Uwaga techniczna Canon Ef 16 35mm F 2 8l Ii Usm

Canon EF 16-35mm f/2.8L II USM to profesjonalny przysłona szerokokątnego obiektywu zmiennoogniskowego. Posiada on wysoki poziom wytrzymałości i jakości wykonania, co czyni go idealnym wyborem dla profesjonalnych fotografów. Obiektyw ten jest wyposażony w ultraszybki silnik USM, który zapewnia szybkie i precyzyjne ustawienie ostrości. Dodatkowo, obiektyw wyposażony jest w system stabilizacji obrazu, co jest szczególnie przydatne przy fotografowaniu w niskich warunkach oświetleniowych. Obiektyw Canon EF 16-35mm f/2.8L II USM to profesjonalny sprzęt, który zapewni wysokiej jakości zdjęcia.

Ostatnia aktualizacja: Uwaga techniczna Canon Ef 16 35mm F 2 8l Ii Usm

 • Bardzo szerokokątny obiektyw serii L do fotografowania imponującej architektury i rozległych krajobrazów
 • Stała maksymalna przysłona f/2, 8 w całym zakresie zoomu
 • 9-listkowa, okrągła przysłona zapewnia łagodnie rozmyte tło
 • Technologia Super UD (bardzo niska dyspersja) pozwala tworzyć ostre obrazy o wysokim kontraście w celu zredukowania aberracji chromatycznych
 • Zaawansowane powłoki ASC i SWC redukują odbicia promieni podczas fotografowania pod światło
 • Szybki, dynamiczny autofokus z silnikiem ultradźwiękowym (USM) gwarantuje gotowość do fotografowania wydarzeń rozgrywających się w ułamku sekundy
 • Osłona obiektywu o kształcie kielicha kwiatu zapobiega winietowaniu i chroni przedni element
 • Zgodność ze wszystkimi lustrzankami cyfrowymi, również z pełnoklatkowymi modelami EOS M bez lustra w przypadku założenia adaptera mocowania EF-EOS M
 • EF 16-35mm f/2. 8L III USM
 • Osłona obiektywu EW-88D
 • Futerał na obiektyw LP1222
 • Dekiel na obiektyw E-82 II
 • Tylny dekiel na obiektyw E
 • Instrukcja obsługi
 • Canon EF 16-35mm f/2. 8L II USM

  vs

  Canon EF 16-35mm f/2. 8L II USM

  Fujifilm XC 35mm f/2

  Dlaczego Canon EF 16-35mm f/2. 8L II USM jest lepszy od Fujifilm XC 35mm f/2?

  • Wyposażona w metalowe mocowanie. ?
  • Odporny na warunki pogodowe (wodoszczelny)?
  • W pełni ręczne ustawianie ostrości. ?
  • Zawiera osłonę na obiektyw. ?
  • O 0. 07m krótsza minimalna odległość łapania ostrości. ?
   0. 28mvs0. 35m
  • 19mm krótsza minimalna długość ogniskowej?
   16mmvs35mm
  • O 63. 8° szerszy maksymalny kąt widzenia. ?
   108°vs44. 2°
  • 0. 08x Lepszy współczynnik powiększenia?
   0. 22xvs0. 14x

  Dlaczego Fujifilm XC 35mm f/2 jest lepszy od Canon EF 16-35mm f/2. 8L II USM?

  • 28. 57% szerszy otwór przy minimalnej ogniskowej?
   f/2. 0 vsf/2. 8
  • O 0. 8f szersza przysłona na maksymalnej ogniskowej. ?
   2fvs2. 8f
  • 510g lżejszy?
   130gvs640g
  • O 2 więcej ostrzy przysłony. ?
   9vs7
  • O 18. 8° węższy minimalny kąt widzenia. ?
   44. 2°vs63°

  Tańsze odpowiedniki

  Nikon AF-S Nikkor 50mm F/1. 8G

  Sony E 18-55mm F3. 5-5. 6 OSS

  Nikon AF-S DX Nikkor 35mm f/1. 8G

  Canon EF 28-135mm F/3. 6 IS USM

  Nikon AF Nikkor 50mm F/1. 8D

  Nikon AF Zoom-Nikkor 24-85mm f/2. 8-4D IF

  Nikon AF-S DX Nikkor 18-55mm f/3. 6G VR II

  Pentax smc DA 18-55mm F/3. 6 AL II

  Canon EF-M 18-55mm F3. 6 IS STM

  Opinie użytkowników

  Ogólna ocena

  Canon EF 16-35mm f/2. 8L II USM

  0 Opinie użytkowników

  Canon EF 16-35mm f/2. 8L II USM

  0. 0/10

  0 Opinie użytkowników

  Fujifilm XC 35mm f/2

  1 Opinie użytkowników

  Fujifilm XC 35mm f/2

  8. 0/10

  1 Opinie użytkowników

  Informacje ogólne

  Urządzenie jest chronione specjalnymi uszczelkami, które zapobiegają awariom spowodowanymi przez kurz, deszcz i rozbryzgi wody.

  Mocowanie wykonane z metalu jest ogólnie rzecz biorąc lepsze od plastikowego, gdyż zapewnia większą trwałość.

  Uważamy, że mniejsza waga jest lepsza, ponieważ lżejsze urządzenia są wygodniejsze do przenoszenia. Niższa waga jest również zaletą dla urządzeń gospodarstwa domowego, ponieważ ułatwia transport.

  Przedni element nie obraca się. Jest to ważne jeśli używasz filtrów, takich jak polaryzacyjne lub gradientowe, które muszą być zorientowane w określony sposób.

  Obiektyw wyposażony jest w osłonę obiektywu, dzięki czemu nie trzeba jej kupować oddzielnie. Są one używane do blokowania silnych źródeł światła, takich jak słońce, odbitych od obiektywu, aby zapobiec powstawaniu odblasków.

  Osłonę obiektywu można przykręcić do obiektywu w odwrotnej pozycji tak, aby można było ją utrzymywać w aparacie przez cały czas gotową do użycia.

  rozmiar filtra

  Nieznana. Pomóż nam, sugerując wartość. (Canon EF 16-35mm f/2. 8L II USM)

  Ten pomiar należy wziąć pod uwagę przy zakupie filtrów.

  Optyka

  Już maksymalna ogniskowa pozwala skupić się na małej części sceny, i oferuje węższy kąt widzenia niż krótszych ogniskowych.

  Krótsza długość minimalna ogniskowa pozwala uzyskać więcej sceny na zdjęciu, i oferuje szerszy kąt widzenia niż dłuższych ogniskowych.

  Optyczna stabilizacja obrazu wykorzystuje czujniki żyroskopowe do wykrywania drgań aparatu. Obiektyw dostosowuje odpowiednio ścieżkę optyczną, zapewniając, że różnego rodzaju poruszenia lub rozmycia są poprawione przed zarejestrowaniem przez matrycę.

  Na krótszym końcu obiektywu masz najszerszy kąt widzenia. W ten sposób można objąć większą scenę na zdjęciu (w oparciu o format APS-C).

  Na najdłuższym końcu obiektywu masz najmniejszy kąt widzenia. Pozwala to na zawarcie niewielkiej części sceny na zdjęciu, w postaci powiększenia przedmiotu (na podstawie formatu APS-C).

  Prawdziwy obiektyw makro ma powiększenie 1:1. Oznacza to, że obraz jest wytwarzany reprezentacji naturalnej wielkości leczonego sfotografowane.

  Zakres zoomu jest stosunek najdłuższych i najkrótszych ogniskowych. Wyższy zakres zoomu oznacza, że​​ soczewka jest bardziej uniwersalny.

  Przesłona

  Jest to najszersza dostępna przy minimalnej ogniskowej przysłona. Z szerszego rozwarcia czujnika może przechwycić więcej światła, co pomaga uniknąć rozmycia umożliwiając szybszą prędkość migawki. Zapewnia również płytkiej głębi ostrości, co pozwala na rozmycie tła, aby zwrócili uwagę na ten temat.

  Jest to najszersza dostępna na maksymalnej ogniskowej przysłona. Poprzez szersze otwarcie czujniki matrycy mogą przechwycić więcej światła, co pomaga uniknąć rozmycia umożliwiając zastosowanie krótszej migawki. Zapewnia również płytką głębię ostrości, co pozwala na rozmycie tła, aby oglądający zwrócili uwagę na główny element zdjęcia.

  Podobne jak liczba ostrzy przysłony, zaokrąglone ostrza wpływają na sposób, w jaki światło przedostaje się do czujnika. Zaokrąglone ostrza często występują tylko w droższych obiektywach, poprawiając wygląd rejonów poza głównym planem. Pozwala to na osiągnięcie lepszego, bardziej miękkiego efektu bokeh na zdjęciach.

  Przysłona kontroluje ilość światła, jaka przedostaje się do czujnika i matrycy aparatu. Większa liczba ostrzy przysłony jest często wyznacznikiem lepszej jakości obiektywu. To także pozwala na osiągnięcie znacznie ładniejszego efektu bokeh, natomiast obiektyw z mniejszą liczbą ostrzy często pozwala uzyskać ostrzejszy, bardziej wielokątny bokeh.

  Jest to najmniejszy dostępny otwór na maksymalnej ogniskowej. Mniejszy otwór przysłony ogranicza ilość światła docierającego do matrycy. Jest to ważne w jasnych warunkach, gdzie szerszy otwór może spowodować, że Twoje zdjęcie będzie prześwietlone. Kolejną zaletą jest to, że z mniejszym otworem masz większą głębię ostrości, co pozwala zachować wszystkie szczegóły zdjęcia w centrum uwagi.

  Mniejszy otwór przysłony zmniejsza ilość światła docierającego do matrycy. Jest to ważne w jasnych warunkach, gdzie szerszy otwór może spowodować prześwietlenie Twojego zdjęcia. Kolejną zaletą jest to, że z mniejszym otworem masz większą głębię ostrości, co pozwala zachować ostrość na wszystkie szczegóły.

  Fokus

  Wiele obiektywów pozwala ustawić ostrość na nieskończoność. Jest to istotne, gdy chcesz robić zdjęcia obiektów obiektów położonych w oddali, np. podczas fotografowania krajobrazów, aby upewnić się czy wszystko jest wyraźne i ostre.

  Obiektywy z wbudowanym silnikiem ostrości mają możliwość automatycznej regulacji ostrości, nawet gdy aparat nie posiada własnego silnika ostrości.

  Przy pełnej ręcznej regulacji ostrości można przesunąć pierścień regulacji ostrości, gdy jest on w trybie AF (Auto Focus). Oznacza to, że można dokonać ustawień ręcznych po zakończeniu AF bez konieczności powrotu do trybu ręcznego.

  Obiektywy z wbudowanym silnikiem ostrości ustawiają ostrość szybciej i ciszej niż obiektywy bez silnika ostrości, które opierają się na silniku ostrości z korpusu aparatu.

  Jest to najmniejsza odległość, na której obiektyw jest w stanie złapać ostrość. Krótsza minimalna odległość pozwala bardziej zbliżyć się do fotografowanego obiektu, co jest szczególnie ważne podczas wykonywania zdjęć makro.

  Benchmarks

  Wynik testu ostrości z zestawu DxOMark. Wynik ten jest oparty na pomiarze MTF (funkcji transferu modulacji) i daje ogólną wskazówkę na temat ostrości obrazu wytwarzanego przez soczewkę. Testowane z Nikon D7000 oraz Canon 7D. Źródło: DxOMark.

  Wynik testu aberracja chromatycznej bocznej z zestawu DxOMark. Aberracja chromatyczna jest rodzajem zniekształcenia, które skutkuje powstawaniem kolorowych otoczek wzdłuż krawędziach na obrazie.

  DxOMark jest zestawem testów służących do do pomiaru wydajności i jakości obiektywów oraz aparatów. Wynik DxOMark jest ogólnym rezultatem uzyskanym przez obiektyw. Testowano z Nikon D7000 oraz Canon 7D. com/pl/canon-ef-16-35mm-f-2-8l-ii-usm-vs-fujifilm-xc-35mm-f-2/dxomark-distortion">zakłócenia

  Wynik testu zniekształcenia z zestawu DxOMark. Zniekształcenie obiektywu odnosi się do różnic powstających podczas powiększenia całego obrazu. Większy wskaźnik zakłóceń powoduje nieprawidłowy zapis linii prostych w obrazie. com/pl/canon-ef-16-35mm-f-2-8l-ii-usm-vs-fujifilm-xc-35mm-f-2/dxomark-transmission">transmisja

  Wynik testu transmisji z zestawu DxOMark. Transmisja odnosi się do ilości światła, która dotrze do czujnika aparatu przez wszystkie elementy szklane, czyli soczewki. Niższa wartość Tstop oznacza więcej światła. Jest to ważny parametr, ponieważ mniej światła padającego na matrycę może prowadzić do konieczności ustawienia wyższych czułości ISO lub dłuższego czasu otwarcia migawki. com/pl/canon-ef-16-35mm-f-2-8l-ii-usm-vs-fujifilm-xc-35mm-f-2/dxomark-vignetting">winietowanie

  Wynik testu winietowania z zestawu DxOMark. Winietowanie oznacza jasność obrazu zmieniającą się od środka w kierunku brzegów, powodując powstawanie ciemnych kątów. Wynik 0 jest doskonały, a obraz nie będzie miał winietowania.

  Najlepszy/najlepsza w kategorii obiektywy?

  Canon EF 70-200mm F/2__8L IS II USM

  Tamron SP 24-70mm F/2__8 Di VC USD

  Nikon Nikkor Z 70-200mm f/2. 8 VR S

  Tamron SP 90mm F2__8 Di Macro 1:1 VC USD

  Sony 85mm F1__4 ZA Carl Zeiss Planar T*

  Tamron SP 24-70 f/2. 8 Di VC USD G2

  Sigma 24-70mm f/2. 8 DG OS HSM Art

  Tamron SP 90mm F/2__8 Di VC USD 1:1 Macro

  Canon EF 70-200mm f/2__8L IS III USM

  Canon EF 70-200mm f/4L IS II USM

  Pokaż wszystko

  Wraz z nową profesjonalną lustrzanką Canon zaprezentował nową wersję profesjonalnego szerokątnego zooma 16-35mm f/2. 8L. Oznaczony rzymską dwójką obiektyw to więcej niż odświeżona wersja popularnej wśród fotoreporterów "elki".

  Canon EF 16-35mm f/2. 8L II USM to całkowicie nowa konstrukcja. Inna niż u poprzednika jest ilość soczewek - 16 elementów w 12 grupach (poprzednio 14/10). Zastosowano dwie soczewki o niskiej dyspersji, nazywane przez Canona Ultra Low Dispersion (UD) zapobiegające aberracji chromatycznej.

  Canon EF 16-35mm f/2. 8L II USM

  W nowym obiektywie zastosowano przysłonę o okrągłym otworze. Taki zabieg ma na celu lepsze według producenta odwzorowanie nieostrości w drugich planach. Obiektyw jest oczywiście wyposażony w silnik ultradźwiękowy USM pozwalający na jednoczesne ręczne ostrzenie. Jak podają informacje prasowe Canona, w nowej konstrukcji zastosowano nowe algorytmy automatycznego ustawiania ostrości.

  Jak na "elkę" przystało 16-35 jest uszczelniony przed wpływem warunków atmosferycznych. Ubocznym skutkiem nowej konstrukcji obiektywu są większe gabaryty. EF 16-35mm f/2. 8L II USM urósł po kilka milimetrów w każdym z wymiarów, zaś średnica gwintu filtra wzrosła do 82 mm (z 77 mm).

  Obiektyw wejdzie do sprzedaży na wiosnę 2007. Poniżej prezentujemy wykresy MTF producenta i specyfikacje techniczne nowej konstrukcji.

  Niestety tradycyjnie już Canon Polska nie udostępnił mediom informacji prasowych w momencie upłynięcia embarga. Opieramy się więc na materiałach opublikowanych na zachodnich stronach producenta. Będziemy uzupełniali artykuły w miarę otrzymywania pełnych danych.

  wykresy MTF nowego obiektywu

  Specyfikacje techniczne:

  Uwaga techniczna Canon Ef 16 35mm F 2 8l Ii Usm

  Bezpośredni link do pobrania Uwaga techniczna Canon Ef 16 35mm F 2 8l Ii Usm

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Uwaga techniczna Canon Ef 16 35mm F 2 8l Ii Usm