Standardowy podręcznik operacyjny Hitachi R Sf62cmj

Standardowy podręcznik operacyjny Hitachi R Sf62cmj to szczegółowy i wyczerpujący przewodnik pokazujący użytkownikom, jak w pełni wykorzystać swoje urządzenie. Podręcznik zawiera wyczerpujące informacje dotyczące wszystkich funkcji i ustawień urządzenia, w tym instrukcje dotyczące instalacji i konserwacji, instrukcje dotyczące użytkowania i opisy ustawień. Podręcznik zawiera także informacje na temat zgodności z systemem operacyjnym, a także informacje dotyczące bezpieczeństwa i utrzymania, w tym instrukcje dotyczące czyszczenia, zmiany ustawień i usuwania elementów. Przewodnik jest przeznaczony do użytku wszystkich klientów produktu i powinien być używany przez użytkowników w celu uzyskania optymalnych rezultatów pracy z urządzeniem.

Ostatnia aktualizacja: Standardowy podręcznik operacyjny Hitachi R Sf62cmj


Biblioteka Nauki jest prowadzona przezCentrum Otwartej Nauki,ICM UW|System oparty na platformieYADDAdefault,ver. 4. 11,rev. 42522 |© ICM UW 2005-2022

JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.

Podręcznik operacyjny jest jednym z dokumentów niezbędnym w budowaniu systemu franczyzowego, dlatego tak ważne jest aby jego zawartość była przemyślana i powiązana z treścią umowy.

Najczęściej w skład dokumentacji franczyzowej podmiotu tworzącego sieć franczyzową wchodzi:
1. list intencyjny ( określający warunki wstępnych negocjacji),
2. umowa franczyzowa ( podstawowy dokument określający prawa i obowiązki obu stron),
3. podręcznik operacyjny ( dokument szczegółowo określający zasady współpracy franczyzodawcy z franczyzobiorcą)

Zawartość...

Zawartość podręcznika operacyjnego jest ściśle powiązana z treścią umowy franczyzowej. Podręcznik operacyjny jest przekazywany franczyzobiorcy dopiero po zawarciu umowy, zatem już po podjęciu zobowiązań przez obie strony. Z tej przyczyny zasadniczo podręcznik operacyjny nie może nakładać na franczyzobiorcę większej ilości zobowiązań niż zostało to ustalone w umowie. W praktyce najczęściej podręcznik operacyjny rozwija i uszczegóławia zapisy umowne. W uproszczeniu można zatem wskazać, że postanowienia umowy są swoistym spisem treści podręcznika operacyjnego. 

Początek podręcznika operacyjnego powinna stanowić preambuła zawierająca podstawowe zasady, które przyświecają tworzonemu przez Franczyzodawcę systemowi. Dobrym pomysłem jest tu zamieszczenie misji biznesowej jaką kieruje się Franczyzodawca, podstawowych wartości etycznych, które maja wpływ na prowadzoną przez niego działalność gospodarczą. 

Następnym elementem podręcznika operacyjnego powinna być część dotycząca obowiązków związanych z wizualizacją jednostki franczyzowej, tak by klient bez problemów mógł dostrzegł powiązanie franczyzobiorcy z franczyzodawcą. Wizualizacja jednostki franczyzowej jest jednym z podstawowych obowiązków franczyzobiorcy, zatem podręcznik operacyjny powinien dokładnie określać parametry m. in. kolorystyki czy wyposażenia jednostki. 

Specyfika franczyzy powoduje, iż sukces franczyzodawcy zależy bezpośrednio od działalności jednostek franczyzowych. Dlatego ważnym ( być może najważniejszym) elementem podręcznika powinna być część poświęcona zasadom obsługi klienta. Satysfakcja klienta jest bowiem niezbędnym czynnikiem by sieć mogła się rozwijać. Przy tym należy pamiętać, ze zadowolenie lub jego brak z usługi czy zakupionego towaru klient identyfikuje nie tylko z jednostką w której dokonał zakupu ale także z całą marką.
Zbyt ogólne określenie standardu świadczenia usług jakiego będzie wymagał franczyzodawca od franczyzobiorcy może wpłynąć niekorzystnie na biznes franczyzodawcy. Z taką sytuacja będziemy mieli do czynienia jeśli w wyniku działań franczyzobiorcy opinia o marce i renomie franczyzodawcy ulegnie pogorszeniu. usługi lub dokonujących sprzedaży towarów.

Franczyzodawca w ramach realizowanej strategii rozwoju sieci franczyzowej musi zaproponować potencjalnym franczyzobiorcom korzyści, które przekonają go do wejścia do sytemu. Oczywiście korzyści powinny być zagwarantowane przede wszystkim w umowie, jednak zasadnym jest szczegółowe określenie ich w podręczniku operacyjnym. W tym dokumencie należy określić jaką pomoc i na jakich warunkach gwarantuje w okresie obowiązywania umowy franczyzodawca. W jaki sposób franczyzobiorca może zwrócić się o pomoc i termin w jakim ja uzyska. Dodatkowo jeśli w ramach sytemu zagwarantowane są szkolenia franczyzobiorców – również powinno się określić zasady uczestnictwa w nich w treści podręcznika operacyjnego. Jeśli częścią udostępnionego franczyzą know – how jest sposób pozyskiwania klientów – podręcznik może zawierać wzory dokumentów, które może wykorzystać franczyzobiorca.

Należy pamiętać, że podręcznik operacyjny nie jest dokumentem niezmiennym. Powinien być aktualizowany za każdym razem, gdy zmianie ulegają zapisy umowy, do których się odnosi. Podręcznik operacyjny ma służyć przede wszystkim pomocą w wykonywaniu obowiązków i egzekwowaniu uprawnień dla franczyzobiorcy. 

Monika Mazur
Auxilium S. A.

Reklama

Przygotuj się do stosowania nowych przepisów!

Publikacja w praktyczny sposób przygotuje Cię do stosowania nowych regulacji podatkowych i rachunkowych, prawa pracy i ZUS, które zaczną obowiązywać w 2023 r. Poradnik prezentuje konkretne wskazówki krok po kroku, w jaki sposób dostosować się do wprowadzanych zmian prawnych.

Noworoczna promocja! Teraz 33% taniej! Cena: 99 zł

149 zł

Znasz już budowę podstawowego zestawu komputerowego, wiesz też, jakie dodatkowe urządzenia można do niego podłączyć. Za sprawną pracę komputera odpowiedzialne są podzespoły, zamontowane wewnątrz obudowy komputera.

R1T8UabtybMHu1
Animacja: Elementy jednostki centralnej

Źródło: Tomasz Krupa, licencja: CC BY 3. 0.

Rozpoznaj te elementy. Określ rolę, jaką spełniają w jednostce centralnej. Jeżeli masz problemy, zapoznaj się z poniższymi wyjaśnieniami:

  • Płyta głównaPłyta główna,

  • Procesor CPUProcesor CPU,

  • Pamięć RAMPamięć RAM,

  • Pamięć ROMPamięć ROM,

  • Karta graficznaKarta graficzna,

  • Karta dźwiękowaKarta dźwiękowa,

  • Karta sieciowaKarta sieciowa,

  • Dysk twardyDysk twardy,

  • Napęd płyt optycznych CD, DVD, Blue RayNapęd płyt optycznych CD, DVD, Blue Ray,

  • ZasilaczZasilacz.

iY6sBw3g2t_d169e93
iY6sBw3g2t_d169e99
iY6sBw3g2t_d169e106
iY6sBw3g2t_d169e112
iY6sBw3g2t_d169e118
iY6sBw3g2t_d169e124
iY6sBw3g2t_d169e130
iY6sBw3g2t_d169e137
iY6sBw3g2t_d169e143
iY6sBw3g2t_d169e149

Aplikacje dostępne w

Standardowy podręcznik operacyjny Hitachi R Sf62cmj

Bezpośredni link do pobrania Standardowy podręcznik operacyjny Hitachi R Sf62cmj

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Standardowy podręcznik operacyjny Hitachi R Sf62cmj