Szybkie działanie Epson Actiontower 8000 75

Epson ActionTower 8000 75 to jeden z najlepszych drukarek 3D na rynku. Pracuje szybko i precyzyjnie, dostarczając wysokiej jakości wydruki. Jego szybkie działanie pozwala przetwarzać dużo zadań bez zwiększania czasu wydruku. Drukarka jest wyposażona w system stabilizacji wydruku i czujniki, dzięki którym można uzyskać bardzo dokładne i szczegółowe wyniki. Drukarka jest wyposażona w szeroką gamę opcji, takich jak wybór materiałów, wsparcie koncepcji dual-extrusion i wiele innych. Dzięki temu drukarka jest bardzo elastyczna i może być wykorzystywana do wielu różnych projektów. Epson ActionTower 8000 75 to idealny wybór dla osób szukających szybkiego i wydajnego drukarki 3D.

Ostatnia aktualizacja: Szybkie działanie Epson Actiontower 8000 75

Trudno pominąć rolę, jaką w pracy projektowej odgrywa możliwość wielkoformatowego druku wysokiej jakości. Pozwala on znacznie lepiej niż przy podglądzie na monitorze ocenić stan prac, uzmysłowić konieczne poprawki, stanowi bazę do pracy grupowej i wreszcie pozwala na prezentację pracy odbiorcy.

Niestety zdarza się, że ze względu na koszt urządzeń wielkoformatowych oraz samego wydruku, jest on stosowany sporadycznie jako uzupełnienie, a nie narzędzie codziennej pracy. Taki stan rzeczy zmienia firma Epson, wprowadzając do portfolio drukarek atramentowych serię SureColor-T. Te stosunkowo niewielkie urządzenia, oferując wysokiej jakość druk LFP do 36”, kosztują znacznie mniej niż tradycyjne modele, a dodatkowo… mogą na co dzień pełnić rolę standardowych drukarek biurowych.

Dlaczego atrament?

Japoński Epson od ponad dekady znany jest jako dostawca głowic i urządzeń atramentowych opartych na autorskiej technologii Micro Piezo. Pozwoliła ona wyeliminować z procesu drukowania konieczność podgrzewania atramentu, co sprawiło, że usunięto całkowicie główną bolączkę starszych drukarek w postaci zasychania tuszów i zatykania się dysz głowicy. Jest to także rozwiązanie dużo bardziej ekonomiczne oraz zdrowsze niż „laserówki”, bo w przeciwieństwie do nich urządzenia Epson pobierają minimalne ilości prądu, a podczas pracy nie emitują szkodliwego ozonu. Drukarki LFP z serii SC-T do druku wykorzystują najnowszą generację atramentu UltraChrome XD2, który w porównaniu z laserową techniką zapewnia najwyższą jakość w o wiele niższej cenie. Uzyskane materiały charakteryzują się także odpornością na rozmazywanie i działanie wody. Z kolei pod względem kosztów związanych z eksploatacją, dzięki eliminacji elementów podlegających okresowej wymianie, korzystanie z modeli pochodzących z serii T ogranicza się wyłącznie do uzupełniania tuszu oraz nośników.

Szybkość oraz wydajność

Najnowsze urządzenia SureColor-T zostały zaprojektowane tak, by spełniać wymogi fachowców z wielu dziedzin, w tym architektury, inżynierii, projektowania CAD, systemów GIS, edukacji, biznesu, a także użytkowników pracujących w małych i domowych biurach. Poza jakością, ich atutem jest także szybkość – w przypadku flagowego 36-calowego modelu SC-T5400 pierwszy wydruk niezależnie czy w kolorze, czy monochromatyczny otrzymamy po 22 sekundach. Dodatkowo zastosowane wkłady atramentowe o dużej pojemności (350 ml) znacznie zwiększają wydajność – tusz jest tańszy i starcza na dłuższy czas. Modele SC-T5400 oraz jego mniejszy brat SC-T3400 oferują także drukowanie bez marginesów (tylko w przypadku druku z rolki). Dodatkowo wyposażono je w technologię weryfikacji dyszy (Nozzle Verification Technology, NVT), która na bieżąco monitorując stan głowicy zapobiega jej mikrouszkodzeniom, co w praktyce przekłada się na powtarzalność wydruków oraz niezawodność na poziomie klasy komercyjnej.

Funkcjonalność i wszechstronność zamknięte w niewielkiej obudowie

Wspólną cechą wszystkich drukarek wchodzących w skład serii T są ich kompaktowe rozmiary oraz ergonomiczna obudowa, dzięki czemu urządzenia wpasują się niemal w każdą, nawet niewielką przestrzeń. Drukarki mogą funkcjonować zarówno umieszczone na stojaku jako wolnostojące oraz po postawieniu na biurku lub szafce jako standardowe wyposażenie biura. Co ważne, każdy z modeli może „od ręki”, bez kłopotliwego przełączania obsługiwać zarówno zadania wydruku wielkoformatowego, jak i drukować standardowe dokumenty A4 czy A3 (np. umowy czy faktury). Dodatkowo – bez względu na to, które urządzenie wybierzemy – wszystkie za sprawą wbudowanego ekranu LCD o przekątnej 4, 3″ pozwalają na intuicyjną pracę. Z kolei wbudowany moduł Wi-Fi pozwala także na bezprzewodowe wysyłanie dokumentów do drukarki z pomocą komputera, ale także urządzeń mobilnych – modele SC-T3400 i SC-T5400 dodatkowo pozwalają też na bezpośrednie drukowanie z dysku USB lub innego urządzenia pamięci masowej.

Uniwersalne urządzenia dla profesjonalistów

Seria T całościowo adresowana jest przede wszystkim do inżynierów, architektów czy osób pracujących z mapami topograficznymi, którzy poszukują profesjonalnego urządzenia, zapewniającego precyzję i niezawodność przy niskim koszcie wejścia oraz codziennej eksploatacji. SureColor-T trafia w te potrzeby: bez względu na to, czy drukowane są rysunki CAD, projekty techniczne, architektoniczne czy inżynieryjne lub GIS, gwarantują w przystępnej cenie jakość zarezerwowaną dotychczas dla dużo większych urządzeń. Co więcej, pomimo zaawansowania technicznego oraz dostępnych funkcji, wyposażono je w intuicyjny interfejs — w efekcie urządzenia świetnie się nadają również do codziennej pracy biurowej. Na niskie TCO składa się także aż trzyletnia gwarancja producenta, jakiej udziela na wszystkie modele z tej serii. pl/images/magda/art_spons/epson1. jpg"/>

Więcej informacji:

www. pl/gwarancjanadrukarki

www. pl/technical-design

Kontakt: tomasz. pl

Korzystając z trybu Full Auto Mode (Tryb automatyczny), można szybko i łatwo zeskanować dokument do pliku PDF.

Umieść oryginalny dokument na tacy dokumentów. Zobacz Przewodnik użytkownika, aby znaleźć więcej szczegółów.

Jeśli na liście rozwijanej Mode (Tryb) w prawym górnym rogu wybrano ustawienie Full Auto Mode (Tryb automatyczny), kliknij przycisk Customize (Dostosuj).

Uwaga:

Zostanie wyświetlone okno Customize (Dostosuj). com/onlineguides/pl/sx100series/html_s/images/ca4985017. gif"/>

Kliknij przycisk File Save Settings (Ustawienia zapisywania plików).

Wybierz PDF ustawienie Type (Typ) pliku. Poniżej zostaną wyświetlone bieżące ustawienia Paper Size (Rozmiar papieru), Orientation (Orientacja), Margin (Margines), oraz inne ustawienia wyświetlone poniżej. com/onlineguides/pl/sx100series/html_s/images/ca311026. gif"/>

Kliknij przycisk Options (Opcje). Zostanie wyświetlone okno Epson PDF Plug-in Settings (Ustawienia dodatku EPSON PDF).

Aby określić maksymalną ilość stron zawartych w jednym pliku PDF i dopasować Select number to make file (Określ liczbę stron na plik). com/onlineguides/pl/sx100series/html_s/images/c163000012. gif"/>

Aby stworzyć możliwy do przeszukiwania plik PDF, kliknij zakładkęText (Tekst), odznacz poleCreate searchable PDF (Twórz PDF z opcją przeszukiwania) a następnie wybierz swój język z listyText Language (Język Tekstu). com/onlineguides/pl/sx100series/html_s/images/ca311028. gif"/>

Zakładka Text (Tekst)jest dostępna wyłącznie, gdy zainstalowano ABBYY FineReader Sprint Plus. Jeżeli ABBYY FineReader Sprint Plus jest niedostępny w Twoim kraju, nie zobaczysz zakładki Text (Tekst).

Inne informacje na temat szczegółowych ustawień EPSON PDF Plug-in Settings (Ustawienia dodatku EPSON PDF) można uzyskać w Epson Scan Help (Pomoc programu Epson Scan). com/onlineguides/pl/sx100series/html_s/files/step_7. gif"/>

Po wybraniu opcji pliku kliknij przycisk OK. com/onlineguides/pl/sx100series/html_s/files/step_8. gif"/>

Kliknij ponownie przycisk OK, aby zamknąć okno Customize (Dostosuj). com/onlineguides/pl/sx100series/html_s/files/step_9. gif"/>

Kliknij przycisk Scan (Skanuj). Program Epson Scan rozpocznie skanowanie w trybie Full Auto Mode (Tryb automatyczny). com/onlineguides/pl/sx100series/html_s/files/step_10. gif"/>

W zależności od sposobu uruchomienia programu Epson Scan program zapisuje plik w określonej lokalizacji lub otwiera zeskanowany obraz w programie służącym do skanowania. Szczegółowe informacje zawiera rozdział Kończenie skanowania.

Funkcja Skanuj wiele stron do pliku PDF (Tryb domowy/Tryb profesjonalny)

W trybie Home Mode (Tryb domowy) lub Professional Mode (Tryb profesjonalny), można zeskanować klika stron dokumentu, czasopisma lub gazety i zapisać wynik w pliku na komputerze. W programie Epson Scan widoczna jest strona edycji, gdzie można podczas skanowania wyświetlać strony, zmieniać ich kolejność, obracać je lub usuwać.

Można również określić maksymalną liczbę stron pliku PDF. Na przykład, przy skanowaniu dokumentu zawierającego 20 stron i po określeniu liczby stron zawartych w jednym pliku PDF jako pliki 4, 5 PDF pliki są generowane automatycznie.

Umieść pierwszą stronę dokumentu na tacy dokumentów.

Kliknij przycisk Scan (Skanuj). Zostanie wyświetlone okno File Save Settings (Ustawienia zapisywania plików).

Wybierz odpowiednie ustawienia i kliknij przycisk OK.

Po wybraniu opcji pliku kliknij przycisk OK. Program Epson Scan zacznie skanować dokument i wyświetli poniższe okno. com/onlineguides/pl/sx100series/html_s/images/ca311030. gif"/>

Jeśli nie zaznaczymy Show Add Page dialog after scanning (Po zakończeniu skanowania wyświetl okno dodawania strony) w oknie File Save Settings (Ustawienia zapisywania plików), okno to nie pojawia się, a program Epson Scan automatycznie zapisuje dokument.

Jeśli skanowany dokument ma tylko jedną stronę lub nie chcesz przeprowadzać edycji stron, kliknij przycisk Save File (Zapisz plik) i przejdź do kroku 9.

Jeśli natomiast zeskanowanych ma być wiele stron, kliknij przycisk Add page (Dodaj stronę), umieść na tacy dokumentów kolejną stronę i kliknij przycisk Scan (Skanuj). Powtarzaj ten krok dla każdej strony dokumentu. Na koniec kliknij przycisk Edit page (Edytuj stronę) i przejdź do kroku 11.

Można na raz zeskanować najwyżej 999 stron jednego dokumentu. com/onlineguides/pl/sx100series/html_s/files/step_11. gif"/>

Zostanie wyświetlone okno Editing Page (Edycja strony) wraz z miniaturami każdej zeskanowanej strony. com/onlineguides/pl/sx100series/html_s/images/ca4985006. gif"/>

W oknie Editing Page (Edycja strony) są wyświetlane miniaturki każdej zeskanowanej strony. Za pomocą narzędzi znajdujących się pod oknem Editing Page (Edycja strony) można wybierać strony, obracać je, zmieniać ich kolejność oraz usuwać je z dokumentu. Aby uzyskać więcej informacji, kliknij przycisk Help (Pomoc).

Jeśli plik PDF ma zawierać wszystkie strony tak, jak teraz wyglądają, przejdź do kroku 11.

Przycisk usuwania nie jest dostępny, gdy są zaznaczone wszystkie strony dokumentu.

Więcej informacji o narzędziach w oknie Editing Page (Edycja strony) znajduje się w Epson Scan Help. com/onlineguides/pl/sx100series/html_s/files/step_12. gif"/>

Po zakończeniu edycji stron kliknij przycisk OK. Dokument zostanie zapisany jako plik PDF w teczce Pictures (Obrazy) lub My Pictures (Moje obrazy), a następnie program powraca do okna Epson Scan. com/onlineguides/pl/sx100series/html_s/files/step_13. gif"/>

Kliknij przycisk Close (Zamknij), aby zakończyć działanie programu Epson Scan.

Kupiony kilka lat temu za ciężkie pieniądze PC zaczyna zwalniać. Windows uruchamia się w żółwim tempie - mimo że jeszcze niedawno ładował się chyżo niczym sarenka. Przeglądarka internetowa przestaje sobie radzić z większą liczbą otwartych okien. Możesz oczywiście porzucić niewydajnego blaszaka i sprawić sobie nowszy model. Nie miej jednak złudzeń - jeśli nie będziesz o niego właściwie dbać, za parę lat czeka go taki sam los - o ile optymalizacja komputera jest ci zupełnie obca. Oszczędź sobie nerwów i pieniędzy, przeczytaj, jak przyspieszyć komputer w dziesięciu prostych krokach już dziś!

1. Przyspiesz komputer przez defragmentację

Jednym z najprostszych sposobów na przyspieszenie komputera jest defragmentacja dysku, funkcja systemu Windows - i to właśnie od niej powinieneś zacząć. W zależności od wielkości i stopnia zapełnienia dysku cały proces może zająć od kilkudziesięciu minut do nawet paru godzin. Defragmentacja to po prostu uporządkowanie nośnika informacji - ułożenie na nim danych tak, aby były łatwiej dostępne dla użytkownika i programów. Zaleca się, by w celu optymalizacji komputera wykonywać defragmentację przynajmniej raz na dwa miesiące. Kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonkę dysku twardego i wybierz opcję Właściwości. Następnie przejdź do zakładki Narzędzia i kliknij na przycisk Defragmentuj.

2. Wyczyść rejestr!

Rejestr Windows to taki jakby dziennik twojego PC. W trakcie wieloletniego użytkowania systemu zapełnia się on setkami wpisów - spora część z nich to pozostałości po programach, których już dawno na dysku nie ma. Uporządkowanie rejestru przekłada się na przyspieszenie komputera - dlatego zainstaluj dobry program czyszczący i ciesz się sprawniejszą pracą. Przykładem takiej aplikacji jest CCleaner, który poradzi sobie z zapuszczonym rejestrem i usunie zbędne tymczasowe pliki.

3. Jak przyspieszyć komputer z Windowsem 7 - wyłącz fajerwerki!

Windows 7 zawiera bardzo efektowny interfejs aero, który ma podstawową wadę - jest prawdziwą zmorą dla wolniejszych pecetów.  Jak przyspieszyć komputer z tym systemem? To banalnie proste! Kliknij prawym przyciskiem myszy na pulpit, następnie z menu wybierz opcję Personalizuj. Potem w kategorii “Kompozycje podstawowe i o dużym kontraście” wybierz propozycję Podstawowy Windows 7. Wybór okrojonej wersji interfejsu potrafi uwolnić dużo cennej mocy obliczeniowej.

4. Przyspiesz komputer już na starcie

Optymalizacja komputera to także skrócenie czasu ładowania się systemu. W Windows przejdź do menu Start i w okienku “Wyszukaj pliki i programy” wpisz komendę “msconfig”. Następnie kliknij w zakładkę Uruchamianie - oto lista wszystkich aplikacji uruchamiających się razem z systemem. Odznacz te, które uważasz za zbędne - przy okazji możesz wyłapać złośliwe adware i spyware (patrz punkt 9. ) spowalniające rozruch Windowsa.

5. Jak przyspieszyć komputer - może nowy sprzęt?

Może się okazać, że czyszczenie komputera nie wystarczy. Przeglądarka internetowa zaczyna pożerać coraz więcej zasobów, a Windows mimo optymalizacji dalej ładuje się wolno. Jak przyspieszyć komputer w takim wypadku? Najlepszym rozwiązaniem jest zakup dodatkowego RAM oraz dysku SSD. Większa pamięć podręczna przyniesie korzyść w postaci płynniejszej pracy peceta. Warto pamiętać, że płyty główne posiadają ograniczenia w ilości montowanego RAM - zanim dokupisz kość, sprawdź jej specyfikację techniczną. Przeszkodą może być także rodzaj systemu operacyjnego - przestarzałe 32-bitowe oprogramowanie nie obsłuży więcej niż 3 gigabajty pamięci.

Optymalizacja komputera pod kątem sprzętowym nie powinna się obyć także bez nowoczesnego dysku SSD. To nośnik dany stworzony na podstawie tej samej technologii, która znajduje się w popularnych pendrive’ach. Zakup dysku SSD da znaczne przyspieszenie komputera w postaci krótkiego rozruchu systemu i sprawniejszego ładowania się programów. Minusem takiego rozwiązania jest cena - dyski SSD w rozsądnych pojemnościach (czyli powyżej 256 GB) to wciąż bardzo droga sprawa.

6. Sprawdź podzespoły

Przyczyną ślimaczącego się komputera może być także uszkodzenie któregoś z podzespołów. Zawieszający się system może oznaczać psujący się dysk twardy - nigdy nie ignoruj takiego symptomu, bo możesz stracić kluczowe dane. Sprawdź podzespół odpowiednim programem, np. HDDlife. Spowalniający i zawieszający się system może oznaczać także problem z zasilaczem. Wielu ludzi nie przywiązuje większej wagi do tego istotnego podzespołu - i kupuje słabe modele nieznanych firm. A skoki w napięciu mogą przyczynić się do poważnych uszkodzeń komputera!

7. Zmiana systemu operacyjnego

W wielu przypadkach najlepsza optymalizacja komputera to zmiana systemu operacyjnego. Szczególną uwagę należy poświecić licznym dystrybucjom Linuksa - wiele z nich znakomicie sprawdzi się na mało wydajnych komputerach stacjonarnych czy netbookach. Przykłady: Lubuntu, Xubuntu, Crunchbag, Linux Lite, Manjaro, Zorin, AntiX. Jak widać, wybór jest naprawdę szeroki! Kolejną wiadomością jest to, że takie przyspieszenie komputera jest całkowicie darmowe, ponieważ dystrybucje Linuksa to wolne oprogramowanie.

8. Programy antywirusowe spowalniają

Może się okazać, że winowajcą całego zamieszania jest aplikacja antywirusowa, która pożera wielkie ilości zasobów systemowych. Jak przyspieszyć komputer z aktywnym antywirusem? Po prostu wymień program antywirusowy na taki, który będzie łagodniejszy dla twojego ledwo zipiącego staruszka. Poszukaj w sieci testów opisujących zasobożerność poszczególnych oprogramowań od renomowanych producentów. Wybierz taki, który działa w tle, nie zajmując przy tym wielu megabajtów RAM i nie angażując w wielkim stopniu procesora.

9. Pozbądź się adware!

Częstymi winowajcami spowalniającego sprzętu są adware i spyware, czyli złośliwe oprogramowanie reklamowe i śledzące. Takie aplikacje często pracują w tle, zabierając cenną moc obliczeniową i tym sposobem uprzykrzając życie użytkownikowi. Duża część z nich uruchamia się razem z systemem, opóźniając jego start o kilkadziesiąt sekund albo nawet o parę minut. W tej sytuacji niezbędne jest dokładne czyszczenie komputera z nieproszonych gości - szczegółowe instrukcje na temat tego, jak pozbyć się adware i spyware, znajdziesz na naszym Poradniku.

10. Czyszczenie komputera z niepotrzebnych aplikacji

Jak przyspieszyć komputer, nie dokonując reinstalacji systemu? Odpowiedź jest prosta: pozbądź się zbędnych aplikacji, które spowalniają twój sprzęt. Badania empiryczne dowiodły, że PC z zainstalowaną pokaźna liczbą programów jest dużo wolniejszy od “pustego” komputera. Jak w każdym przypadku, najlepszym rozwiązaniem jest profilaktyka, czyli oszczędne gospodarowanie przestrzenią dyskową. Już za późno? Cóż, pozostaje ci dokładne uprzątnięcie dysku twardego. Tutaj przyda się program do czyszczenia komputera z pozostałości po usuniętych już aplikacjach. Lepiej jednak ściągnąć Revo Uninstaller i za jego pośrednictwem odinstalowywać oprogramowanie. Zastanów się, które aplikacje są ci naprawdę potrzebne - pamiętaj, że dziś wiele czynności można wykonywać online, przez przeglądarkę internetową, co pozwala na zwolnienie paru cennych gigabajtów na HDD.

W kwestii optymalizacji komputera warto jeszcze wspomnieć o tzw. crapware. To niewielkie programiki, które zazwyczaj dostajemy w pakiecie z nowo zakupionym laptopem. Zdecydowana większość użytkowników nigdy z nich nie korzysta. Znaczne przyspieszenie komputera można uzyskać, usuwając zbędne aplikacje za pomocą PC Decrapifier.  

Szybkie działanie Epson Actiontower 8000 75

Bezpośredni link do pobrania Szybkie działanie Epson Actiontower 8000 75

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Szybkie działanie Epson Actiontower 8000 75