Katalog produktów Frigidaire Ffgc3626sb

Frigidaire FFGC3626SB to katalog produktów do zabudowy w stylu nowoczesnym, który zawiera płyty grzewcze, piekarniki, zamrażarki, lodówki i mikrofalówki. Urządzenia Frigidaire FFGC3626SB mają funkcje, które umożliwiają łatwe i efektywne przygotowywanie posiłków. Płyty grzewcze mają cztery palniki, w tym jeden wielopalnik, który pozwala przygotowywać potrawy szybciej i skuteczniej. Piekarniki Frigidaire FFGC3626SB są wyposażone w technologię Quick Preheat, która pozwala szybciej osiągnąć wymaganą temperaturę. Zamrażarki, lodówki i mikrofalówki mają wysoką wydajność i są łatwe w użyciu. Frigidaire FFGC3626SB to idealny wybór dla każdego, kto szuka nowoczesnych i wysoko wydajnych urządzeń do zabudowy.

Ostatnia aktualizacja: Katalog produktów Frigidaire Ffgc3626sb

Katalog produktów to specjalna funkcjonalność na stronie WWW, która pozwala firmie przedstawić swoją ofertę produktów czy usług. Katalog produktów mogą wykorzystać na swoich stronach zarówno hurtownie, producenci, a także wykonawcy korzystający z konkretnych rozwiązań. Funkcjonalność ta świetnie sprawdzi się wśród firm usługowych jak np., architekci, projektanci czy firmy oferujące szkolenia.

Katalog to nie tylko zaprezentowanie dostępnej oferty, lecz także przybliżenie potencjalnym zainteresowanym szczegółów produktu czy oferty takich jak opis, cena, opis, funkcjonalności, dodatkowe informacje na temat np. kart gwarancyjnych, galerii zdjęć, wymiarów i innych danych, które uznamy za stosowne. Produkty lub usługi można także dzielić na poszczególne kategorie, a także nadawać im dodatkowe atrybuty do filtrowania.

Jeśli podczas tworzenia strony WWW zastanawiasz się, czy Twoja firma potrzebuje katalogu produktów, to przyjmij założenie, że TAK, jeśli spełnia jeden z poniższych warunków:

 • chcesz mieć produkt / usługę / grupę produktów opisanych na osobnych zakładkach;
 • chcesz mieć nawigację boczną do kategoryzowania swoich produktów;
 • posiadasz dużo danych szczegółowych na temat swoich realizacji / usług / produktów (osobną galerię, wymiary, dodatkowe katalogi w formie plików);
 • nie chcesz opisywać konkretnych produktów, tylko całe grupy i masz ich wiele, a opisanie wszystkich wymaga zastosowania wielostopniowego menu strony;
 • chcesz filtrować swoje produkty po określonych parametrach.

Katalog produktów jest strukturą bardzo podobny do sklepów internetowych – w taki sam sposób lub bardzo zbliżony można przedstawić ofertę swojej firmy. Główną różnicą pomiędzy sklepem internetowym, a katalogiem produktów jest to, że w katalogu produktów nie ma możliwości dokonywania płatności. Aby zamówić produkt / usługę na stronie, na której dostępny jest katalog produktów, należy skontaktować się bezpośrednio z firmą i ustalić szczegóły swego zamówienia. Katalog produktów, a sklep internetowy to pod względem technicznym inne funkcjonalności, choć posiadają podobny wygląd.

Katalog produktów na stronie WWW firmy jest korzystnym rozwiązaniem z kilku powodów. Po pierwsze ze względu na możliwość atrakcyjnego zaprezentowania firmy potencjalnym klientom, po drugie jest to bardzo istotne narzędzie pod kątem SEO. Przede wszystkim firma ma możliwość szerokiego zaprezentowania swojej oferty, z wyszczególnieniem typów, producentów, kolorów i materiałów swoich produktów, przedstawiając potencjalnym klientom pełen wachlarz swoich możliwości.

Katalog produktów to także możliwość tworzenia nowych zakładek w ramach strony i wartościowego kontentu, potrzebnego do działań związanych z pozycjonowaniem. Prosty przykład – pakiety CS Group Polska umożliwiają stworzenie katalogu do 500 lub 1000 produktów, każdy produkt tworzony jest w nowej zakładce, z nowym adresem url. To naturalny sposób na rozbudowę strony, z możliwością umieszczania treści SEO i wykorzystania ich do linkowania. Naturalnym efektem takiego rozwiązania jest porządek w strukturze strony i ułatwione odszukiwanie potrzebnych informacji.

Zbudowanie katalogu produktów należy rozpocząć od dostarczenia developerom (opiekunowi) struktury katalogu –jest to tzw. drzewko, w którym podasz główne kategorie produktów / usług firmy oraz ich podkategorie. Najpierw warto zaplanować, jakie produkty / usługi powinny prezentować się na stronie WWW i w jaki sposób.

Zadaniem developera (opiekuna) będzie zakodowanie odpowiedniej struktury oraz wprowadzenie produktów – tj. ręczne założenie zakładki, wprowadzenie nazwy, treści, zdjęcia, opisu i dodatkowych danych. Wspomniane produkty mogą zostać przekopiowane ze starego serwisu firmy lub dostarczone w osobnych plikach. Taka ilość wystarczy do zaprezentowania wyglądu karty produktu (zakładka z opisem).

Jeśli posiadasz więcej niż 20 produktów, które chcesz zaprezentować na stronie, powinieneś przygotować plik csv, który jest standardowym plikiem wykorzystywanym do zasilania baz danych, ponieważ obsługuje go większość arkuszy kalkulacyjnych i programów bazodanowych. Plik ten będzie zawierał dowolną ilość produktów, które mają być dodane do katalogu oraz wszystkie informacje, które mają się wyświetlać na stronie – nazwę, opis produktu, zdjęcia, cena, dodatkowe pliki itp.

Z uwagi na to, że przygotowanie pliku csv nierzadko sprawia wiele trudności, został przygotowany internetowy konfigurator pozwalający na wprowadzanie gotowych treści i eksportowanie ich do pliku csv. Można znaleźć go pod linkiem: http://csv. pl/. Jest to autorski program CS Group Polska.

Pod powyższym linkiem znajduje się opisywany konfigurator. Działa on w standardowych przeglądarkach internetowych. Pozwala na:

 • tworzenie struktury katalogu produktów;
 • edycję struktury katalogu produktów;
 • dodawanie nowych produktów do kategorii katalogu produktów;
 • edycję istniejących produktów w katalogu produktów.
 • 1. Zasady ogólne – kategorie – przypisywanie kategorii

  Wiadomo, że każdy produkt powinien posiadać swoje miejsce w strukturze katalogu produktów. Przykład struktury katalogu:

  Zasada wykorzystywana w plikach csv mówi, że każda kategoria musi mieć:
  – swój numer identyfikacyjny (ID);
  – przypisanego parenta, czyli nadkategorię.

  Oznacza to, że aby produkty i kategorie były właściwie posegregowane, struktura w pliku csv musi wyglądać tak:

  To oznacza, że każda podkategoria musi mieć wskazanego swojego rodzica, z którego się wywodzi. Jeśli pole w kategorii nadrzędnej jest puste – oznacza to główną kategorię w katalogu produktów.
  Jeżeli pole w kategorii nadrzędnej jest wypełnione – oznacza to, że jest to podkategoria z przypisanym rodzicem.

  1. 1 Przypisywanie ID:

  Nazwy używane w „drzewku” są wypisywane jedna pod drugiej, w kolejności, w jakiej się wyświetlają na stronie. Tj. Nazwa kategorii – materiały ścierne, ma ID 1.

  Jej podkategorie, czyli do stali nierdzewnej, do stali czarnej, do aluminium itd. mają kolejne ID 2, 3, 4, 5 itd.

  Nazwa kategorii Elektronarzędzia zajmuje 30. miejsce w kolejności, więc ma ID 30.
  Jej podkategorie, czyli przystawki do maszyn, szlifierki kątowe… wyświetlają się jako pogłębienie tej kategorii, więc mają ID 31, 32, 33

  1. 2 Parenty – kategoria nadrzędna:

  Aby system rozpoznał, że zakładka do stali nierdzewnej ma być wybierana z Materiałów ściernych, należy wskazać, do jakiego parenta jest przypisana, czyli co jest jej nadkategorią.

  To znaczy:

  Wszystkie kategorie rozwijające się z „materiałów ściernych” będą miały parenta – nadkategorię nr ID tej nazwy, czyli 1. Wszystkie kategorie rozwijające się z „elektronarzędzi” będą miały parenta nadkategorię nr ID tej nazwy, czyli 30.

  Dla ułatwienia, w konfiguratorze stworzono listę rozwijalną w ramach kategorii nadrzędnej, aby łatwo można było ją przyporządkować. Jest ona zaczytywana z nazwy i automatycznie dopisuje ID.

  2. Zasady ogólne – produkty

  Po wgraniu pliku dostarczonego przez developera (opiekuna) i poprawnym uzupełnieniu zakładki „kategorie”, można przejść do części właściwej, czyli zakładki „produkty”. Można ją zmienić w lewym górnym rogu konfiguratora:

  Pojawia się tabelka, w której należy wpisywać opisy i informacje dodatkowe dotyczące konkretnych produktów w katalogu produktów. Kolumny, które należy uzupełnić obligatoryjnie to:

 • Kategoria
 • Nazwa
 • Opcjonalnie (nie jest wymagane):

 • SKU
 • Cena
 • Skrócony opis
 • Opis
 • Zdjęcie
 • Pliki
 • Udostępniona tabelka działa jak komórki w Excelu – tj. jest możliwe kopiowanie i wklejanie tekstu, jednak z pewnymi ograniczeniami. Kolumny tabelki odpowiadają poszczególnym kolumnom w pliku csv – znika jednak konieczność stosowania specjalnym rozdzielników.

  Najłatwiej dodawać produkty partiami., tzn. dodać wszystkie produkty, mające znaleźć się np. w podkategorii materiały ścierne do stali nierdzewnej.

  Kolejny krok to uzupełnienie produktów należących do kolejnej podkategorii itd. Po zakończeniu wpisywania produktów należy wygenerować plik csv przez dedykowany przycisk i wraz z folderami w formacie. zip ze zdjęciami i plikami, odesłać do developera (opiekuna) Twojej strony WWW.

  Konfigurator zapisuje automatycznie ostatnie wprowadzone zmiany i zachowuje je nawet przy przypadkowym wyłączeniu przeglądarki. Jeśli jakaś partia produktów została już wypełniona i odesłana do wstawienia, najłatwiej jest wyczyścić wszystkie pola, wgrać ponownie listę z nazwami kategorii i zacząć uzupełniać kolejne produkty.

  1. Dodawanie nowego produktu w konfiguratorze

  1. 1 Kolumna ID

  Nie należy uzupełniać ID. Puste ID oznacza, że jest to nowy produkt wprowadzany do katalogu. Jeśli w tym miejscu wstawione zostanie jakiekolwiek ID, będzie to oznaczało, że dokonano modyfikacji produktu.

  Należy kliknąć znaczek rozwijania – pojawi się lista wcześniej uzupełnionych kategorii (plik wgrany do widoku kategorii). Z tego miejsca należy wybrać, do której kategorii zostanie przyporządkowany produkt. Jeśli lista nie wyświetla się, należy wrócić do poprzednich kroków związanych z tworzeniem kategorii.
  Każdy produkt musi być podpięty do jakiejkolwiek kategorii (podkategorii lub kategorii nadrzędnej)

  1. 3 Wpisywanie nazwy produktu

  Nazwa ta będzie się wyświetlała w strukturze katalogu. Powinna ona informować klienta o tym, co to za produkt, jego cechy unikalne, np. nazwa seryjna – po to, aby można było łatwo zidentyfikować konkretny produkt w asortymencie. pl/wp-content/uploads/2019/05/Katalog_produktow_Czym_jest_i_dlaczego_warto_w_niego__inwestowac_. png" alt="Katalog_produktow_Czym_jest_i_dlaczego_warto_w_niego_inwestowac" width="764" height="236" srcset="https://blog. png 764w, https://blog. pl/wp-content/uploads/2019/05/Katalog_produktow_Czym_jest_i_dlaczego_warto_w_niego__inwestowac_-200x62. pl/wp-content/uploads/2019/05/Katalog_produktow_Czym_jest_i_dlaczego_warto_w_niego__inwestowac_-696x215. png 696w" sizes="(max-width: 764px) 100vw, 764px" data-srcset="https://blog. 4 Kolumna SKU

  SKU to inaczej wewnętrzny numer katalogowy, który czasami stosowany jest przez przedsiębiorców. Można go wpisać, jeśli jest stosowany wewnątrz firmy, ale nie jest to pole obowiązkowe. Równie dobrze może tu zostać wpisany np. EAN produktu, nr katalogowy podawany przez producenta lub wewnętrzny sposób identyfikowania produktów, np. klocki LEGO zawsze mają swój unikalny kod, po którym klienci mogą go wyszukiwać, np. 10254.

  1. 5 Cena

  Kolumna ceny nie jest konieczna do uzupełnienia. Jeśli wstawimy ją w dedykowanym polu – wyświetli się przy nazwie produktu, po wejściu w daną kategorię. Wpisujemy ją w formie zapisu z kropką w miejscu oddzielenia wartości dziesiętnej, np. 1200. 89.

  Cenę można podać w dedykowanym miejscu (kolumna „cena”), w opisie (kolumna „opis”), dodając plik z cennikiem (kolumna „pliki”) lub można też pominąć uzupełnienie tego pola. 6 Skrócony opis produktu

  Pole nie jest konieczne do uzupełnienia – pojawia się pod nazwą produktu w listowaniu danej kategorii (przed znaczkiem „czytaj więcej”). Pole to ma ograniczoną liczbę znaków. 7 Opis produktu

  Po kliknięciu w komórkę konfiguratora, otwiera się edytor z podstawowymi funkcjami formatowania tekstu. Pole to jest miejscem na zamieszczenie całego opisu, który będzie dotyczył produktu i wyświetli się w momencie kliknięcia w informacje szczegółowe danego produktu. W komórce tej należy sformatować tekst, tzn. pogrubić odpowiednie słowa, ustawić kursywę, posegregować informacje w formie punktorów. Można także podać cenę i dowolny opis, a także wstawić uzupełnione tabelki. Edytor pozwala również na wklejanie tekstu z notatnika, Worda lub Internetu, jednak należy zachować tu szczególną ostrożność – konfigurator działa podobnie jak Excel, co znaczy, że część tekstu może wkleić się niedokładnie lub być powielona w kilku komórkach. pl/wp-content/uploads/2019/05/Katalog_produktow_Czym_jest_i_dlaczego_warto_w__niego_inwestowac. png" alt="Katalog_produktow_Czym_jest_i_dlaczego_warto_w_niego_inwestowac" width="639" height="124" srcset="https://blog. png 639w, https://blog. pl/wp-content/uploads/2019/05/Katalog_produktow_Czym_jest_i_dlaczego_warto_w__niego_inwestowac-200x39. png 200w" sizes="(max-width: 639px) 100vw, 639px" data-srcset="https://blog. 8 Zdjęcia

  Aby dodać zdjęcia do konkretnego produktu należy robić to dwutorowo; tj. w kolumnie „Zdjęcie” należy napisać nazwę pliku graficznego wraz z jego rozszerzeniem, zaś sam plik spakować w osobnym folderze w pliku. zip.

  Przykładowo, mając trzy zdjęcia produktu musimy w tabelce podać ich nazwy dokładnie w takiej formie, jak są zapisane + rozszerzenie. : zdjecie_1. jpg, zdjecie2. jpg, zdjecieproduktu_3. jpg. pl/wp-content/uploads/2019/05/Katalog_produktow__Czym_jest_i_dlaczego_warto_w_niego_inwestowac. png" alt="Katalog_produktow_Czym_jest_i_dlaczego_warto_w_niego_inwestowac" width="354" height="158" srcset="https://blog. png 354w, https://blog. pl/wp-content/uploads/2019/05/Katalog_produktow__Czym_jest_i_dlaczego_warto_w_niego_inwestowac-200x89. png 200w" sizes="(max-width: 354px) 100vw, 354px" data-srcset="https://blog. png" data-old-src="data:image/gif;base64, R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw=="/>

  Nazwy w tabelce i nazwy pliku graficznego NIE MOGĄ zawierać polskich znaków, spacji i znaków specjalnych – są to wymagania systemowe. Wstawienie znaku polskiego i innych niedozwolonych spowoduje, że przy ładowaniu pliku pojawi się błąd lub zdjęcia nie zostaną dodane. pl/wp-content/uploads/2019/05/Katalog_produktow_Czym_jest_i___dlaczego_warto_w_niego_inwestowac. png" alt="Katalog_produktow_Czym_jest_i_dlaczego_warto_w_niego_inwestowac" width="1205" height="336" srcset="https://blog. png 1205w, https://blog. pl/wp-content/uploads/2019/05/Katalog_produktow_Czym_jest_i___dlaczego_warto_w_niego_inwestowac-200x56. pl/wp-content/uploads/2019/05/Katalog_produktow_Czym_jest_i___dlaczego_warto_w_niego_inwestowac-840x234. pl/wp-content/uploads/2019/05/Katalog_produktow_Czym_jest_i___dlaczego_warto_w_niego_inwestowac-768x214. pl/wp-content/uploads/2019/05/Katalog_produktow_Czym_jest_i___dlaczego_warto_w_niego_inwestowac-1200x335. pl/wp-content/uploads/2019/05/Katalog_produktow_Czym_jest_i___dlaczego_warto_w_niego_inwestowac-696x194. pl/wp-content/uploads/2019/05/Katalog_produktow_Czym_jest_i___dlaczego_warto_w_niego_inwestowac-1068x298. png 1068w" sizes="(max-width: 1205px) 100vw, 1205px" data-srcset="https://blog. png" data-old-src="data:image/gif;base64, R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw=="/>

  System wiąże nazwę podaną w tabelce z nazwą osobno dostarczonego zdjęcia i jeśli zajdzie tam jakaś nieścisłość – nie wgra zdjęcia, ponieważ nie będzie mógł tych plików właściwie ze sobą powiązać. Dodatkowo, kolejność umieszczania nazw zdjęć wpływa na kolejność ich wyświetlania na karcie produktu.

  Po wpisaniu nazw zdjęć w tabelkę, należy umieścić odpowiednie pliki w osobnym folderze, zaznaczyć je wszystkie i wysłać do pliku skompresowanego. zip (należy posiadać odpowiednio wgrany program do pakowania plików). pl/wp-content/uploads/2019/05/Katalog_produktow_Czym_jest_i_dlaczego__w_niego_inwestowac. png" alt="Katalog_produktow_Czym_jest_i_dlaczego_warto_w_niego_inwestowac" width="658" height="420" srcset="https://blog. png 658w, https://blog. pl/wp-content/uploads/2019/05/Katalog_produktow_Czym_jest_i_dlaczego__w_niego_inwestowac-200x128. pl/wp-content/uploads/2019/05/Katalog_produktow_Czym_jest_i_dlaczego__w_niego_inwestowac-470x300. png 470w" sizes="(max-width: 658px) 100vw, 658px" data-srcset="https://blog. png 470w" data-src="https://blog. png" data-old-src="data:image/gif;base64, R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw=="/>

  Należy pamiętać, że nazwy zdjęć nie mogą się powtarzać. Jeśli w tabelce uzupełnimy wiele produktów jednocześnie, to każdy produkt powinien posiadać unikalną nazwę zdjęć. Można to rozwiązać np. podając w nazwie zdjęcia nazwę / numer produktu i dopisując cyferki 1, 2, 3 w celu ustalenia kolejności ich wyświetlania. Komplet zdjęć wszystkich produktów należy spakować do jednego folderu i wysłać go razem z zapisanym plikiem csv. 9 Pliki

  Dodawanie plików odbywa się w sposób analogiczny do dodawania zdjęć. W tabelce należy podać dokładną nazwę pliku + jego rozszerzenie (najczęściej używane rozszerzenia to Word –. doc,. docx, Excel –. xls, PDF –. pdf.

  Na przykład:

  Field-WEB-Specyfikacja-Basic. pdf, Field-WEB-Cennik. pdf

  Nazwa w tabelce musi odwzorowywać nazwę rzeczywistą pliku. Nie może zawierać znaków polskich i znaków specjalnych. Pliki należy wstawiać w kolejności, w jakiej chcemy, żeby się wyświetlały. Należy oddzielać też ich nazwy w tabelce przecinkiem – z zastosowaniem spacji lub bez. pl/wp-content/uploads/2019/05/Katalog_produktow_Czym_jest_1. png" alt="Katalog_produktow_Czym_jest_i_dlaczego_warto_w_niego_inwestowac" width="855" height="285" srcset="https://blog. png 855w, https://blog. pl/wp-content/uploads/2019/05/Katalog_produktow_Czym_jest_1-200x67. pl/wp-content/uploads/2019/05/Katalog_produktow_Czym_jest_1-840x280. pl/wp-content/uploads/2019/05/Katalog_produktow_Czym_jest_1-768x256. pl/wp-content/uploads/2019/05/Katalog_produktow_Czym_jest_1-696x232. png 696w" sizes="(max-width: 855px) 100vw, 855px" data-srcset="https://blog. png" data-old-src="data:image/gif;base64, R0lGODlhAQABAAAAACH5BAEKAAEALAAAAAABAAEAAAICTAEAOw=="/>

  Same pliki należy umieszczać w osobnym folderze (innym niż zdjęcia) i spakować do folderu. zip

  Jest to odpowiednie miejsce, żeby umieszczać cenniki, karty szczegółowe produktu itp.

  2. Generowanie pliku csv

  Po uzupełnieniu tabelek z produktami należy wygenerować plik csv. W tym celu należy kliknąć zielony przycisk nad tabelką „Zapisz do pliku csv” i pobrać wygenerowany plik.

  Następny krok to pobranie pliku wraz ze zdjęciami w postaci skompresowanego pliku. zip i wysłanie do dewelopera (opiekuna) Twojej strony WWW.

  Szef postawił przed Tobą zadanie stworzenia katalogu, więc zastanawiasz się jak zrobić katalog produktowy? Szczególnie, że chciałbyś aby to był najlepszy katalog w historii Twojej firmy. Co znaczy najlepszy? To katalog produktowy czytelny, łatwy w nawigacji, nowoczesny i skuteczny. Ma po prostu spełnić swoją funkcję, czyli sprzedać, pozyskać klienta, zachęcić do kontaktu. Dzięki temu poradnikowi dowiesz się jak zrobić katalog produktowy.

  W ciągu roku w Studio Graficznym Wzór składamy ponad 5000 stron różnych katalogów. Pomagamy naszym Klientom w ich rozplanowaniu oraz dostarczamy konkurencyjne projekty. To doświadczenie pozwoliło nam na przygotowanie tego poradnika, a jeśli potrzebujesz naszej pomocy sprawdź naszą ofertę na projekt katalogu.

  Katalog produktowy zaprojektowany przez Studio Graficzne Wzoru dla producenta środków czystości

  Poradnik podzielony jest na 5 faz przygotowania katalogu:

  1. Zaplanuj katalog
  2. Zgromadź materiały
  3. Rozplanuj treść i przygotuj teksty
  4. Przekaż projekt do Studio Graficznego
  5. Rozsyłaj katalog
  Skład katalogu produktowego zaprojektowany przez Agencję Brandingową Wzoru dla firmy przemysłowej

  Stworzyliśmy efektywny proces, dzięki któremu poświęcisz jak najmniej czasu na przygotowanie katalogu. Jednocześnie osiągniesz najlepszy efekt z możliwych. Poradnik to także mnóstwo wiedzy oraz doświadczenie Grafików z 10 lata projektowania katalogów. Czego dowiesz się z tego poradnika?

  1. Jaki format katalogu wybrać?
  2. W jaki sposób rozplanować treść w katalogu?
  3. Ile tekstu trzeba przygotować do katalogu?
  4. Dlaczego trzeba zadbać o prostą i czytelną nawigację?
  5. Jak rozdzielić katalog na rozdziały, a produkty na kategorie?
  6. Jakie teksty napisać do katalogu?
  7. Jak przekazać materiały do przygotowania katalogu?
  8. Jak zachęcić Klienta do zakupu lub innej akcji?
  9. Dlaczego podsumowania tabelaryczne są ważne?
  10. Co można jeszcze dodać do katalogu, czyli wizualizacje, grafika 3d, schematy, infografika itp.

  Nie zwlekaj. Te kilka stron poradnika dzieli Cię od najlepszego katalogu w historii swojej firmy.

  Z czego składa się katalog?

  Skład katalogu ma przedstawić wszystkie produkty lub usługi firmy. To rdzeń każdego katalogu. Sukces katalogu zależy w dużej mierze od tego w jaki sposób produkty lub usługi zostaną zaprezentowane oraz jakie informacje dodatkowe umieścimy w katalogu.

  Różnice między folderem, broszurą i katalogiem Warto te trzy pojęcia rozróżnić. Folder to jeden arkusz papieru złożony na pół. Broszura złożona jest z większej ilości stron. Odróżnia je od katalogu funkcja. Broszura lub folder ma na celu przedstawić usługę, produkt, etapy działania, czy po prostu firmę. Katalog natomiast zawiera wszystkie usługi lub produkty firmy.

  Klasyczny katalog podzielony jest wedle poniższego schematu:

  1. Okładka
  2. Spis treści
  3. Opis firmy
  4. Kontakt
  5. Strony działowe - kategorie produktów
  6. Produkty
  7. Podsumowanie tabelaryczne

  W zależności od firmy pojawiają się dodatkowe strony takie jak: certyfikaty, referencje, kalendarz targów, wizualizacje produktów, zestawienia tabelaryczne produktów, infografiki o procesie współpracy itp. Wszystko zależy od tego, czym Twoja firma się zajmuje.

  W dalszej części poradnika znajdziesz listę stron, jakie możesz umieścić w swoim katalogu. Na ich podstawie będziesz mógł rozplanować swój katalog.

  Sprawdź ofertę na logo

  Otrzymasz kilka wersji logo. Projekty tak dobre, że aż ciężko wybrać.

  Zobacz ofertę

  Jak zrobić katalog produktowy dla swojej firmy?

  Faza pierwsza: Zaplanuj katalog

  Autorzy książek zanim przystąpią do przygotowania właściwej treści rozpisują ją w punktach. Jest to tak zwana drabinka. To pozwala im na spojrzenie z lotu ptaka na książkę i jej układ. Tą samą zasadę przyjęliśmy przy tworzeniu katalogów.

  Pracę nad katalogiem warto rozpocząć od spisu treści. To nasza drabinka, która uporządkuje cały katalog. Poniżej przygotowaliśmy dwa przykładowe spisy treści, które możesz wykorzystać.

  Klasyczny spis treści

  1. Okładka
  2. Spis treści
  3. Opis firmy
  4. Kontakt
  5. Strony działowe - kategorie produktów
  6. Produkty
  7. Dane firmy

  Rozbudowany spis treści

  1. Okładka
  2. Wstęp
  3. Spis treści
  4. Wprowadzenie
   1. Zamówienia i zapytania ofertowe
   2. Certyfikaty i Referencje
   3. Dostawa
   4. Odpowiedzialność korporacyjna
   5. Wsparcie Klienta
   6. Jakość
  5. Kategorie produktów
   1. Produkty
  6. Podsumowanie tabelaryczne produktów
  7. Dane firmy

  Tworząc spis treści wiesz, jakie strony mają powstać oraz możesz przygotować lub zlecić napisanie do nich treści. biz/wp-content/uploads/2020/12/Katalog-macma-3-1024x769. jpg" alt="Projekt katalogu produktowego zaprojektowany przez Studio Graficzne Wzoru dla firmy z gadżetami" srcset="https://wzor. biz/wp-content/uploads/2020/12/Katalog-macma-3-300x225. biz/wp-content/uploads/2020/12/Katalog-macma-3-768x577. biz/wp-content/uploads/2020/12/Katalog-macma-3-412x309. biz/wp-content/uploads/2020/12/Katalog-macma-3-640x481. biz/wp-content/uploads/2020/12/Katalog-macma-3. jpg 1092w" sizes="(max-width: 1024px) 100vw, 1024px" title="Jak zrobić katalog produktowy? Kompletny poradnik Marketingowca 4" data-old-src="data:image/svg+xml, %3Csvg%20xmlns='http://www. jpg"/>

  Projekt katalogu produktowego zaprojektowany przez Studio Graficzne Wzoru dla firmy z gadżetami

  Katalog produktowy można umownie podzielić na dwie warstwy:

  1. Warstwa informacyjna - są to strony, które mają informować Klienta o sposobie zamówienia, dostawie, firmie
  2. Warstwa produktowa - jest to uporządkowany zbiór wszystkich produktów lub usług firmy

  Pro tip Pamiętaj, produkty powinny być rozdzielone na kategorie. Dzięki temu Klient w szybki sposób może odnaleźć interesujący go produkt. Pamiętaj, aby nie zagnieżdżać kategorii w kategorii. To zmniejsza czytelność katalogu.

  Rekomendujemy, aby zawsze wszystkie ważne informacje umieszczać na początku katalogu np. sposób zamówienia, dane handlowców, formy dostawy itp. Wydawałoby się, że intuicyjnie lepiej, żeby część informacji umieścić na końcu, szczególnie dane kontaktowe. Nic bardziej mylnego. Wszystkie ważne informacje warto zgromadzić w jednym miejscu ponieważ będzie łatwiej je odnaleźć. Zazwyczaj to 5 stron, które przy rozdzieleniu mogły by zaginąć wśród 100 stron produktów lub usług.

  Lista stron jakie mogą pojawić się w katalogu

  Nasz zbiór stron podzieliliśmy na dwie Warstwy. Po pierwsze informacyjna, czyli strony pojawiające się na początku katalogu. Po drugie warstwa produktowa, czyli część gdzie przedstawiamy uporządkowane produkty lub usługi.

  Warstwa informacyjna

  • Okładka katalogu
   Atrakcyjna wizualnie, nowoczesna.
  • Zamówienia i zapytania ofertowe
   Umieść wszystkie ważne informacje w jaki sposób zamówić produkty, z kim trzeba się skontaktować oraz jak przebiega proces zamówienia. Możesz w tym celu wykorzystać infografikę.
  • Dostawa
   Jaki jest koszt dostawy? Jak szybko towar zostanie dostarczony? Czy można samemu towar odebrać? To ważna informacja dla Twojego Klienta.
  • Bezpieczeństwo i jakość produktu
   Jeśli w Twojej branży to kluczowy element (np. branża farmaceutyczna) należy poinformować o stanowisku firmy w tym zakresie.
  • Odpowiedzialność korporacyjna
   Jeśli na etapie budowania strategii firma uwzględniła interesy społeczne i ochronę środowiska, a także relacje z różnymi grupami interesariuszy umieść tą informację w katalogu.
  • Wsparcie Klienta
   W jaki sposób wspieracie Klientów po zakupie? Czy oferujecie serwisowanie produktów? Czy macie wsparcie techniczne w firmie?
  • Szkolenia i Edukacja
   Jeśli w Twojej firmie prowadzone są szkolenia w zakresie korzystania z Twoich produktów lub usług umieść tą informację w katalogu.
  • Certyfikaty
   Umieść certyfikaty i wyróżnienia, które firma zdobyła.
  • Wiedza
   W wypadku, gdy firma udostępnia materiały edukacyjne to miejsce do pochwalenia się tym oraz odesłania w odpowiednie miejsce np. na stronę internetową.
  • Kontrola jakości
   Jeśli firma spełnia normy ISO lub inne, należy to wyróżnić na odpowiedniej stronie katalogu.
  • Referencje
   Opinie firm o współpracy. Najlepiej na papierze firmowym lub ze zdjęciem oraz logiem firmy.
  • Ogólne warunki sprzedaży
   Jest to swego rodzaju regulamin, który może uchronić firmę przed nieporozumieniem. Umieszcza się w nim informacje o fakturowaniu, formach płatności, ochronie danych osobowych, cesji, leasingu itp.
  • Nota prawna
   Prawna forma zabezpieczenia firmy.

  Warstwa produktowa

  • Strony działowe
   Każdą kategorię produktu należy rozpocząć od strony działowej, gdzie jest krótki opis kategorii. Warto też tam umieścić zestawienie produktów np. w tabeli lub na liście.
  • Strony produktowe
   Na stronie z produktami możesz pokazać jeden lub kilka produktów. Średnio na A4 mieści się do 6 produktów ze zdjęciem i opisem.
  • Wizualizacje produktów
   Warto co jakiś czas przeznaczyć jedną stronę na prezentację kluczowego produktu na wizualizacji.
  • Produkty kluczowy
   Kluczowe produkty powinny zajmować więcej miejsca oraz prezentować więcej informacji.
  • Podsumowania tabelaryczne
   Na końcu warto dodać stronę z podsumowaniem tabelarycznym wszystkich produktów oraz ich cechami. To miejsce, gdzie można szybko porównać produkty i wybrać do zamówienia.

  Dzięki naszej liście będziesz mógł stworzyć spis treści dla swojego katalogu. Jeśli szukasz więcej inspiracji do tego jak zrobić katalog produktowy sprawdź nasz wpis: 10 rzeczy, jakie powinien mieć katalog produktowy.

  Katalog produktowy firmy alpinistycznej zaprojektowany przez Agencję Marketingową Wzoru

  Faza druga: Zgromadź wszystkie materiały

  Drugi krok nie jest sexy dla wszystkich. Jednak bez zgromadzenia wszystkich materiałów na początku pracy będzie ona wydłużać się w nieskończoność. Ten krok ma zaoszczędzić Ci mnóstwo kłopotów w niedalekiej przyszłości.

  Zatem do dzieła. Żeby móc przystąpić do pracy nad katalogiem należy zgromadzić wszystkie niezbędne materiały do katalogu. Wystarczą do tego trzy foldery:

  • O firmie - w folderze umieszczamy certyfikaty, referencje, nagrody, historię firmy oraz inne materiały promocyjne do wglądu np. ulotki, foldery, broszury.
  • Konkurencja - gromadzimy katalogi konkurencyjnych firm
  • Produkty - zbieramy nasze produkty, czyli zdjęcia, wizualizacje, karty produktowe, inne informacje

  Faza trzecia: Wybierz format i przygotuj teksty

  Masz gotowy szkielet katalogu i zebrałeś materiały. Czas teraz katalog produktów wypełnić wartościowym tekstem. Możesz to zrobić we własnym zakresie lub na tym etapie zlecić profesjonalnemu copywriterowi. Studio Graficzne Wzór również może przygotować dla Ciebie treść do katalogu na podstawie dostarczonych materiałów.

  Jeśli decydujesz się samemu przygotować treść poniżej znajdziesz kilka wskazówek.

  Jaki format katalogu wybrać?

  Katalog produktowy najczęściej można spotkać w formacie A4 w pionie. Często nasi klienci decydują się również na forma A4 w poziomie oraz kwadrat 210 mm na 210 mm. Nie polecamy mniejszych formatów jak A5 oraz większych jak A3.

  A4 w poziomie jest formatem, który lepiej prezentuje się na ekranie monitora, ponieważ strona wypełnia praktycznie całą dostępną przestrzeń. Niestety przy druku i czytaniu jest niewygodny, zbyt szeroki. Dlatego polecamy ten format, gdy katalog produktowy będzie funkcjonował wyłącznie w Internecie.

  Format kwadratu 210 mm na 210 mm na ekranie dobrze wygląda w formie rozkładówki, czyli dwie strony obok siebie. W czytaniu jest równie wygodny jak format A4. Ten format jest utożsamiany z nowoczesnością, można go spotkać np. w IKEI. Wadą jest to, że mniej informacji mieści się na jednej stronie przez co objętość katalogu rośnie.

  Klasycznie firmy wybierają format A4 w pionie. Na ekranie monitora najczęściej taki katalog produktów wyświetlany jest w zbliżeniu strona po stronie więc nie ma problemu z czytelnością. W 70% przypadkach firmy decydują się na ten format.

  ???? Podejmij decyzję. Jaki format wybierasz?
  - A4 pion 210x297 mm,
  - A4 poziom 297x210 mm,
  - kwadrat 210x210 mm

  Treść do stron informacyjnych warto przygotować w zwykłym dokumencie Word lub Dokumentach Google. To najwygodniejszy sposób na przekazanie treści do Studio przygotowującego projekt katalogu.

  Ile tekstu przygotować na jedną stronę katalogu?

  Po pierwsze warto wiedzieć ile tekstu przygotować na jedną stronę, aby nie przesadzić. Dlaczego to ważne?

  Żeby Grafik mógł zaprojektować nowoczesny i atrakcyjny katalog potrzebuje dużo wolnej przestrzeni do rozplanowania układu stron, umieszczenia zdjęć i grafik. Twój Klient nie może spotkać się ze ścianą tekstu, która nie jest dla niego atrakcyjna.

  Katalog produktowy w większości wypadków funkcjonuje w dwóch środowiskach. Na ekranie komputera oraz w formie drukowanej. Naszym zadaniem jest, aby w obu przypadkach był czytelny. Dlatego musimy dobrać odpowiednią wielkość czcionki i odległość między wierszami tekstu. Przyjęło się, że długi tekst ciągły w katalogu powinien mieć rozmiar 10 - 12 punktów. Tym samym na stronie A4 mieści się około 400 słów. Jest to jednak ściana tekstu, której chcemy uniknąć.

  Dlatego rekomendujemy, aby na stronie pojawiło się maksymalnie 300-350 słów.

  Dla przykładu na stronie o firmie mającej 300 słów możemy umieścić dodatkowe rzeczy jak zdjęcia, czy grafiki. Grafik mając miejsce może stworzyć atrakcyjny projekt.

  Pamiętaj! Na stronie katalogu z produktami zmieścisz maksymalnie 300-350 słów

  Jak przygotować treść do stron z produktami?

  W tym celu zalecamy przygotować tabelę w programie Excel lub Arkuszach Google. Jest to najwygodniejszy sposób przekazania informacji do projektu katalogu produktowego.

  Wiersze tabeli to produkty. Kolumny natomiast to np. nazwa produktu, kategoria, opis, kluczowe cechy, cena itp.

  Ile teksty przygotować do jednego produktu?

  Przy produktach należy umieścić tylko kluczowe informacje, które są ważne dla Klienta. To one wpływają na wybór. Przy produkcie można umieścić takie informacje jak:

  • zdjęcie
  • nazwa produktu
  • opis produktu
  • schemat produktu
  • parametry produktu
  • kluczowe cechy
  • cenę

  Do prezentacji większej liczby informacji służą karty produktu. W katalogu produktowym należy wyróżnić tylko kluczowe informacje oraz parametry produktów. Ważna jest atrakcyjna prezentacja produktu oraz wyróżnienie jego zalet.

  Pamiętasz? Na jednej stronie w katalogu z produktami powinno znajdować się maksymalnie 300-350 słów. Wystarczy tą liczbę podzielić przez ilość produktów na stronie.

  Dla przykładu jeśli mamy 6 produktów na stronie, każdy z nich może mieć opis na 50 słów wliczając w to nazwę produktu i parametry.

  Jeśli na stronie ma być tylko 4 produkty na jeden produkt przypadnie 75 słów.

  ???? Pro Tip. W katalogu do Internetu umieść odnośniki do kart produktów. Są to przyciski przy produktach, które po kliknięciu odsyłają do karty produktu zawierającej więcej informacji.

  Przekaż projekt do Studio Graficznego

  Przygotowane materiały oraz treść należy teraz przekazać do Studio Graficznego, które złoży dla Twojej firmy katalog produktów. Jeśli zależy Ci na najlepszym projekcie katalogu w historii swojej firmy sprawdź naszą ofertę na projekt katalogu.

  Współpracę rozpoczynamy od szybkiej wyceny na podstawie dostarczonych materiałów. Projekt katalogu wycenia się głównie na podstawie ilości stron oraz ich skomplikowania. Mając gotowy szkielet katalogu, rozpisaną treść i zaplanowane produkty Studio Graficzne może określić ile stron katalogu wyjdzie i je wycenić. Jeśli cena Ci odpowiada Studio przystępuje do projektu.

  Projekt graficzny składa się z 3 etapów:

  1. Projekt layoutu katalogu
   Jest to projekt graficzny 3-5 kluczowych stron katalogu. Studio pracuje nad nim nanosząc poprawki, aż do momentu akceptacji przez Klienta.
  2. Skład wszystkich stron katalogu
   Na podstawie przygotowanego layoutu Grafik może złożyć wszystkie strony katalogu. Na bieżąco prezentuje efekty, a Klient może nanosić swoje uwagi.
  3. Przekazanie katalogu w wersji do Internetu oraz druk
   Gdy projekt graficzny jest zaakceptowany Studio przekazuje gotowy plik PDF zoptymalizowany do użycia w Internecie oraz plik PDF gotowy do druku. Jeśli decydujesz się na druk w Studio Graficznym wysyłamy gotowe katalogi na wskazany adres.

  O czym warto jeszcze pamiętać? Studio Graficzne powinno przekazać Ci plik PDF z katalogiem do druku oraz drugi mniejszy zoptymalizowany do Internetu. Studio może Ci przekazać również pliki otwarte projektu za dodatkową opłatą. Do ich edycji potrzebny jest płatny program do składania katalogów Adobe InDesign.

  Super. Już wiesz jak zrobić katalog produktów dla firmy. Wystarczy, że zrealizujesz wszystkie kroki, a w efekcie przygotujesz najlepszy katalog w historii swojej firmy. Do dzieła!

  Katalog produktów Frigidaire Ffgc3626sb

  Bezpośredni link do pobrania Katalog produktów Frigidaire Ffgc3626sb

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Katalog produktów Frigidaire Ffgc3626sb