Książka z instrukcjami i przepisami Asus Pn41

Książka z instrukcjami i przepisami Asus PN41 to szczegółowy przewodnik dotyczący konfiguracji i użytkowania komputera stacjonarnego lub laptopa marki Asus. Książka zawiera przepisy dotyczące instalacji systemu operacyjnego, konfiguracji sieci, zarządzania urządzeniami i innych zadań, które musi wykonać użytkownik, aby skonfigurować i używać swojego komputera. Książka zawiera również szczegółowe instrukcje dotyczące konfiguracji i korzystania z dostępnych aplikacji i programów, a także informacje na temat różnych ustawień i opcji. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą w pełni wykorzystać swoje urządzenia Asus i zoptymalizować ich użytkowanie.

Ostatnia aktualizacja: Książka z instrukcjami i przepisami Asus Pn41

Przedmiot został zarezerwowany, sprzedany lub Sprzedający zakończył publikację ogłoszenia.

 • Zdjęcie oferty: Książka z przepisami na Thermomix

O przedmiocie

Książka z przepisami na Thermomix.
Książka zapakowana fabrycznie w folię.

 • Stan: Nowy

Inne ogłoszenia sprzedającego

Zobacz wszystkie

Chcesz kupić więcej z jedną dostawą? WybierzKUP TERAZi w kolejnym kroku dodasz więcej przedmiotów od tego sprzedającego.

Kamizelka ochronna jeździecka

Kup teraz

180 zł

 • Często sprzedaje

  Pasłęk

  Adapter z przepisami na Thermomix TM5

   Stan opakowania: oryginalne20
  • STAN: NOWY
 • Inne ogłoszenia sprzedającegoChcesz kupić więcej z jedną dostawą?Wybierz kup teraz i w kolejnym kroku dodasz więcej przedmiotów od tego sprzedającego.Oferty sponsorowane
   ElektronikaRTV i AGDAGD drobneDo kuchniCzęści i akcesoriaInne akcesoriaZgłoś naruszenie zasad

   Oferta: 4cba115b-cd66-4787-8363-78dd55a207c6

   Napisz

   Inne akcesoria

   Pasłęk(1)ElblągIławaBliznoPelplinGdańsk(4)WąbrzeźnoBliznoBartoszyceGdynia(3)Chwaszczyno(2)BaninoDębogórzeDobrzewinoRumiaŚwiecieJeleniecBrowinaPuckPapowo ToruńskieWładysławowoCiechocinekToruńPłock(7)WłocławekPrzasnyszWieckMrągowoKościerzynaKętrzynBydgoszczKutnoSrokowoNowy Dwór MazowieckiSochaczewLęborkKrubinNowa Wieś LęborskaOlszewnica StaraŁebieńŁochowoStrzelnoTruskawGłownoJadwisinGiżyckoHornówekNieporętChojniceBorkiOstrołękaSkierniewiceKramskAdamowiznaZgierzGranicaMszczonówOsowiecAleksandrów ŁódzkiŻninWarszawa(40)RybieŁódźZielonkaKoninCzłuchówWiśniowa GóraTurek(8)PiasecznoPabianiceDybkiKonstancin-JeziornaSłupcaOtwockCendrowiceZduńska WolaGnieznoSłupskMińsk MazowieckiKobylnicaBełchatówWągrowiecKalisz(12)UstkaŻarnówPrzysuchaGarwolinJeziorkiWiewiecGrabów nad ProsnąSławnoJarocinOstrów WielkopolskiRadomPiłaRyczywół

   20 lipca ukazała się kolejna książka Oli Hercules „Sielskie smaki. Nostalgiczna podróż kulinarna" (wydawnictwo Prószyński i S-ka), autorki dwóch wspaniałych książek kulinarnych - „Mamuszka" oraz „Kaukasis". „Sielskie smaki" to opowieść o rodzimej ukraińskiej tradycji kulinarnej, którą Olia Hercules zaczyna w letniej kuchni (oryginalny tytuł książki w języku angielskim „Summer Kitchens: Recipes and Reminiscences from Every Corner of Ukraine"), kto ma na wsi rodzinę pochodzącą na przykład spod Lwowa, doskonale wie, o czym mowa:

   „Na Ukrainie [red. letnie kuchnie] były to osobne budynki przeznaczone do celów kuchennych. Gotowano w nich i jadano przez całe lato, a czasami wykorzystywano też zimą przy większych okazjach, takich jak święta. (... )

   Latem upał jest często nieznośny, a przecież dawniej nie mieliśmy klimatyzacji ani nawet okapów kuchennych. Osobne miejsce do smażenia i pieczenia było więc niesamowicie przydatne. Oprócz gotowania na specjalne okazje, zajmowano się w nim kiszeniem, marynowaniem i przygotowywaniem rozmaitych innych przetworów, niemal na przemysłową skalę, czego apogeum przypadało na wrzesień".

   Opisując historię letnich kuchni, a także ukraińskich potraw tradycyjnych, Olia Herkules prowadzi nas przez dzieje Ukraińców i Ukrainy, która stała się niepodległa dopiero po rozpadzie Związku Radzieckiego, a jej kultura podlegała wpływom innych krajów. Narodowym dobrem jest oczywiście barszcz ukraiński, ale wiele potraw jadanych na Ukrainie pochodzi zarówno z kaukaskiej, rosyjskiej, węgierskiej, jak również polskiej tradycji, o czym dowiadujemy się z opowieści autorki „Sielskich smaków". A różnorodności ukraińskiej kuchni sprzyjają też jej położenie geograficzne, żyzne ziemie, bogactwo warzyw, owoców czy ziół.

   Kiszenie

   Olia Herculas zaczyna część kulinarną książki od jakże modnej obecnie, a tak starej metody przetwarzania letnich plonów.

   Początek jesieni zawsze oznaczał, że czas zabrać się do robienia przetworów i kiszonek. Przez zasłonięte firanką drzwi letniej kuchni wnoszono kosze słodziutkich pomidorów, ogórków, jabłek, śliwek i moreli. My, dzieci, siadaliśmy na drewnianych taboretach i wybieraliśmy wszystkie obite lub popękane owoce i warzywa – do słojów mogły trafić wyłącznie najlepsze, nieuszkodzone okazy.

   Jak wspomina Olia, na ukraińskiej wsi kisi się wszystko: ogórki, papryki, chili, kapustę, buraki. Jej dziadek wannę stojącą na zewnątrz wypełniał dorodnymi arbuzami, które powoli fermentowały w solance. Kiszenie, suszenie, stawianie nalewek, cały ten trud przetwarzania żywności w środku upalnego lata dawał pewność, że do kolejnej wiosny jedzenia nie zabraknie. Dziś dzięki przepisom Oli możemy cieszyć się oryginalnym smakiem fermentowanych warzyw i owoców, które tak wspaniale wpływają na nasze zdrowie.

   Rockandrollowe naleśniki 

   Olia Hercules opowiada rodzinne historie związane z gotowaniem, dzieli się przepisami. Do jej potraw najlepiej pasuje określenie comfort food, bo cóż jest wspanialszego od prostych naleśników skąpanych w maśle?

   W książce znajdziemy ponad 100 przepisów opatrzonych wspomnieniami, które po prostu trzeba ocalić od zapomnienia. 

   'Sielskie smaki' Oli Hercules, wydawnictwo Prószyński i S-ka mat. prasowy

   RbGM1KspYVI4X1

   ILUSTRACJA: Instrukcja_intro

   Clement127, licencja: CC BY-NC-ND 2. 0

   W życiu codziennym bardzo często spotykamy się z tekstami użytkowymi. Jednym z nich jest instrukcja, która spokrewniona jest z takimi gatunkami, jak wskazówka, zalecenie, polecenie. Wszystkie te formy mają w bardzo prosty i jednoznaczny sposób opisać zasady postępowania i działania w konkretnych sytuacjach. Nie zawsze instrukcje są łatwe w odbiorze – są jednak bardzo przydatne, zwłaszcza wtedy, gdy chcemy coś sprawnie wykonać lub załatwić.

   j0000007VBB1v50_0000000C

   Instrukcja to gatunek, w którym najważniejszy jest odbiorca. To także tekst użytkowy. Trzeba w nim w prostych słowach komunikować, kto i jak ma postępować, jak należy coś właściwie używać. Bardzo ważna w instrukcji jest zwięzła, ale przemyślana kompozycja. Jak więc pisać instrukcję?

   1) Po pierwsze, wyróżniamy dwie odmiany:

   • instrukcja obsługi, użytkowania, np. jakiegoś przedmiotu, urządzenia;

   • instrukcja działania, czynności, np. szybkiego, doraźnego postępowania w sprawach zagrażających naszemu bezpieczeństwu („instrukcja przeciwpożarowa”), a także dłuższego działania, złożonego nawet z wieloetapowych czynności („instrukcja wypełniania dokumentu”).

   2) Po drugie, ważne jest, by treść instrukcji była ułożona chronologicznie (czyli każda opisana czynność powinna poprzedzać następną). Trzeba przede wszystkim przewidzieć, jak będzie odczytywał instrukcję odbiorca i co zrobi (to warunek, który musi być spełniony nawet przy redagowaniu takich gatunków spokrewnionych z instrukcją, jak „przepis kulinarny”).

   Jakich form używać?

   • Czasowników w 2. osobie trybu rozkazującego („przygotuj”, „przejdź”, „zamień”, „użyj”).

   • Zwrotów komunikujących, że coś jest ‘dozwolone – zakazane’ („uważaj”, „pamiętaj”, „nie rób czegoś”) – są one ważne w opisie urządzeń, np. elektronicznych. Ostrzegają przed niebezpieczeństwem.

   • Zwrotów, które mówią o kolejnych etapach czynności (np. „najpierw”, „następnie”, „potem”, „teraz”, „zaraz po tym”) – warto je skojarzyć ze stylistyką przepisu kulinarnego.

   Przed napisaniem instrukcji należy przemyśleć jej etapy – powinny być one graficznie wyróżnione. Coraz częściej pojawiają się instrukcje, w których słowom towarzyszą obrazki, np. instrukcje sprawnej ewakuacji w środkach transportu. Każdy, kto kiedykolwiek leciał samolotem, mógł (i musiał! ) przed startem wysłuchać takiej instrukcji.

   Poniższa tabela przedstawia ogólny wzór instrukcji.

   INSTRUKCJA

   PRZED UŻYCIEM

   OPIS

   PRZYGOTOWANIE

   OBSŁUGA

   Krok 1
   Krok 2
   Krok 3

   KONSERWACJA

   ZASADY BEZPIECZEŃSTWA

   j0000007VBB1v50_0000001R
   Ra5ku3Pus6OIp1

   ILUSTRACJA: Biblioteka

   www. com, fotografia barwna, domena publiczna

   Instrukcje spotykane są również w zwykłych sytuacjach życia codziennego. Przykładem jest poniższa instrukcja, opisująca, jak zamawiać i wypożyczyć książki w bibliotece, której zbiory są skatalogowane w systemie komputerowym.

   INSTRUKCJA ZAMAWIANIA I WYPOŻYCZANIA KSIĄŻEK W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

   Nagłówek

   I. KONTO CZYTELNIKA

   Nagłówek do części I

   I. Ze zbiorów bibliotecznych mogą korzystać wyłącznie czytelnicy, którzy mają konto elektroniczne i kartę czytelnika.
   II. Aby uzyskać kartę czytelnika i aktywne konto, wypełnij formularz i przekaż go bibliotekarzowi.
   III. Bibliotekarz sprawdzi Twoje dane, a następnie założy Ci konto czytelnika i wyda ważną kartę.

   Szczegółowe zasady postępowania – wyliczenie

   II. WYSZUKIWANIE I ZAMAWIANIE KSIĄŻEK W KATALOGU

   Nagłówek do części II

   I. Aby znaleźć odpowiednią książkę lub odpowiednie czasopismo, skorzystaj z katalogu bibliotecznego.
   II. Musisz się do niego zalogować:
   - Wpisz numer karty („login”) i hasło, które przekazuje Ci pracownik biblioteki.
   - Kliknij ikonkę DALEJ.
   III. Następnie wpisz do wyszukiwarki właściwe informacje o książce:
   - Podaj słowa kluczowe („autor, tytuł, typ publikacji”).
   - Naciśnij ikonkę OK.
   IV. Gdy wyświetli się właściwy tytuł oraz numer biblioteczny (sygnatura), wybierz polecenie ZAMAWIAM.
   V. Jeśli publikacja jest niedostępna, otrzymasz komunikat WYPOŻYCZONE.
   VI. Jeśli publikacja jest dostępna, po półgodzinie możesz ją odebrać ze stolika z zamawianymi książkami.

   Szczegółowe zasady do części II
   Wyliczenia główne i podpunkty

   III. WYPOŻYCZANIE KSIĄŻEK

   Nagłówek do części III

   I. Możesz wypożyczyć nie więcej niż 4 książki na 3 tygodnie. Możesz wypożyczyć książki tylko wtedy, gdy oddasz wcześniej wypożyczone. Czytelnicy wybierają książki i zgłaszają je bibliotekarzowi. Bibliotekarz wprowadza dane do komputera. Następnie można książkę wypożyczyć.

   Szczegółowe zasady do części III

   IV. DODATKOWE WSKAZÓWKI

   I. Biblioteka nie wypożycza: czasopism, wydawnictw encyklopedycznych i słownikowych. Można z nich korzystać jedynie w czytelni. Książki należy oddać w terminie. Z wypożyczalni mogą korzystać czytelnicy, którzy w terminie oddali wcześniej wypożyczone wydawnictwa.

   Nagłówek do części IV – dodatkowe UWAGI, OSTRZEŻENIA, ZASADY itp.

   j0000007VBB1v50_00000031

   Ćwiczenie 1

   Wybierzcie jedną osobę, która będzie robiła figurki przestrzenne z papieru (np. modele samolotu, statku lub czapki malarskiej). Obserwując jej czynności, wpiszcie je do tabeli z zeszycie lub na planszy. Na koniec w grupie zredagujcie instrukcję. Przedstawcie ją innej grupie. Jeśli instrukcja została dobrze przygotowana, reprezentanci drugiej grupy na pewno nie będą mieli trudności w zrobieniu tej samej figurki.

   uzupełnij treść

   Ćwiczenie 2

   Skorzystaj z poniższego szablonu gatunkowego i przygotuj własną instrukcję. Może to być np. instrukcja zatytułowana: Jak opowiedzieć śmieszny dowcip?

   uzupełnij treść

   Co to będzie?

   Opis zadania

   Dla kogo?

   Obraz odbiorcy

   Co trzeba przygotować?

   Wyliczenie potrzebnych rzeczy

   Jak to zrobić?

   Wyliczenie kolejnych czynności/etapów postępowania

   Na co uważać?

   Ostrzeżenia

   Ćwiczenie 3

   W instrukcjach ważny jest precyzyjny opis. Istotne jest również, aby język, którym jest napisana był czytelny i zrozumiały. Spróbuj więc przeredagować poniższe instrukcje według podanego wzoru. Zamień formy na prostsze – typowe dla instrukcji.

   Wzór: Przed przejściem przez ulicę należy zwrócić uwagę, czy z prawej lub z lewej strony nie nadjeżdża samochód. → Zanim przejdziesz przez ulicę…

   1) Można przejść przez ulicę wyłącznie wtedy, gdy zapali się zielone światło. Przechodzenie na czerwonym świetle jest niedozwolone.

   2) W razie zauważenia niebezpiecznej sytuacji należy niezwłocznie powiadomić straż miejską.

   3) Każdy, kto dostrzeże wypadek, powinien jak najszybciej powiadomić o tym policję. Należy wybrać numer 112 i przekazać informację o wypadku.

   4) Wypożyczanie książek w naszej bibliotece nie nastręcza trudności.

   5) Przed wypożyczeniem kolejnych książek należy oddać poprzednie.

   6) W razie nieoddania książek w terminie nie będzie można wypożyczyć kolejnych.

   uzupełnij treść
   RAmoqXsSlBKjJ1
   zadanie interaktywne

   Źródło: Contentplus. pl sp. z o. o., licencja: CC BY 3.

  Książka z instrukcjami i przepisami Asus Pn41

  Bezpośredni link do pobrania Książka z instrukcjami i przepisami Asus Pn41

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Książka z instrukcjami i przepisami Asus Pn41