Podręcznik do szkolenia pilotów Cal Flame Master Chef Mc500

Podręcznik do szkolenia pilotów Cal Flame Master Chef Mc500 to kompletny system szkolenia dla pilotów, który ma na celu zapewnienie uczniom najwyższych standardów bezpieczeństwa i doświadczenia w lataniu. Kurs obejmuje wszystko, od podstawowych po bardziej zaawansowane koncepcje, w tym teorie lotu, techniki lotu, procedury lotu i obsługę awaryjną. Podręcznik zawiera szczegółowe informacje na temat systemu sterowania, przyrządów i systemów elektrycznych, a także niezbędne informacje o użytkowaniu i konserwacji samolotu. Uczniowie będą uczyć się też jak wykonywać wszelkiego rodzaju manewry i wykonywać loty na wysokości oraz jak wykorzystywać systemy komputerowe do kontrolowania samolotu. Podręcznik do szkolenia pilotów Cal Flame Master Chef Mc500 jest niezbędny dla każdego, kto chce poznać podstawy latania i cieszyć się bezpieczną i przyjemną podróżą.

Ostatnia aktualizacja: Podręcznik do szkolenia pilotów Cal Flame Master Chef Mc500

Data publikacji:

03. 04. 2015 18:19

Nowość! "Podręcznik pilota szybowcowego - praktyka" w sklepie dlapilota. pl

Miło nam poinformować o najnowszej pozycji wydawnictwa Pileus, pt. : „Podręcznik pilota szybowcowego - praktyka”. Publikacja obejmuje szeroki zakres praktycznej wiedzy, której odbiorcami będą zarówno początkujący jak i doświadczeni szybownicy. Z dystansem i angielskim humorem autor rozjaśnia, ostrzega i podpowiada w jaki sposób uczynić szybownictwo skutecznym i zarazem bezpiecznym. Patronat nad podręcznikiem objeła między innymi Komisja Szybowcowa Aeroklubu Polskiego.

Jest to obowiązkowa pozycja na półce każdego szybownika. Wiedza zawarta w książce jest wynikiem wieloletniego doświadczenia autora. Z pewnością warto będzie do niej wracać przed rozpoczęciem i w trakcie każdego sezonu lotnego. Podręcznik można potraktować jako osobistego trenera, który wraz ze zdobywanym przez czytelnika doświadczeniem, będzie pomagał odkrywać kolejne aspekty wspaniałego sportu.

Autorem podręcznika jest Ken Stewart, który zajmuje się szybownictwem od 1972 roku, w tym od 1976 roku głównie jako instruktor. Wieloletni trener kadry narodowej szybowników z Wielkiej Brytanii. Uczestniczył w wielu aspektach tego sportu, szkoleniu przyszłych instruktorów, trenowaniu zawodników w przelotach szybowcowych i przygotowaniu ich do zawodów na światowym poziomie. Jest posiadaczem złotej odznaki z trzema diamentami.

Wydawnictwo Pileus działa na rynku wydawniczym od roku 2012r. W ofercie oprócz książek lotniczych dostępne są między innymi logbooki dla różnych specjalności zgodne z najnowszymi wymaganiami EASA, kalendarze ścienne, terminarze lotnicze.

Aktualnie trwają prace nad kolejnymi pozycjami autorów polskich i zagranicznych. Dla szybowników
zapowiadany jest „Podręcznik pilota szybowcowego - teoria”, który w pełni pokryje wymogi EASA w
zakresie szkolenia do licencji pilota szybowcowego. Pilotom samolotowym oraz pokrewnym specjalnościom przygotowywane są kolejne pozycje, między innymi z przedmiotów: „Nawigacja”, „Zasady lotu”, czy „Meteorologia”. 

Ilość stron - 416 stron
Papier kredowy
Oprawa miękka
Format - B5

Nowoczesne szkolenie strzeleckie

Biblioteka żołnierza

Autor: Marek MroszczykWydawca: Defence24 Sp. z o. o.

65. 00 

Dostępny na magazyniecqbMarek MroszczykMOUTszkolenieszkolenie strzeleckie

Nowoczesne szkolenie strzeleckie. Podręcznik metodyczny szkolenia strzeleckiego na małych dystansach CQB i MOUT

Ambicją autora podręcznika Nowoczesne szkolenie strzeleckie jest pokazanie procesu szkolenia w skali niemalże masowej – bo grupy szkoleniowej liczącej ok. 20 strzelających – nie jest to więc przewodnik o tym, jak zostać superstrzelcem w skali szkolenia indywidualnego. Ta książka, pierwsza z cyklu podręczników taktycznych, nie zawiera przypisów, co wynika z faktu opierania się na własnych doświadczeniach autora.

Sugerowany w podręczniku sposób nauczania i narzędzia niezbędne do przeprowadzenia tego procesu są autorskie, podobnie jak proponowane strzelania wspomagające nabywanie kolejnych umiejętności.

Większość opisów traktuje o pistolecie, jednak zarówno ćwiczenia, jak i uwagi techniczne czy metodyczne mają zastosowanie przy strzelaniach z broni długiej. Ćwiczenia czy strzelania wynikające z programu szkolenia podstawowego przewidziane do strzelania z pistoletu da się bowiem przeprowadzić przy wykorzystaniu broni długiej. Tam, gdzie występują różnice, broń długą omówiono osobno.

Książka Nowoczesne szkolenie strzeleckie jest wartościową pozycją niezwykle przydatną w szkoleniu zarówno dla zaawansowanych amatorów, jak również dla członków organizacji proobronnych, żołnierzy WOT, a także dla żołnierzy zawodowych czy też fukcjonariuszy służb.

O autorze: Marek Mroszczyk (ur. w 1970 r. ) – magister pedagogiki, absolwent Akademii Podlaskiej w Siedlcach (specjalizacja przysposobienie obronne / obrona cywilna). Jest instruktorem strzelectwa sportowego oraz sportu i rekreacji (specjalizacje: survival, wspinaczka skałkowa, ju-jitsu). Trenuje sztuki walki od 1984 r., ma czarny pas w karate i kenpo.
W ruchu strzeleckim od 1994 r., w latach 2002–2010 szef szkolenia Północnego Okręgu Strzeleckiego Związku Strzeleckiego „Strzelec” OSW, następnie w komendzie Stowarzyszenia Jednostek Strzeleckich „Strzelec”. Jest wiceprezesem i członkiem założycielem Ruchu na Rzecz Obrony Terytorialnej ObronaNarodowa. pl, instruktorem projektu szkoleniowego „Grupa Szybkiego Reagowania” (GSR). Od 2012 r. pełni służbę w Wydziale Szkolenia Strzeleckiego Zakładu Interwencji Policyjnych w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie (instruktor strzelań policyjnych).


Format: 160x230 mmStron: 294Okładka: miękkaISBN: 978-83-65960-33-7Książka, którą dostałem do recenzji, nie jest klasycznym podręcznikiem do walki ogniowej w pomieszczeniach. Nie znajdziemy tutaj opisu kompletnych procedur taktycznych ani też gotowych rozwiązań na każdą sytuację. Książka opisuje etap wcześniejszy: przygotowanie strzelca od podstaw poprzez zapoznanie ze zbiorem technik i elementów, z których taktyka dopiero zostanie stworzona. To czysty fundament, na którym będziemy krok po kroku budować rozwiązania taktyczne z pełnym ich zrozumieniem. Ponadto znajdziemy tu ćwiczenia wraz ze zdjęciami i opisami. Wszystko to okraszone barwnymi anegdotami i przykładami, dzięki czemu lektura jest lekka i przyjemna. Powinna być to pozycja numer jeden dla wszystkich, którzy myślą o czarnej taktyce i chcą być świadomymi uczestnikami walki.Michał „Słoik” Dudzik PWS, czołowy strzelec długodystansowy, założyciel Eksperymentalnej Drużyny SnajperskiejNiniejsza publikacja jest niezwykle ciekawą pozycją na naszym strzeleckim rynku wydawniczym. Książka w swej treści jest adresowana do funkcjonariuszy i żołnierzy chcących poszerzyć wiedzę oraz zakres umiejętności w posługiwaniu się bronią krótką i długą. Z uwagi na duże zainteresowanie tą tematyką w środowisku strzeleckim myślę, że znajdzie również wielu czytelników na rynku cywilnym. Wartość merytoryczną tej publikacji stanowią ogromne doświadczenie autora jako instruktora szkoły policji, a także praktyka wojska i różnych środowisk strzeleckich. Książka zawiera informacje w zakresie posługiwania się bronią krótką w aspekcie działania służb mundurowych oraz posługiwania się bronią długą (bliżej specyfiki działań militarnych). Czyli wszystko to, co najważniejsze w zakresie właściwych technik posługiwania się bronią danego rodzaju. Jest to pozycja szczególnie wartościowa z uwagi na systematykę podanych informacji i ich wymiar praktyczny, co w zalewie często wątpliwej wiedzy z Internetu stanowi zaletę nie do przecenienia. Zawiera opisy wielu ćwiczeń strzeleckich wyjętych z programu strzelań policyjnych. Wbrew obiegowej opinii pokazuje to, że warto korzystać z doświadczeń ludzi, którzy z bronią mają do czynienia na co dzień, realizując zadania służbowe.Mad Leaf (closerangefighting. pl), były operator jednostki antyterrorystycznej, instruktor strzelectwa

Wygodne i bezpieczne płatności

Ekspresowa dostawa

Szkoda, że nie było tak fajnej książki, kiedy ja się uczyłem latać. Może bym nie skakał z dachu. Polecam ją wszystkim moim kursantom

Paweł Faron / zawodnik kadry narodowej i instruktor

Wszystko w bardzo przystępnej formie zarówno dla tych na początku przygody, jak i osób, które chcą usystematyzować swoją wiedzę. Polecam!

Michał 'Spike' Gierlach

Główne rozdziały książki:
  1. HISTORIA PARALOTNIARSTWA Od pionierów do rekordzistów. Sięgamy do początków i odkrywamy, jak paralotniarstwo stało się sportem, który pokochały na świecie tysiące.
  2. SPRZĘT Przedstawiamy podstawowe wyposażenie i przyglądamy się, jak działa paralotnia. Plus kilka słów o sprzęcie specjalistycznym.
  3. NAUKA LATANIA Zaczniemy od pierwszego dnia szkolenia i wyjaśnimy proces nauki latania, w tym startowanie, zakręcanie, lądowanie i pierwsze wysokie loty.
  4. AERODYNAMIKA Jak to się dzieje, że kawałek materiału i trochę cienkich linek mogą nas unosić w powietrzu? W tym rozdziale nieco teorii.
  5. POGODA DLA PILOTA Od zjawisk ogólnych po lokalne – sprawdzamy, jak czytać prognozy, z jakich aplikacji korzystać i jak przewidywać pogodę, patrząc w niebo.
  6. LATANIE ZAAWANSOWANE Nadszedł czas, by rozwinąć skrzydła. Wyjaśniamy, jak ocenić teren, wiatr, noszenia czy turbulencje oraz omawiamy zaawansowane techniki.
  7. ZASADY I PRZEPISY Przybliżamy zasady poruszania się w powietrzu i przepisy dotyczące przestrzeni powietrznej. Opisujemy proces zdobywania uprawnień.
  8. NAWIGACJA Gotowi na samodzielny lot? Przyjrzymy się podstawom nawigacji i zgłębimy technologie, wyjaśniając, jak działają przyrządy do latania.
O tej książce

Książka ta powstała, gdy Bastienne Wentzel połączyła swoją miłość do latania i nauczania z doświadczeniem pisarki naukowej, wydając w swojej rodzinnej Holandii podręcznik do paralotniarstwa. Książka szybko się rozeszła i doczekała się kolejnego wydania. Wtedy narodził się pomysł wydania angielskiej wersji dla pilotów na całym świecie, a Bastienne zwróciła się do Cross Country Magazine. Pomysł bardzo się spodobał i po spotkaniu na słynnym Coupe Icare, największym na świecie festiwalu lotów swobodnych we Francji, rozpoczęła się współpraca. Po udanym wydaniu anglojęzycznym, przyszła kolej na polskie. Paralotniarstwo: Podręcznik pilota to efekt pracy wielu autorów. Mamy nadzieję, że ci się spodoba!

Zobacz też:

Podręcznik do szkolenia pilotów Cal Flame Master Chef Mc500

Bezpośredni link do pobrania Podręcznik do szkolenia pilotów Cal Flame Master Chef Mc500

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Podręcznik do szkolenia pilotów Cal Flame Master Chef Mc500