Karta konserwacji i smarowania Ge Duradrum Gtdx100gm

Karta konserwacji i smarowania Ge Duradrum Gtdx100gm to narzędzie pomocnicze do utrzymania i smarowania maszyny Ge Duradrum Gtdx100gm. Karta zawiera instrukcje konserwacji i smarowania, aby zapewnić optymalną wydajność i niezawodność, a także wytyczne dotyczące czynności, które należy wykonać, aby utrzymać wydajność maszyny na wysokim poziomie. Karta zawiera także informacje na temat częstotliwości kontroli maszyny, wymiany części i smarowania.

Ostatnia aktualizacja: Karta konserwacji i smarowania Ge Duradrum Gtdx100gm

 • Tabliczka znamionowa


OKNA DACHOWE

 • w przypadku okien dachowych, tabliczka znamionowa znajduje się na skrzydle okna, w prawym górnym rogu i jest widoczna po otwarciu okna. 

- nazwa produktu/typ
- rozmiar
- numer tabliczki znamionowej

OKNA DO DACHÓW PŁASKICH

Zobacz na poniższym filmiku, gdzie znaleźć tabliczkę znamionową w oknach do dachów płaskich (modele DR_, DE_, DM_, DS_ i DX_).

SCHODY STRYCHOWE

W schodach strychowych FAKRO tabliczka znamionowa znajduje się na wewnętrznej części przedniego, krótszego elementu skrzynki, w lewym górnym rogu:

 • tabliczka schodów wypalana laserowo - schody produkowane od sierpnia 2014r.

a - typ schodów
b - rozmiar
c - numer tabliczki znamionowej 

 •  aluminiowa tabliczka schodów ognioodpornych - schody produkowane od sierpnia 2014r. pl/images/COMMON/offer/service/label_loft_laddersLWF45. jpg"/>

  a - typ schodów
  b - rozmiar
  c - numer tabliczki znamionowej
  d - klasa odporności ogniowej
  e - rozmiar w świetle skrzynki

  • tabliczka aluminiowa wszystkich modeli schodów –  schody produkowane do sierpnia 2014r.

  a - typ schodów
  b - rozmiar
  c - numer tabliczki znamionowej
  d - rozmiar w świetle skrzynki

  (w przypadku schodów ognioodpornych na tabliczce znamionowej umieszczono dodatkowo wymiary wewnętrzne skrzynki) 

  Dokładne umiejscowienie tabliczek znamionowych na produktach FAKRO znajdziesz TUTAJ.

  W przypadku pytań prosimy o kontakt z Serwisem FAKRO.

  • Zasady eksploatacji i konserwacji okien dachowych FAKRO


  Aby jak najdłużej cieszyć się bezawaryjnym użytkowaniem okien dachowych FAKRO, należy co pewien czas myć je i poddawać konserwacji. Nie należy stosować środków łatwopalnych szczególnie w przypadku okien PVC (PTP, PPP).

  Konstrukcja zawiasu zastosowana w oknach dachowych FAKRO umożliwia obrót skrzydła o 180°, co pozwala na wygodne umycie szyby zewnętrznej w oknach:

  • obrotowych FTP, FTU, PTP, 
  • uchylno-obrotowych FPP, PPP i FEP.

  W oknach o podwyższonej osi obrotu skrzydło do mycia blokowane jest przez zasuwkę przy kącie 160°.

  • Konserwacja i renowacja powłok malarskich i lakierniczych – okna drewniane


  Konserwacja bieżąca:

  Aby przedłużyć trwałość powłok malarsko-lakierniczych należy przynajmniej raz w roku przeprowadzić konserwację tych powłok w sposób następujący:

  • przemyć powłokę czystą wodą lub z dodatkiem łagodnego detergentu w celu usunięcia kurzu, nie stosować płynów zawierających amoniak,
  • przy malowaniu okien należy uważać aby nie zamalować uszczelek,
  • renowację powłok malarsko-lakierniczych w warunkach normalnych należy przeprowadzić co 2-5 lat w zależności od warunków eksploatacji.

  Ewentualne miejsca uszkodzeń mechanicznych (powstałych w czasie użytkowanianie nie z winy producenta) zabezpieczyć w następujący sposób:

  • oczyścić papierem ściernym o granulacji 180-220 lub średniej grubości gąbką ścierną tylko miejsca uszkodzone,
  • oczyszczone miejsca należy oczyścić np. odkurzyć,
  • na oczyszczone miejsca nanieść dwie warstwy lakieru wodorozcieńczalnego lub farby kryjącej wodorozcieńczalnej w zależności od sposobu wykończenia.

  ksploatacja okien drewnianych:

  • w przypadku stosowania taśm lub folii klejących należy zwracać uwagę na fakt, aby nie wchodziły w reakcję z powłoką. Taśmę klejącą należy usunąć natychmiast po montażu, zwracając uwagę aby przy jej odciągnięciu nie uszkodzić powłoki np. narzędziem,
  • budynki będące w trakcie budowy muszą być dostatecznie wietrzone, aby zapobiec nadmiernemu zawilgoceniu drewnianych elementów budowlanych. Zawilgocenie może prowadzić do zakłóceń działania ruchomych części, jak też do pogorszenia jakości powłoki i pęknięcia drewna.

  Firma FAKRO posiada w swojej ofercie zestawy naprawcze dedykowane do pielęgnacji, napraw powłoki lakierniczej w zależności od rodzaju okna dachowego:

  • zestaw XMP – do okien drewnianych w kolorze sosny,
  • zestaw XMU – do okien drewnianych w kolorze białym.

  zestaw XMP

  zestaw XMU

  Zestawy konserwacyjne dostępne są w sklepie internetowym FAKRO.

  • Szyby


  Producent informuje, że w przypadku, gdy parametry powietrza – (wilgotność oraz temperatura wew. ) osiągają tzw. punkt rosy, może nastąpić zjawisko okresowej kondensacji pary wodnej na wewnętrznych powierzchniach szyb. Zjawisko to może wystąpić wyłącznie przy niewystarczającej wentylacji pomieszczenia co wiąże się z nadmierną wilgotnością powietrza. Zalecane jest aby właściwie wietrzyć i ogrzewać pomieszczenie.

  Efekt kondensacji na zewnętrznej powierzchni szyby świadczy o wysokiej jakości szkła izolacyjnego (dobrej izolacyjności termicznej) i w żadnym wypadku nie świadczy o wadliwości produktu.

  • Zawiasy


  Co rok zawiasy w oknach dachowych należy smarować smarem.

  Firma FAKRO posiada w swojej ofercie płynny smar XMS przeznaczony do smarowania i konserwacji okuć, zawiasów i elementów ruchomych okien FPP, FHP, FGH.

  Produkt dostępny w sklepie internetowym FAKRO.

  • Liście, lód, śnieg oraz inne zanieczyszczenia wokół okna dachowego


  Zaleca się usuwanie z kołnierza liści i innych zanieczyszczeń przynajmniej raz do roku, aby zapewnić prawidłowy spływ wody deszczowej.

  Dodatkowo zaleca się usunięcie śniegu i lodu nagromadzonego wokół okna w celu umożliwienia swobodnego odpływu wody z topniejącego śniegu.

  • Dlaczego wentylacja jest ważna?


  Gotowanie, zmywanie naczyń, kąpiel, podlewanie kwiatów, oddychanie itp. to czynności, które powodują, że w pomieszczeniach wytwarzana jest para wodna. Powinna być ona odprowadzana wraz ze zużytym powietrzem przez kratki wentylacyjne, natomiast napływ świeżego powietrza do pomieszczeń powinny zapewniać specjalne nawiewniki, uchylanie lub rozszcelnianie okien. Szczególnie ważne jest częste wietrzenie nowych mieszkań i budynków, gdzie dodatkowa wilgoć pochodzi z nowych tynków, tapet, murów etc.

  • Czym jest kondensacja pary wodnej?


  Kondensacja to skraplanie się pary wodnej. Zjawisko to występuje w miejsach, gdzie ciepłe i wilgotne powietrze styka się z zimnymi powierzchniami. Można je zaobserwować w czasie deszczu na wewnętrznych stronach szyb samochodowych lub na okularach – zimą, po wejściu do ciepłego pomieszczenia.

  Okno dachowe ze względu na swoje usytuowanie i charakter jest miejscem gdzie najwcześniej pojawia się zjawisko kondensacji pary wodnej co jest sygnałem, że w pomieszczeniu panuje zbyt duży poziom wilgoci.

  • Jak ograniczyć występowanie kondensacji?


  Najważniejsza dla ograniczenia kondensacji jest prawidłowo działająca wentylacja. Aby zapewnić sprawne usuwanie zanieczyszczonego powietrza z pomieszczenia, musi być zapewniony stały dopływ powietrza świeżego, poprzez rozszczelnianie okien lub otwarcie nawiewników.

  Kondensację na szybie ograniczyć można również przez prawidłową instalację grzejników (bezpośrednio pod oknem), jak również wykonanie szpalety pod oknem w pionie. Jeśli chcemy pod oknem umieścić parapet, należy pamiętać o pozostawieniu szczeliny między parapetem a ścianą.

  • Jakie rozwiązania zastosowano w oknach FAKRO, aby ograniczyć zjawisko kondensacji?


  Nawiewnik montowany w oknach FAKRO gwarantuje stały regulowany napływ świeżego powietrza przy zamkniętym oknie. Konstrukcja klamki umożliwia trzystopniowe ryglowanie, co pozwala na pozostawienie szczelin w celu umożliwienia większego napływu świeżego powietrza do pomieszczenia. Zasuwka górna zapewnia zablokowanie okna w pozycji uchylenia. 

  Wszystkie okna FAKRO wyposażone są w bardzo "ciepłe" szyby, o współczynniku Ug= 1, 1 W/m2K lub lepszym.

  • Jak umyć okno dachowe?

  Środki na bazie rozpuszczalników przeznaczone do czyszczenia form. Dostępne są produkty o krótkim lub przedłużonym działaniu.

  Preparat czyszczący do form na bazie cytrusowej. Usuwa z form pozostałości tworzyw, silikony, woski oraz inne zanieczyszczenia. Oparty na rafinowanych ekstraktach cytrusowych. Odparowuje nie pozostawiając osadu. Posiada przyjemny, pomarańczowy zapach. Nie zawiera chlorowanych i halogenowanych rozpuszczalników.

  Opakowanie: aerozol 283 gramy (ok. 450 ml).

  Niechlorowany środek czyszczący do form o szybkim parowaniu. Skuteczne działanie oszczędza czas i obniża koszty czyszczenia. Nie zawiera chlorowanych rozpuszczalników, takich jak np. : 1, 1, 1 trichloroetan, trichloroeten oraz dichlorometan. Rozpuszcza i usuwa większość środków antyadhezyjnych z form oraz innych powierzchni metalowych.

  Opakowanie: aerozol 341 gramów (ok. 650 ml).

  Silny, niepalny środek czyszczący do form. Usuwa smary, oleje, resztki tworzyw oraz inne nawarstwienia na formach. Nie zawiera trichloroetenu oraz dichlorometanu. Wypiera wilgoć i usuwa ślady po odciskach palców. Zalecany do form pracujących w wysokich temperaturach.

  Opakowanie: aerozol 454 gramy (ok.

  Skuteczny i bezpieczny środek czyszczący do form oparty całkowicie na naturalnych składnikach. Szybko usuwa z form resztki tworzyw, smary, silikony i inne zanieczyszczenia. Nie zawiera dichlorometanu, trichloroetanu oraz trichloroetenu.

  Ekonomiczny środek czyszczący do form o słabym zapachu. Działa szybko i odparowuje nie pozostawiając osadu. Skutecznie usuwa zanieczyszczenia z metali oraz innych powierzchni odpornych na działanie rozpuszczalników. Nie zawiera trichloroetanu, trichloroetenu oraz dichlorometanu.

  Silny preparat do czyszczenia form z pozostałości poliuretanów, skrystalizowanych izocyjanianów, środków antyadhezyjnych oraz innych zanieczyszczeń. Formuła o słabym zapachu. Przydatny do przechowywania dysz mieszających przy krótkich przerwach produkcyjnych. Do stosowania na formach wykonanych ze stali lub aluminium.

  Preparat do czyszczenia form w postaci żelu, która zapobiega spływaniu z powierzchni formy. Całkowicie usuwa utwardzone poliuretany, pozostałości środków antyadhezyjnych oraz inne zanieczyszczenia.

  Preparaty przeznaczone do konserwacji i smarowania form. Podstawowy podział środków do konserwacji opiera się na ich czasie działania: krótkim lub długotrwałym.

  Thin Film Rust Preventative

  Preparat przeznaczony do krótkotrwałej ochrony form oraz narzędzi przed wilgocią i utlenianiem. Zapobiega powstawaniu korozji przy składowaniu form i narzędzi w ciągu nocy oraz w trakcie weekendów. Tworzy cienką, bezbarwną powłokę nie wymagającą zmywania przed rozpoczęciem pracy. Nie zawiera silikonu. Posiada certyfikat NSF.

  Heavy Duty Rust Preventative

  Mocny preparat przeznaczony do konserwacji form. Zapewnia ochronę form oraz narzędzi przed wilgocią i utlenianiem przy długim okresie przechowywania. Pozostawia wytrzymałą powłokę, umożliwiając transport lub składowanie form, narzędzi oraz maszyn bez narażania na ryzyko korozji. Chroni stal oraz inne metale.

  Mold Release & Ejector Pin Lubricant

  Produkt o podwójnym zastosowaniu: bezsilikonowy środek antyadhezyjny do form lub smar do wypychaczy i innych ruchomych elementów formy. Bezbarwny i niebrudzący detali. W większości przypadków umożliwia dalszą dekorację detali. Składniki zgodne z FDA. Aerozol niepalny.

  Temperatura formy: do 204 C.

  Materiały do pobrania, które ułatwią i usprawnią codzienną pracę projektantów.

  Pompa ciepła Logatherm WLW196i

  WydaniePobierz (PDF 0. 2 MB) 09. 2020Pakiet pierwszej pomocy projektanta (wszystkie pliki) PobierzInstrukcje dotyczące pompy ciepła Logatherm WLW196i Certyfikaty dotyczące pompy ciepła Logatherm WLW196i Rysunki urządzeń DWG skojarzone z pompą ciepła Logatherm WLW196i Schematy hydrauliczne PDF, DWG skojarzone z pompą ciepła Logatherm WLW196i
  Tytuł
  Zestaw linków do plików

  * Inne schematy, dedykowane dla danego projektu, przygotowywane będą indywidulanie. Prosimy o kontakt z Doradcami inwestycji projektowych.

  Kliknij w link

  Pompa ciepła Logatherm WPLS. 2 Instrukcje dotyczące pompy ciepła Logatherm WPLS. com/pl/media/country_pool/profesjonalisci/documents/materialy-do-pobrania/buderus_wpls_dokumentacja. zip" title="Instrukcje dotyczące pompy ciepła Logatherm WPLS. 2" target="_blank" data-track_domevent="click" data-track_dyn_eventaction="zip" data-track_dyn_eventvalue="https://www. zip" data-track_dyn_pagename="buderus_wpls_dokumentacja" data-track_dyn_elementtype="download"> Certyfikaty dotyczące pompy ciepła Logatherm WPLS. com/pl/media/country_pool/profesjonalisci/documents/materialy-do-pobrania/buderus_wpls_deklaracje. zip" title="Certyfikaty dotyczące pompy ciepła Logatherm WPLS. zip" data-track_dyn_pagename="buderus_wpls_deklaracje" data-track_dyn_elementtype="download"> Rysunki urządzeń DWG skojarzone z pompą ciepła Logatherm WPLS. com/pl/media/country_pool/profesjonalisci/documents/materialy-do-pobrania/buderus_wpls_rysunki_urzadzen. zip" title="Rysunki urządzeń DWG skojarzone z pompą ciepła Logatherm WPLS. zip" data-track_dyn_pagename="buderus_wpls_rysunki_urzadzen" data-track_dyn_elementtype="download"> Schematy hydrauliczne PDF, DWG skojarzone z pompą ciepła Logatherm WPLS. com/pl/media/country_pool/profesjonalisci/documents/materialy-do-pobrania/buderus_wpls_schemat_hydrauliczny. zip" title="Schematy hydrauliczne PDF, DWG skojarzone z pompą ciepła Logatherm WPLS. zip" data-track_dyn_pagename="buderus_wpls_schemat_hydrauliczny" data-track_dyn_elementtype="download">
  Pompa ciepła Logatherm WPS HT 01. 2021 Instrukcje dotyczące pompy ciepła Logatherm WPS HT Certyfikaty dotyczące pompy ciepła Logatherm WPS HT Rysunki urządzeń DWG skojarzone z pompą ciepła Logatherm WPS HT Schematy hydrauliczne PDF, DWG skojarzone z pompą ciepła Logatherm WPS HT

  *Inne schematy, dedykowane dla danego projektu, przygotowywane będą indywidulanie. com/pl/pl/informacje/kontakty/doradcy-inwestycji-projektowych/" title="Doradcy inwestycji projektowych" target="_blank"> 03. 2020 Instrukcje dotyczące kotła KB372 Certyfikaty dotyczące kotła KB372 Rysunki urządzeń DWG skojarzone z kotłem KB372 Schematy hydrauliczne PDF, DWG skojarzone z kotłem KB372 04. com/pl/media/country_pool/profesjonalisci/documents/materialy-do-pobrania/buderus_gb162_pppp. zip" data-track_dyn_pagename="buderus_gb162_pppp" data-track_dyn_elementtype="download"> Instrukcje dotyczące kotła GB162 Certyfikaty dotyczące kotła GB162 Rysunki urządzeń DWG skojarzone z kotłem GB162 Schematy hydrauliczne PDF, DWG skojarzone z kotłem GB162 05. com/pl/media/country_pool/profesjonalisci/documents/materialy-do-pobrania/buderus_gb402_pppp. zip" data-track_dyn_pagename="buderus_gb402_pppp" data-track_dyn_elementtype="download"> Instrukcje dotyczące kotła GB402 Certyfikaty dotyczące kotła GB402 Rysunki urządzeń DWG skojarzone z kotłem GB402 Schematy hydrauliczne PDF, DWG skojarzone z kotłem GB402 Instrukcje dotyczące kotła SB745 Certyfikaty dotyczące kotła SB745 Rysunki urządzeń DWG skojarzone z kotłem SB745 Schematy hydrauliczne PDF, DWG skojarzone z kotłem SB745 Instrukcje dotyczące kotła SB325 Certyfikaty dotyczące kotła SB325 Rysunki urządzeń DWG skojarzone z kotłem SB325 Schematy hydrauliczne PDF, DWG skojarzone z kotłem SB325 Instrukcje dotyczące kotła SB625 Certyfikaty dotyczące kotła SB625 Rysunki urządzeń DWG skojarzone z kotłem SB625 Schematy hydrauliczne PDF, DWG skojarzone z kotłem SB625

Karta konserwacji i smarowania Ge Duradrum Gtdx100gm

Bezpośredni link do pobrania Karta konserwacji i smarowania Ge Duradrum Gtdx100gm

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Karta konserwacji i smarowania Ge Duradrum Gtdx100gm