Podręcznik planowania i instalacji Fujitsu Eternus Dx8900 S3

Fujitsu Eternus Dx8900 S3 to wielofunkcyjny system umożliwiający kompleksową ochronę danych. Urządzenie oferuje szeroki zakres funkcji do tworzenia kopii zapasowych, archiwizacji i odzyskiwania danych. System można zintegrować z sieciami i systemami komputerowymi, dzięki czemu może działać bez przerwy. Dzięki funkcjom planowania i instalacji możesz skonfigurować system w celu dostosowania go do wymagań biznesowych i zapewnienia wysokiej wydajności. Podręcznik planowania i instalacji Fujitsu Eternus Dx8900 S3 zawiera instrukcje dotyczące planowania systemu, instalacji i konfiguracji, a także porady dotyczące wdrażania, optymalizacji i zarządzania systemem.

Ostatnia aktualizacja: Podręcznik planowania i instalacji Fujitsu Eternus Dx8900 S3

Radek Nimal - Sunday, 05 July 2015, 09:35

ETERNUS DX8000 S3 to nowa seria magazynów danych Fujitsu opartych na dyskach twardych. Oferuje ona pojemności do aż 13 824 TB.


Urządzenia serii ETERNUS DX8000 S3 służą w korporacjach jako dodatkowe magazyny danych. Dzięki możliwości ich wirtualnego podziału z wykorzystaniem VMware vSphere Virtual Volume można zestawiać niezależne pamięci masowe dla oddzielnych środowisk serwerowych i optymalizować w ten sposób wykorzystanie zasobów. Producent zadbał o uproszczenie zarządzania podziałem zasobów na wirtualne magazyny.

Wysoką wydajność rozwiązania zapewnia obsługa SSD jako napędów cachujących dane. Extreme Cache zarządza przerzucaniem danych do szybszej pamięci szybko reagując na zmieniające się obciążenia i zapobiegając przeciążeniom systemu.

Najmniejszy z oferowanych modeli dostępny będzie od listopada bieżącego roku wyłączenie w Japonii. ETERNUS DX8100 S3 dzięki wykorzystaniu 96 dysków zaoferuje pojemność do 288 TB. Można w nim zamontować do 64 GB pamięci SSD cache. Posiada 2 kontrolery. Jest kompatybilny z komputerami głównego szeregu (mainframe) jak i systemami otartymi.

Kolejnym modelem, dostępnym globalnie od 31 lipca, jest ETERNUS DX8700 S3. Oferuje on możliwość podłączenia do 1 536 HDD i otrzymanie łącznej pojemności 4 608 TB. Pamięć cache może sięgnąć 1 024 GB. Posiada od 2 do 8 kontrolerów, również jest kompatybilny z mainframe oraz systemami otwartymi.

Najbardziej rozbudowana wersja ETERNUS DX8900 S3 może pracować tylko z systemami otwartymi. Oferuje maksymalną pojemność 13 824 TB dzięki wykorzystaniu do 4 608 dysków. Pamięć cache może osiągnąć pojemność 6 144 GB. Dostępne są modele z 2 do 24 kontrolerami. Egzemplarze wyposażone w 10 lub więcej kontrolerów dostarczane będą globalnie od 30 listopada, pozostałe – już od 31 lipca.

Źródło: Fujitsu

Tagi: DX8000 S3, DX8100 S3, DX8700 S3, DX8900 S3, Eternus, Fujitsu, NAS

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie netykiety przy dodawaniu komentarzy.Redakcja CDRinfo. pl nie odpowiada za treść komentarzy, które publikują użytkownicy.Aby zmienic swoj avatar zarejestruj sie w serwisie www. com.

Opis

Skalowalny i zunifikowany system pamięci masowej Fujitsu ETERNUS DX100 zapewnia funkcjonalność klasy korporacyjnej małym i średnim firmom oraz oddziałom dużych firm, oferując doskonały współczynnik cena/wydajność. To Idealne rozwiązanie z zakresu konsolidacji danych w przypadku wirtualizacji serwera, poczty e-mail, bazy danych i aplikacji dla firm oraz centralnych usług obsługi plików.

Masz pytania dotyczące macierzy ETERNUS DX100?
Skontaktuj się z nami!

Dane techniczne:

Łączna pojemność:9, 6 TB
Ilość dysków:9Rodzaj dysków:2, 5″ SAS 10k rpm. Poziom RAID:1+0Dyski Hot Spare:1Liczba kontrolerów:2Pamięc kontrolera:16GBInterfejs przesyłania:FC 16G, 2 portyGwarancja:4 lata | On site | 5×9 |NBD

Cennik:

Szacunkowa cena:150 266, 00 zł netto

Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Chcesz poznać dokładną cenę macierzy Fujitsu ETERNUS DX100 Optimum?
Zadzwoń do nas!

+48 228771525

ETERNUS DX8900 S4 - hybrydowa macierz High-End od Fuitsu

Szczegóły
Kategoria: Aktualności
Opublikowano: piątek, 28, grudzień 2018 12:57 Washi

Fujitsu wprowadza na rynek rozwiązanie pamięci masowej, ETERNUS DX8900 S4, zoptymalizowane pod kątem obsługi pamięci flash i pozwalające przetwarzać dane liczone w petabajtach. Nowa generacja macierzy high-end Fujitsu pozwala skonsolidować i uprościć zarzadzanie danymi w średnich oraz dużych organizacjach, ponadto pozwala zbudować centralny zasób pamięci masowej typu ‘All-Flash’.

Współczesne firmy muszą przechowywać niewyobrażalne wcześniej ilości informacji. Wzrost ten jest napędzany przez technologie takie jak Internet rzeczy (IoT), wirtualna rzeczywistość, zaawansowana analityka, automatyzacja i robotyka, uczenie maszynowe i sztuczna inteligencja. Wszystkie te technologie generują bardzo duże ilości uporządkowanych oraz nieustrukturyzowanych danych. W wyniku tego wykładniczego wzrostu wkraczamy w erę petabajtów (1PB = 1000 terabajtów, czyli 1000000 gigabajtów danych).

Petabaty danych w pamięci all-flash
Nowe technologie to nie wszystko. Trwający trend konsolidacji i wirtualizacji centrów danych, napędzany potrzebą ograniczenia zarówno nakładów kapitałowych, jak i kosztów operacyjnych, jest także motorem wzrostu ilości przetwarzanych danych - konsolidacja danych z aplikacjami korporacyjnymi (OLTP, bazy danych i systemy ERP) wymaga przy tym elastycznej pamięci masowej, która musi być skalowalna i niezawodna, obsługiwać wiele różnych poziomów świadczonych usług i zapewniać wysoki stopień automatyzacji.

Fujitsu odpowiada na wszystkie te potrzeby dzięki najnowszej generacji pamięci ETERNUS DX8900 S4. Nowy produkt, zoptymalizowany pod kątem obsługi technologii flash i zdolny do przechowywania wszystkich danych przetwarzanych w firmach, pomaga przedsiębiorstwom przygotować się na nowe wyzwania związane z obsługą ilości danych wyrażanych w petabajtach. Przejście na pamięć flash znacząco zmniejszy zużycie energii w serwerowniach i dużych centrach danych, eliminując klasyczne technologie dysków mechanicznych (HDD), a co za tym idzie zmniejszając koszty układów zapewniających właściwe chłodzenie zainstalowanej infrastruktury IT.

"W ciągu najbliższych trzech lat 50% procent pamięci masowej w centrach danych będzie przechowywanych w pamięci flash, ponieważ tylko ta technologia pozwala na odpowiedni czas dostępu i reakcji dla obsługiwanych środowisk, czyli tzw. SLA. Pamięć masowa ETERNUS DX8900 S4 łączy najlepszą w swojej klasie wydajność z ogromną, skalowalną pojemnością i bezprecedensową niezawodnością. Zaprojektowaliśmy nasz ETERNUS DX8900 tak, aby przedsiębiorstwa bezpiecznie funkcjonowały w erze cyfryzacji oraz mogły konsolidować zwoje zasoby niezależnie od dynamiki wzrostu ilości danych" - mówi Wojciech Wróbel, Head of Presales, Fujitsu Polska.

Modułowa skalowalność i ekstremalna wydajność
ETERNUS DX8900 S4 został zaprojektowany z myślą o modułowej skalowalności ‒ od 2 do 24 kontrolerów z zaawansowaną redundancją krytycznych elementów - przez co i zapewnia wysoką wydajność i ciągłość działania w praktycznie każdych warunkach obciążenia. System pozwala na mieszaną obsługę dysków mechanicznych i oraz pamięci flash (SSD, NVMe), w celu łatwego zrównoważenia pojemności, szybkości dostępu do danych i obniżenia wymagań kosztowych. Pojedyncze rozwiązanie Eternus DX8900S4 osiąga maksymalną wydajność do 10 000 000 IOPS i obsługuje do 140 PB (petabajtów) pojemności pamięci flash, dwukrotnie większą niż jego poprzednik.

"ETERNUS DX8900 S4 ułatwia firmom łagodne przejście do data center opartego całkowicie na najbardziej wydajnej w obsłudze danych technologii Flash. Już dzisiaj oferujmy najwyższą w tej klasie pojemność systemu oraz unikalne mechanizmy konsolidacji i integracji w istniejących środowiskach IT. Tym samym, zapewniamy firmom zarówno zaspokojenie dzisiejszych potrzeb w zakresie przechowywania danych jak i bezpieczeństwo funkcjonowania w obliczu przyszłych wyzwań w tym obszarze" - dodaje Wojciech Wróbel, Head of Presales, Fujitsu Polska.

ETERNUS DX8900 S4 oferuje zwiększoną nawet sześciokrotnie wydajność, z obsługą sprzętowej kompresji danych niezależnie od zainstalowanej technologii dyskowej. W konfiguracjach skalowalnych wydajność zwiększa się z każdym dodatkowym modułem kontrolerów. System Eternus DX8900S4 może być skonfigurowany do pracy z dyskami SSD, HDD lub kombinacją dysku i pamięci flash, jest też w pełni kompatybilny z innymi modelami macierzami Fujitsu: Eternus DX z macierzami all-flash ETERNUS AF. W najnowszym wydaniu Eternus DX klasy high-end udostępniony jest mechanizm dodatkowej pamięci podręcznej Extreme Cache o pojemności nawet do 307 TB, oparty na modułach NVMe (Non-Volatile Memory express) komunikujących się bezpośrednio z kontrolerami macierzy.

Ciągłość działania i dopasowanie do priorytetów firmy.
Nowy system Fujitsu gwarantuje dostępność danych na poziomie 99, 9999%, niezmienną wydajność aplikacji i minimalizuje koszty administracyjne podczas konsolidacji różnych obciążeń i różnych technologii (warstw) przechowywania danych. Wbudowana funkcja Quality of Service (QoS) obsługuje automatyczną priorytetyzację CPU, alokację przepustowości i podział na poziomy wydajności, zarządzane poprzez określenie wymaganych czasów reakcji. Te w pełni zautomatyzowane funkcje QoS w połączeniu z technologiami redukcji danych sprawiają, że ETERNUS DX8900 S4 idealnie nadaje się do obsługi wymagających aplikacji korporacyjnych, takich jak OLTP, bazy danych, czy systemy ERP.

Wbudowana zaawansowana redundancja zapewnia kompletną ochronę przed awarią dysków, kontrolerów, interfejsów, a nawet całego systemu w przypadku skonfigurowanej funkcji typu klaster replikacyjny (Eternus Storage Cluster), zapewniający transparentne dla podłączonych środowisk przełączanie awaryjne pomiędzy dwoma macierzami, nawet jeśli są to systemy o innej konfiguracji, różnej klasy czy generacji (nie starsze niż generacja S3). Ponadto inteligentna funkcja kopii migawkowych, ciągłość działania, wysoka wydajność systemów oraz zautomatyzowane możliwości operacyjne, to dodatkowe atuty macierzy hybrydowej Fujitsu.

Źródło: Fujitsu

Podręcznik planowania i instalacji Fujitsu Eternus Dx8900 S3

Bezpośredni link do pobrania Podręcznik planowania i instalacji Fujitsu Eternus Dx8900 S3

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Podręcznik planowania i instalacji Fujitsu Eternus Dx8900 S3