej, ogólna zasada ich działania jest taka sama. Dlatego też naprawa spłuczki podtynkowej geberit będzie tożsama z naprawą mechanizmu od innego producenta. W tym kontekście uwagę należy zwrócić na dwa wskazane wyżej zawory: spłukujący i napełniający.

Jako że uszkodzenie zaworów i innych komponentów zestawu jest trudne, najczęściej woda leci ze spłuczki podtynkowej wskutek zanieczyszczeń, które utrudniają pracę jej elementom ruchomym. Jeśli więc spłuczka geberit nie trzyma wody, często wystarczy oczyścić zawory z osadów. Dodatkowo konieczna może być wymiana elementów uszczelniających. Rzadko jednak zachodzi obowiązek wymiany całego zaworu.

Autor: serwis prasowy

PARA DOSKONAŁA Ściana i armatura w jednolitym, wyrazistym kolorze, np. bordo, sprawdzą się w dużej przestrzeni. Jednak nawet tak intensywna kolorystyka nie jest w stanie zdominować owalnej, wolnostojącej wanny „Eclipse” wykonanej z pięknie użylonego marmuru Carrara. Monolityczna, ergonomiczna forma, dopracowana w każdym szczególe, z łatwością zagra główną rolę w dowolnej kompozycji. antoniolupi. it

Naprawa spłuczki podtynkowej. Jak naprawić spłuczkę podtynkową geberit?

Na pierwszy rzut oka naprawa spłuczki podtynkowej wydaje się trudna. Tego typu produkt nie ma bowiem widocznych otworów, a cały mechanizm kryje się pod glazurą.

W praktyce jest to czynność na tyle prosta, że obejdzie się bez konieczności pomocy serwisanta. Dostęp do wszystkich elementów podtynkowych odpowiedzialnych za spłukiwanie jest możliwy bez konieczności ingerencji w zabudowę. Służy do tego otwór rewizyjny, zakryty ozdobnym panelem z przyciskami do uruchamiania spłuczki.

Poniżej przedstawiamy instrukcję, jak otworzyć spłuczkę podtynkową, oczyścić zawory z osadów i przywrócić prawidłowe działanie mechanizmu spłukiwania wody.

Autor: serwis prasowy Opoczno

Ściany w ciekawym kolorze, modne płytki i czarne dodatki wprowadzają loftowy charakter do nowocześnie urządzonej łazienki.

Uszkodzona spłuczka podtynkowa. Naprawa krok po kroku

 1. Demontujemy otwór rewizyjny, przesuwając przycisk do góry i odchylając jego górną część.
 2. Zwalniamy blokadę kołków trzymających ramkę, odsuwając suwaki i obracając ich dźwignie o 90 stopni, po czym demontujemy ramkę wraz z kołkami. Uwaga! W niektórych modelach ramka jest przymocowana wkrętami!
 3. Demontujemy popychacze poruszające dźwignią unoszącą zawór. Następnie wciskamy dźwigienki znajdujące się po obu stronach płytki zakrywającej otwór rewizyjny, po czym ją zdejmujemy.
 4. Zakręcamy zawór odcinający dopływ wody do zbiornika, obracając niebieskie pokrętło maksymalnie w prawo.
 5. Wciskamy i przytrzymujemy niebieski przycisk, który otwiera zawór spustowy. Wyjmujemy znajdującą się za nim konsolę, wciskając dźwigienki blokujące zatrzask. Konsole wyjmujemy w górę i odchylamy do siebie, uwalniając przy tym haczyki, które uwalniają cięgła zaworu spustowego.
 6. Odłączamy wężyk do zaworu odcinającego, odkręcając delikatnie jego nakrętkę.
 7. Zwalniamy zatrzask zaworu napełniającego, ściskając dwie niebieskie dźwigienki i wyciągamy go przez otwór. Ściskamy dwie czarne dźwigienki i wyjmujemy też zawór spustowy.
 8. Czyścimy zawór spłuczki, wypinając śrubę, na której wisi pływak i zsuwając niebieski element zamykający. Spłukujemy nagromadzony osad pod strumieniem bieżącej wody i zakładamy go z powrotem.
 9. Czyścimy zawór spustowy, spłukując go pod bieżącą wodą lub przecierając szmatką. Zdejmujemy i czyścimy (wymieniamy) gumową uszczelkę.
 10. Wkładamy z powrotem zawór spustowy, aż zaskoczy jego blokada. Ustawiamy w pozycji pionowej jego cięgła i sprawdzamy, czy swobodnie opadają.
 11. Wkładamy z powrotem zawór napełniający do momentu, aż usłyszymy zatrzaśnięcie jego blokady.
 12. Przykręcamy wężyki do zaworu odcinającego. Uwaga! Obracać ma się tylko nakrętka, nie wężyk.
 13. Montujemy konsolę: zaczepiamy wiszące z tyłu zaczepy cięgła zaworu spustowego, wciskamy niebieskie przyciski, sprawdzamy, czy zawór unosi się i opada.
 14. Otwieramy zawór odcinający, odkręcając pokrętło maksymalnie w lewo. Sprawdzamy, czy zawory działają w prawidłowy sposób.
 15. Wkładamy płytkę maskującą, zaczynając od jej dolnej części.
 16. Mocujemy ramkę przez wsunięcie kołków w otwory, aby ich dźwignie były skierowane poziomo do środka. Obracamy dźwigienki (lewą w dół, prawą w górę) i blokujemy je niebieskimi suwakami (lewy w dół, prawy w górę).
 17. Montujemy popychacze i zakładamy panel, zaczynając od dołu i dociskając jego górną część.

Naprawa spłuczki podtynkowej nie jest więc niczym skomplikowanym, aczkolwiek wymaga poświęcenia odrobiny czasu. Tyczy się to spłuczek wszystkich producentów, nie tylko spłuczki geberit.

Mini-las w domu: zobacz, czy znasz wszystkie te rośliny doniczkowe?

Pytanie 1 z 9

Jak nazywa się ta roślina?

Kamienne posadzki i okładziny ścienne w łazienkach

Wymiana części Honeywell Aquastat L4031a

Bezpośredni link do pobrania Wymiana części Honeywell Aquastat L4031a

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Wymiana części Honeywell Aquastat L4031a