Regulacja ręczna Cisco Spark Board 55

Regulacja ręczna Cisco Spark Board 55 jest łatwa w obsłudze i pozwala użytkownikom w pełni skonfigurować swoje środowisko konferencyjne. Użytkownicy mogą regulować kontrast, jasność, nasycenie, temperaturę barwową i jasność pojedynczych obszarów, aby dopasować je do swoich potrzeb. Regulacja ręczna Cisco Spark Board 55 zapewnia wygodne i wysoce precyzyjne kontrolowanie środowiska konferencyjnego, pozwalając użytkownikom na dokładne dopasowanie do ich potrzeb. Regulacja ręczna jest łatwa w obsłudze i intuicyjna, dzięki czemu użytkownicy mogą szybko i łatwo skonfigurować swoje środowisko konferencyjne.

Ostatnia aktualizacja: Regulacja ręczna Cisco Spark Board 55

Identyfikator artykułu: 00163883 / Ostatnia modyfikacja: 29. 03. 2019

Drukowanie

Aby ręcznie skonfigurować połączenie WLAN z routerem Wi-Fi lub punktem dostępu, wykonaj poniższe czynności.

 1. Kliknij przycisk Start, a następnie opcję Panel sterowania.
 2. W oknie Panel sterowania kliknij opcję Sieć i Internet.
 3. W oknie Sieć i Internet kliknij opcję Centrum sieci i udostępniania.
 4. W oknie Centrum sieci i udostępniania, w grupie Zmień ustawienia sieci, kliknij opcję Skonfiguruj nowe połączenie lub nową sieć.
 5. W oknie Skonfiguruj połączenie lub sieć kliknij opcję Ręczne nawiązywanie połączenia z siecią bezprzewodową, a następnie przycisk Dalej.
 6. W oknie Ręcznie nawiąż połączenie z siecią bezprzewodową wprowadź odpowiednią Nazwę sieci, Typ zabezpieczeń, Typ szyfrowaniaKlucz zabezpieczeń/hasło.

  UWAGI:

  • Nazwa sieci (SSID), typ zabezpieczeń, typ szyfrowania i klucz zabezpieczeń/hasło są skonfigurowane w routerze bezprzewodowym lub punkcie dostępu. W przypadku użycia domyślnej konfiguracji informacje te mogą być podane na spodzie routera lub w instrukcji obsługi. Jeśli router został skonfigurowany z użyciem własnych ustawień, mogą on być dostępne po zalogowaniu się na stronę konfiguracji routera. W razie problemów z odszukaniem tych informacji należy skontaktować się z administratorem sieci lub producentem routera.
  • Poniższa ilustracja przedstawia przykład wymaganych informacji. Rzeczywiste informacje, które należy podać, będą inne. FileDownload? file=0155F000007IH7nQAG"/>
 7. Upewnij się, że zaznaczone jest poleUruchom to połączenie automatycznie.

  WAŻNE: W przypadku ręcznego konfigurowania połączenia z siecią bezprzewodową, w której nie nadaje nazwy SSID, trzeba zaznaczyć pole Połącz, nawet jeśli sieć nie wykonuje emisji.

 8. W oknie Pomyślnie dodano kliknij przycisk Zamknij.

Jeśli po wykonaniu tej procedury nie nastąpi nawiązanie połączenia z siecią bezprzewodową, sprawdź poprawność Nazwy sieci (SSID), Typu zabezpieczeń, Typu szyfrowania i Klucza zabezpieczeń/hasła, po czym powtórz tę procedurę.

 • Społeczność Sony

  Odwiedź portal naszej Społeczności i dziel się swoimi doświadczeniami i rozwiązaniami z innymi klientami Sony

Ręczny nie trzyma? Pogorszone działanie hamulca ręcznego nie zawsze musi oznaczać usterkę. W wielu przypadkach wystarczy podstawowa regulacja. Zobacz, jak wygląda regulacja hamulca ręcznego i jak sprawdzić jego działanie.

Jak sprawdzić hamulec ręczny?

Czy twój hamulec ręczny działa? To pytanie nie jest takie proste, wielu kierowców nie sprawdza bowiem jego sprawności. Sam fakt, że po zaciągnięciu hamulca postojowego samochód stoi nieruchomo nie oznacza jeszcze, że ręczny jest w dobrym stanie.

Często działa z minimalną siłą i podoła jedynie na niewielkim wzniesieniu. To ryzykowne, ponieważ na bardziej pochyłej drodze samochód może się stoczyć.

Jeśli nie masz pewności, jak działa twój hamulec ręczny, zrób kilka testów. Przede wszystkim sprawdź jego skuteczność na możliwie najbardziej pochyłym fragmencie drogi w twojej okolicy.

Możesz także spróbować ruszyć z zaciągniętym hamulcem. Jeżeli hamulec nie stawia większego oporu lub nie trzyma zbyt pewnie, czas na regulację hamulca ręcznego lub naprawę.

Sprawdź również, jak dobrać akumulator.

Rodzaje hamulców ręcznych

Regulacji wymagają jedynie starszego typu hamulce postojowe, obsługiwane za pomocą dźwigni. Wraz ze zużyciem okładzin ciernych, wydłuża się zakres pracy dźwigni, co oznacza, że hamulec ręczny wymaga coraz mocniejszego zaciągania.

W pewnym momencie nawet wysokie podciągnięcie drążka staje się nieskuteczne. Dobrze wyregulowany hamulec ręczny powinien zaskakiwać po 3-6 kliknięciach.

Stosowane w nowych samochodach elektryczne hamulce ręczne nie wymagają podciągania linki. Za unieruchomienie tylnych kół po naciśnięciu przycisku odpowiadają silniki elektryczne. Automatyczna kasacja luzu występuje również w klasycznych hamulcach awaryjnych, jednak nie zawsze działa poprawnie.

Samodzielna regulacja hamulca ręcznego

Moment załapywania hamulca ręcznego reguluje się śrubą regulacyjną znajdującą się najczęściej w tunelu środkowym. Aby się do niej dostać, musisz zdemontować fragment tunelu umocowanego na zatrzaskach. W niektórych samochodach śruby regulacyjne dostępne są jedynie od spodu. W takim przypadku zamiast jednej śruby centralnej, możesz znaleźć dwie niezależne śruby dla każdego koła.

Do regulacji hamulca ręcznego potrzebujesz klucza płaskiego, najczęściej rozmiaru 10. Obracając śrubą, napniesz linkę hamulca, dzięki czemu dźwignia zaskoczy już po kilku kliknięciach. Aby jednak ustawić ręczny poprawnie, niezbędne jest podniesienie tyłu samochodu i ustawienie go na kobyłkach.

W ten sposób sprawdzisz także, czy koła swobodnie kręcą się po zwolnieniu hamulca. Dobrze ustawiony hamulec postojowy powinien pozwalać na obrót koła jeszcze po pierwszym kliknięciu i całkowicie unieruchamiać koło po trzech kliknięciach.

Jeśli hamulec się zacina, warto wymienić linki hamulca oraz sprawdzić stan rozpieraków ustawiających zaciski w pozycji spoczynkowej. W wielu przypadkach pomaga już samo oczyszczenie elementów z brudu oraz korozji.

Przeczytaj również, na czym polega odpowietrzanie hamulców i kiedy je wykonać.

Zaciągać czy nie zaciągać?

Wielu kierowców unika korzystania z hamulca ręcznego. To pokłosie problemów z dawnymi konstrukcjami hamulców postojowych, które lubiły się zacinać, zwłaszcza na mrozie.

Alternatywą dla „ręcznego” jest pozostawienie samochodu na biegu, jednak w wielu przypadkach będzie niewystarczające. Hamulec ręczny musi być więc sprawny, bez względu na to, jak często go używasz.

Jednym z najlepszych sposobów zadbania o hamulec ręczny jest właśnie regularne używanie go. Nie oznacza to jednak, że musisz pozostawiać samochód w ten sposób na wiele tygodni. Używaj hamulca ręcznego w czasie jazdy, np. podczas ruszania na wzniesieniu lub oczekiwania na zielone światło.

Przez tak krótki czas hamulec ręczny na pewno nie zamarznie, a dodatkowo rozruszasz cały mechanizm. Inna sprawa, że element ten powinien być po prostu w dobrej kondycji. Wówczas ryzyko zablokowania jest minimalne.

Regulacja ręczna Cisco Spark Board 55

Bezpośredni link do pobrania Regulacja ręczna Cisco Spark Board 55

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Regulacja ręczna Cisco Spark Board 55