Instrukcje dotyczące konfiguracji 1byone Simpletaste

1byone Simpletaste to jeden z najnowszych produktów firmy 1byone, który pozwala na łatwe i szybkie ustawienie urządzenia. Aby skonfigurować urządzenie, należy wykonać kilka prostych kroków, które zostały opisane w instrukcji obsługi. Po pierwsze, należy podłączyć urządzenie do źródła zasilania i połączyć je z Twoim urządzeniem zdalnym, takim jak komputer lub smartfon. Następnie należy utworzyć konto i połączyć je z urządzeniem. Gdy to zostanie zrobione, możesz przejść do konfiguracji urządzenia. Możesz wybrać język, wybrać ustawienia sieci i dodać swoje preferencje dotyczące ogólnego wyglądu i działania urządzenia. Na koniec, możesz również skonfigurować funkcje zabezpieczeń, aby zapewnić bezpieczeństwo Twoich danych. Po zakończeniu konfiguracji możesz cieszyć się swoim nowym urządzeniem 1byone Simpletaste.

Ostatnia aktualizacja: Instrukcje dotyczące konfiguracji 1byone Simpletaste

Manage MyResources to nowa generacja aplikacji do zarządzania narzędziami i programami w centrum produkcyjnym. Manage MyResources znacznie zwiększa produktywność oraz dostępność produkcyjną obrabiarek.

Manage MyResources składa się z wyjątkowo efektywnych aplikacji, takich jak Manage MyResources /Tools oraz Manage MyResources /Programs bazujących na platformie SINUMERIK Integrate 5. 0.

Znajdziesz tu webinary dotyczące instalacji, konfiguracji oraz korzystania z aplikacji Manage MyResources, jak również z powiązanego serwera Integrate.

Część 1: Przygotowanie

Przygotowanie i podstawowa instalacja wszystkich wymaganych komponentów

Część 2: Instalacja serwera Integrate

Część 2 dotyczy instalacji serwera Integrate. Szyfrowana komunikacja pomiędzy serwerem a klientami jest szczególnie ważna. To wideo przedstawia poprawną konfigurację.

Część 3: Konfiguracja serwera Integrate i połączenie z klientami

W części 3 serwer Integrate jest poprawnie skonfigurowany. Ponadto, SINUMERIK CNC połączony jest z systemem zarządzającym halą produkcyjną (ShopFloor Management System).

Część 4: Uaktualnienia

Oprogramowanie bez przerwy ewoluuje. To samo tyczy się Manage MyResources. Niniejszy webinar przedstawia sposób poprawnego aktualizowania SINUMERIK Integrate.

Część 5: Manage MyResources /Tools

W piątej części serii webinarów na temat Manage MyResources opowiadamy o nowych opcjach w wersji V5. 1. 0 i wyjaśniamy na przykładach, jak działa Manage MyResources /Tools.

Część 6: Przykłady wykorzystania

Prezentujemy różne przykłady wykorzystania Manage MyResources /Tools pokazujące pełen zakres funkcjonalności.

 • Resource management on the shopfloor

DS-KIS702 należy do systemów wideodomofonowych Hikvision II generacji. Jest to zestaw przeznaczony do domów jednorodzinnych, oferujący możliwość sterowania jego funkcjonalnościami przez aplikację zainstalowaną na smartfonie.

W skład zestawu wchodzą:

 • 1x DS-KD8003-IME2 - dwużyłowy moduł główny stacji bramowej IP z kamerą 2Mpix
 • 1x DS-KH6320-WTE2 - 7-calowa stacja wewnętrzna z komunikacją dwukierunkową
 • 1x DS-KAD704 - 4-kanałowy dystrybutor
 • 1x 16 GB microSD Hikvision
 • 1x zasilacz 24VDC

Poniżej przedstawiamy, jak, krok po kroku, przebiega konfiguracja zestawu DS-KIS702.

A. Parowanie stacji wewnętrznej DS-KH6320-WTE2 z modułem bramowym DS-KD8003-IME2

 • Uruchamiamy stację wewnętrzną
 • Wchodzimy w zakładkę Ustawienia znajdującą się na stronie głównej po prawej stronie
 • Z dostępnych opcji wybieramy zakładkę Konfiguracja
 • Zostaniemy poproszeni o podanie hasła administratora - czyli 888999 (hasło administratora jest zawarte w ogólnodostępnej instrukcji obsługi zestawu)
 • Po zalogowaniu hasło należy zmienić. Jest to bardzo ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa użytkownika.
 • Zatwierdzamy zmianę hasła i przechodzimy do zakładki Kreator
 • W Kroku 1 zmieniamy język na polski. Do następnego panelu przechodzimy po naciśnięciu przycisku Następny na dole strony.
 • W Kroku 2 zaznaczamy opcję DHCP
 • W Kroku 3 wybieramy kondygnację i pokój
 • W kroku 4 aktywujemy urządzenie z którym chcemy sparować panel wewnętrzny. Robimy to poprzez kliknięcie jego nazwy na wyświetlaczu - gdy pojawi się okno z zapytaniem o aktywację, potwierdzamy klikając przycisk Tak . pl/gfx-base/galleries/6/008-unnam4ed. jpg" alt="" width="550" height="305"/>

 • Klikamy Zakończ i opuszczamy Kreator.
 • B. Przekierowanie powiadomień na smartfon użytkownika

  Zdalna obsługa zestawu DS-KIS702 odbywa się za pomocą aplikacji Hik-Connect Mobile. Umożliwia ona odbieranie połączeń, zdalne otwieranie drzwi, podgląd na żywo oraz odtwarzanie zdjęć i nagrań z historii. Informacje o zdarzeniach użytkownik otrzymuje na telefon w formie powiadomień PUSH.

  Poniżej wyjaśniamy, co należy zrobić, aby móc korzystać z tej funkcji.

 • Wchodzimy na stronę Hikvision App Store, pobieramy aplikację Hik-Connect Mobile i instalujemy ją na telefonie. Aplikacja obsługiwana jest przez smartfony z systemem Android w wersji 4. 0 lub wyższej oraz iOS w wersji 7 lub wyższej.
 • Po instalacji uruchamiamy aplikację, klikając ikonę Hik Connect na wyświetlaczu
 • Rejestracja
 • Jeżeli nie mamy jeszcze konta Hik-Connect, możemy je zarejestrować. Do wyboru są dwie opcje: rejestracja poprzez podanie numeru telefonu lub adresu e-mail.

  Najpierw wybieramy region/kraj, akceptujemy wybór za pomocą przycisku Zakończ i przechodzimy do strony logowania. Po kliknięciu przycisku Login wyświetli nam się okno, gdzie możemy wybrać sposób rejestracji. W zależności od wybranej opcji, podajemy numer telefonu/adres e-mail, po czym ponownie wybieramy docelowy region/kraj (pamiętajmy, żeby wybrać właściwie, ponieważ tego ustawienia nie można potem zmienić). Następnie wprowadzamy numer telefonu/adres e-mail i klikamy prośbę o wysłanie kodu weryfikacyjnego. Wprowadzamy otrzymany kod i możemy przejść do kolejnego kroku, gdzie wybieramy nazwę użytkownika i hasło. Następnie klikamy Zakończ , aby zapisać dane. Do aplikacji możemy się logować przy użyciu nazwy użytkownika/adresu e-mail/numeru telefonu.

 • Dodawanie urządzenia
 • Urządzenie, w tym przypadku stację wewnętrzną, możemy dodać na trzy sposoby - poprzez zeskanowanie kodu QR, online oraz ręcznie. Zanim przystąpimy do dodawania urządzenia, należy się upewnić, że jest ono włączone i aktywne, a także włączyć usługę Hik-Connect (domyślnie jest ona wyłączona). Jeżeli urządzenie znajduje się w trybie offline, należy zadbać o ustanowienie połączenia sieciowego.

  a) Dodawanie urządzenia poprzez zeskanowanie kodu QR

  Na stronie Hik-Connect naciskamy przycisk , po czym wybieramy opcję Skanuj kod QR. Po zeskanowaniu kodu, potwierdzamy operację przyciskiem Dodaj . Następnie wprowadzamy kod weryfikacyjny urządzenia i zatwierdzamy.

  W przypadku urządzeń wyprodukowanych przed 2016 rokiem lub urządzeń EZVIZ, domyślny kod weryfikacyjny jest podawany na etykiecie urządzenia. Jeżeli go tam nie ma, możemy wprowadzić kod domyślny - ABCDEF. W przypadku urządzeń wyprodukowanych po 2016 roku, kod weryfikacyjny urządzenia ustawiamy podczas włączania usługi Hik-Connect.

  Po zeskanowaniu kodu QR stacji wewnętrznej, odpowiedni panel wejściowy zostanie również dodany automatycznie do klienta. W ten sposób stację wewnętrzną można powiązać z wieloma panelami wejściowymi.

    b) Ręczne dodawanie urządzenia

  Urządzenie możemy dodać ręcznie przy wykorzystaniu domeny Hik-Connect. Po wejściu na stronę naciskamy przycisk , po czym wybieramy opcję Dodawanie ręczne. Następnie wybieramy typ dodawania Domena Hik-Connect i wprowadzamy numer seryjny urządzenia (domyślnie jest on umieszczany na etykiecie). Klikamy przycisk żeby wyszukać nasze urządzenie, zatwierdzamy operację przyciskiem Dodaj oraz wprowadzamy kod weryfikacyjny urządzenia.

  Wprowadzenie numeru seryjnego urządzenia stacji wewnętrznej spowoduje automatyczne dodanie do klienta również odpowiedniej stacji wejściowej.

    c) Dodawanie urządzenia online

  Na początku, upewnijmy się, że nasz telefon jest połączony z siecią Wi-Fi, a urządzenia, które chcemy dodać, funkcjonują w tej samej sieci lokalnej co telefon. Na stronie Hik-Connect naciskamy przycisk , po czym wybieramy opcję Urządzenia online . Wszystkie wykryte urządzenia online zostaną uwzględnione na liście - wystarczy, że wybierzemy to z nich, które chcemy dodać. Następnie klikamy przycisk Dodaj. W następnym kroku edytujemy alias urządzenia, wprowadzamy nazwę użytkownika i hasło urządzenia. Operację kończymy zatwierdzając przyciskiem .

  C. Rozbudowa zestawu DS-KIS702 o kolejne urządzenia

  Istnieje możliwość rozbudowy zestawu DS-KIS702 o dodatkowe stacje bramofonowe lub wewnętrzne. Konfiguracji dodanych urządzeń dokonujemy za pomocą oprogramowania iVMS-4200.

 • Rozbudowa o kolejne stacje bramofonowe

 • Aby skonfigurować pracę dodanych urządzeń z główną stacją bramofonową, należy kliknąć przycisk Video Intercom w interfejsie zdalnej konfiguracji.

  a) Konfiguracja ID urządzenia

  Na początek klikamy przycisk ID Configuration aby wejść do interfejsu konfiguracyjnego ID urządzenia. Wybieramy typ urządzenia z rozwijanej listy i wprowadzamy odpowiednie informacje (numer budynku, piętra itp. ). Zapisujemy ustawienia za pomocą przycisku Save. Pamiętajmy, że jeżeli sieć obejmuje więcej niż jedną stację bramową, przynajmniej jedna z nich (główna) powinna zostać skonfigurowana.

  W przypadku głównej stacji bramowej, numer seryjny wynosi 0. W przypadku dodatkowych stacji bramowych numer seryjny jest wyższy niż 0 i mieści się w zakresie od 1 do 99.

  b) Konfiguracja sieci lokalnej

  Klikamy przycisk Local Network Configuration aby wejść do interfejsu konfiguracji sieci lokalnej. Następnie wprowadzamy lokalny adres IP, maskę podsieci, adres bramy oraz numer portu (domyślny numer to 8000). Zatwierdzamy ustawienia przyciskiem Save. Po edycji parametrów sieci lokalnej, należy ponownie dodać urządzenia do listy urządzeń. pl/gfx-base/s_1/orgs/22/konf sieci lokalnej. jpg" alt="" width="465" height="261"/>

  c) Konfiguracja sieciowa podłączonych urządzeń

  W interfejsie konfiguracji sieci urządzeń połączonych można ustawić parametry sieciowe stacji głównych, serwerów SIP i centrów zarządzania w tej samej sieci LAN - urządzenia te mogą być połączone ze stacją bramową.

  Na początek klikamy przycisk Linked Network Configuration aby przejść do interfejsu powiązanej konfiguracji sieci. Wprowadzamy adres IP głównej stacji bramowej (Main Door Station), który przed chwilą ustawiliśmy w konfiguracji sieci lokalnej, po czym zatwierdzamy ustawienia przyciskiem Save. pl/gfx-base/s_1/orgs/22/linked netw conf. jpg" alt="" width="545" height="265"/>

  d) Wejścia i wyjścia

  W przypadku stacji bramowej dostępne są 4 złącza wejściowe (złącza 1 i 2 domyślnie odpowiadają statusowi drzwi, a 3 i 4 - interfejsom przełącznika drzwi) i 2 wyjściowe (zaciski 1~2 odpowiadają interfejsom drzwi ( NO1/COM/NC1; NO2/COM/NC2) stacji bramowej). Pamiętajmy, że tylko złącze Door 1 jest domyślnie włączone. W zależności od potrzeb możemy włączyć lub wyłączyć wyjście stacji bramowej.

  Klikamy przycisk I/O input and output aby przejść do interfejsu wejść i wyjść. Następnie wybieramy numer wejścia, tryb wejścia, numer wyjścia oraz tryb wyjścia. Zatwierdzamy ustawienia za pomocą przycisku Save. pl/gfx-base/s_1/orgs/22/wejscia. jpg" alt="" width="504" height="293"/>

  Rozbudowa o kolejne stacje wewnętrzne

  Podobnie jak poprzednio, aby skonfigurować pracę dodanych urządzeń z główną stacją wewnętrzną, należy kliknąć przycisk Video Intercom w interfejsie zdalnej konfiguracji.

  Na początek klikamy przycisk ID Configuration aby wejść do interfejsu konfiguracyjnego ID urządzenia. pl/gfx-base/s_1/orgs/22/config indoor. jpg" alt="" width="456" height="244"/>

  Wybieramy typ urządzenia z rozwijanej listy - czyli w przypadku dodatkowego monitora (rozszerzenie w pomieszczeniu) oraz nadajemy mu numer z zakresu od 1 do 5 ( tyle monitorów podrzędnych może być w jednym lokalu).

  Klikamy przycisk Local Network Configuration aby wejść do interfejsu konfiguracji sieci lokalnej. pl/gfx-base/s_1/orgs/22/1_local network indoor. jpg" alt="" width="455" height="262"/>

  Klikamy przycisk Linked Network Configuration aby przejść do interfejsu powiązanej konfiguracji sieci. Wprowadzamy adres IP głównej stacji wewnętrznej (Main Door Station). Następnie wybieramy typ stacji wewnętrznej z rozwijanej listy i zatwierdzamy zmiany przyciskiem Save. pl/gfx-base/s_1/orgs/22/sip parameters indoor. jpg" alt="" width="437" height="292"/>

  Ogólnie pojęta konfiguracja w programie Comarch ERP Optima obejmuje ustalanie trzech rodzajów parametrów: parametrów programu określanych dla całej aplikacji (niezależnych od aktualnie otwartej bazy danych), parametrów firmy określanych indywidualnie dla każdej bazy danych oraz parametrów stanowiska – określanych dla konkretnego komputera.

  Po zainstalowaniu systemu (założeniu nowej bazy) ustawiona jest zawsze domyślna konfiguracja umożliwiająca pracę programu. Przed rozpoczęciem wprowadzania danych należy ją jednak skontrolować i w razie potrzeby zmienić.

  Aby uruchomić konfigurację należy wybrać z menu System /Konfiguracja lub wcisnąć przycisk Konfiguracja na Pasku skrótów Comarch ERP Optima. Wyświetlone zostanie okno konfiguracji, podzielone na 2 części (panele). W części lewej ułożone są trzy główne grupy konfiguracyjne:

  Firma – konfiguracja firmy służy do określania parametrów pracy typowych dla konkretnej firmy (bazy danych) oraz obejmuje wprowadzanie i przechowywanie nazwy, adresu i wszelkich danych formalnych firmy.

  Program – konfiguracja programu służy do ustalania parametrów pracy oraz administracji programem. Administracja obejmuje zarządzanie kontami operatorów, zakładanie i zarządzanie obsługiwanymi bazami danych.

  Uwaga

  Ustalane w ramach konfiguracji programu parametry pracy są parametrami niezależnymi od wybranej bazy danych, tzn. dla wszystkich obsługiwanych w programie baz danych posiadamy takie same stawki podatkowe, stawki VAT, waluty itd.

  Stanowisko – z tego poziomu możliwe jest określenie parametrów pracy danego stanowiska.

  Elementy konfiguracji w tym oknie ułożone są w tzw. strukturę drzewa. W strukturze tej główne grupy konfiguracyjne rozwijają się w podgrupy (gałęzie), które z kolei mogą posiadać kolejne rozgałęzienia (lista podgrup dostępna jest na dwa sposoby: dwukrotne kliknięcie na pozycji w prawym oknie lub kliknięcie przycisku widocznego obok nazwy grupy. Po rozwinięciu przycisk zmienia się na ). Na najniższym poziomie rozgałęzienia znajdują się właściwe parametry konfiguracyjne, które są wyświetlane w prawym panelu okna konfiguracji.

  Konfigurację można zamknąć wciskając przycisk lub (w górnej części okna).

  Konfiguracja systemu

  Podczas ustalania parametrów dodatkowo można wykorzystać przyciski:

   Przywróć poprzedni stan – w przypadku zmiany ustawień parametrów wciśnięcie przycisku powoduje przywrócenie ustawień poprzednich (po ostatnim zapisie).

   Zapisz wprowadzone zmiany – zapisuje nowe ustawienia parametrów.

  Uwaga

  Przywrócenie poprzednich ustawień jest możliwe tylko do czasu zapisania parametrów.

  W celu łatwiejszego poruszania się w obrębie konfiguracji, w górnej części okna Konfiguracja zostały wprowadzone dodatkowe elementy nawigacyjne. Wciśnięcie klawisza  powoduje przejście z gałęzi aktualnie podświetlonej do gałęzi nadrzędnej w ramach tej samej grupy. Użycie klawisza  powoduje otwarcie aktualnie podświetlonego elementu konfiguracji. Klawisz ten jest nieaktywny, jeśli podświetlony jest najniżej położony w strukturze drzewa element konfiguracji.

  Dodatkowym elementem ułatwiającym konfigurację programu Comarch ERP Optima jest możliwość użycia schematów konfiguracyjnych. Schematy pozwalają ograniczyć ilość dostępnych parametrów konfiguracyjnych, dzięki czemu konfiguracja staje się bardziej przejrzysta. Wybór jednego z dostępnych schematów następuje po wciśnięciu klawisza  w górnej części okna konfiguracji. Rozwinięta zostaje wtedy lista, która pokazuje dostępne schematy konfiguracji:

  Moje moduły – wyświetla elementy konfiguracji wspólne dla wszystkich modułów oraz elementy konfiguracji tych modułów, które są zaznaczone w Konfiguracja Programu/Użytkowe/Operatorzy/ Ogólne.

  Elementy ogólne – wyświetla elementy konfiguracyjne wspólne dla wszystkich modułów.

  Moduł Kasa/Bank – wyświetla elementy konfiguracyjne tylko dla modułu Kasa/Bank.

  Moduł Faktury – wyświetla elementy konfiguracyjne tylko dla modułu Faktury.

  Moduł Handel – wyświetla elementy konfiguracyjne tylko dla modułu Handel,

  Moduł Książka Podatkowa – wyświetla elementy konfiguracyjne tylko dla modułu Książka Podatkowa.

  Moduł Księga Handlowa – wyświetla elementy konfiguracyjne tylko dla modułu Księga Handlowa.

  Moduł Środki Trwałe – wyświetla elementy konfiguracyjne tylko dla modułu Środki Trwałe.

  Moduł Płace i Kadry – wyświetla elementy konfiguracyjne tylko dla modułu Płace i Kadry.

  Moduł Analizy – wyświetla elementy konfiguracyjne tylko dla modułu Analizy. Dodatkowo Operator ma dostęp do następujących gałęzi w trybie tylko do odczytu: Firma/ Dane firmy/ Pieczątka firmy, w trybie do edycji: Program/ Informacje/ Informacje bieżące, Program/ Pulpit Menadżera, Program/ Użytkowe, Stanowisko/ Ogólne/ Wydruki, Stanowisko/ Użytkowe/ Parametry. Pozostałe gałęzie są ukryte. Założenia dotyczą również bazy offline (współpraca z Comarch ERP XL).

  Moduł CRM – wyświetla elementy konfiguracyjne tylko dla modułu CRM.

  Moduł Serwis – wyświetla elementy konfiguracyjne tylko dla modułu Serwis.

  Większość parametrów konfiguracyjnych jest odczytywana bezpośrednio po zamknięciu konfiguracji. W przypadku, gdy wymagane jest ponowne uruchomienie programu – użytkownik jest o tym informowany.

  Instrukcje dotyczące konfiguracji 1byone Simpletaste

  Bezpośredni link do pobrania Instrukcje dotyczące konfiguracji 1byone Simpletaste

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Instrukcje dotyczące konfiguracji 1byone Simpletaste