Instrukcja użytkowania, instalacji i konserwacji Black And Decker Ka200

Instrukcja użytkowania, instalacji i konserwacji Black And Decker Ka200 jest bardzo przydatnym narzędziem dla użytkowników maszyny. Instrukcja zawiera wszystkie informacje potrzebne do bezpiecznego i skutecznego użytkowania, instalacji i konserwacji maszyny. Instrukcja zawiera informacje o wszystkich elementach maszyny, w tym instrukcje dotyczące instalacji, konserwacji, naprawy i konserwacji. Instrukcja zawiera także informacje dotyczące bezpieczeństwa, w tym wymagania dotyczące bezpiecznego użytkowania maszyny. Przestrzeganie instrukcji jest bardzo ważne, aby zapewnić, że maszyna działa skutecznie i bezpiecznie.

Ostatnia aktualizacja: Instrukcja użytkowania, instalacji i konserwacji Black And Decker Ka200

Znajdź Galaxy Watch, który spełnia Twoje potrzeby

Zmierz ciśnienie krwi
za pomocą zegarka
Galaxy Watch

Kontroluj swoje ciśnienie krwi dzięki aplikacji Blood Pressure. Wykorzystując wewnętrzny czujnik fotopletyzmograficzny (PPG) na zegarku Galaxy Watch, aplikacja Blood Pressure mierzy ciśnienie skurczowe i rozkurczowe oraz tętno. Aplikacja Blood Pressure jest obsługiwana przez zegarki Galaxy Watch 3 i Galaxy Watch Active 2; będzie też dostępna w kolejnych modelach.

Jak mogę zmierzyć ciśnienie krwi?

Instrukcja używania

1. Konfigurowanie Samsung Health Monitor

Przed użyciem Samsung Health Monitor

Zanim zaczniesz mierzyć ciśnienie krwi za pomocą Samsung Health Monitor, musisz skonfigurować swój profil i skalibrować Galaxy Watch.

1) Upewnij się, że zegarek Galaxy Watch obsługuje aplikację Samsung Health Monitor.

* Obsługiwane zegarki: Galaxy Watch3, Galaxy Watch Active2 oraz nowsze modele Galaxy Watch i Active (z wyjątkiem Galaxy Fit)

2) Upewnij się, że zegarek Galaxy Watch jest sparowany przez Bluetooth ze smartfonem Galaxy.

3) Połącz zegarek Galaxy Watch z aplikacją Galaxy Wearable na smartfonie, aby zaktualizować oprogramowanie do najnowszej wersji.

4) Jeśli aplikacja Samsung Health Monitor jest zainstalowana na zegarku Galaxy Watch, otwórz ją i postępuj zgodnie z instrukcjami konfiguracji wyświetlanymi na ekranie.

Aby skonfigurować swój profil

1) Otwórz aplikację Samsung Health Monitor na zegarku i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby pobrać aplikację Samsung Health Monitor na telefon.

2) Aktywuj aplikację Samsung Health Monitor w telefonie. Przeczytaj i zaakceptuj regulamin, Politykę prywatności i załóż swój profil.

3) Skalibruj zegarek zgodnie ze wskazówkami aplikacji.

2. Kalibracja Galaxy Watch

Środki ostrożności przed użyciem

Aby zapewnić bardziej precyzyjną kalibrację, wykonaj następujące czynności:

1) 30 minut przed wykonaniem kalibracji nie spożywaj alkoholu ani kofeiny, nie pal, nie ćwicz, nie kąp się.

2) Upewnij się, że Twoje ramię i nadgarstki są suche oraz niepokryte dużą ilością potu lub balsamu do skóry.

3) Wykonaj kalibrację w domu w cichym miejscu.

4) Ustaw wygodne krzesło obok stołu.

5) Usiądź na krześle z dobrze opartymi plecami, nogami nieskrzyżowanymi i stopami płasko na ziemi.

6) Połóż dłonie i przedramiona na stole.

7) Odpocznij w tej pozycji przez co najmniej 5 minut przed rozpoczęciem kalibracji.

8) Po rozpoczęciu kalibracji bądź nieruchomo i nie poruszaj ramieniem ani nie mów, podczas gdy ciśnieniomierz mankietowy wykonuje pomiar.

9) Podczas pomiaru oddychaj normalnie. Nie pogłębiaj ani nie zwalniaj oddechu. com/is/image/samsung/assets/pl/apps/samsung-health-monitor/2022-10/health-monitior-section-03-bp-4-1-pc. com/is/image/samsung/assets/pl/apps/samsung-health-monitor/2022-10/health-monitior-section-03-bp-4-1-mo. jpg? $LazyLoad_Home_JPG$" alt="Pokazany jest Galaxy Watch obok smartfona. Galaxy Watch wyświetla rysunek linii lewego nadgarstka z założonym smartwatchem. Tekst poniżej brzmi: „Orientacja jest ustawiona dla lewego nadgarstka. Upewnij się, że zegarek dobrze przylega do nadgarstka”. Smartfon wyświetla dwie ręce: zegarek Galaxy Watch znajduje się na lewym nadgarstku, a prawa ręka go dopasowuje. Tekst poniżej brzmi: „Upewnij się, że zegarek dobrze przylega do niedominującego nadgarstka”. jpg? $FB_TYPE_B_JPG$" alt="Pokazany jest Galaxy Watch obok smartfona. jpg? $FB_TYPE_B_JPG$"/>Aby skalibrować Galaxy Watch

1) Załóż mankiet do pomiaru ciśnienia krwi na ramię.

2) Załóż zegarek Samsung Galaxy Watch na nadgarstek drugiej ręki. Upewnij się, że pasek Galaxy Watch dobrze przylega do nadgarstka, ale nie jest zbyt ciasno zapięty.

3) Połóż smartfon Galaxy na stole, tak by był łatwo dostępny.

4) Na Twoim smartfonie Galaxy otwórz Samsung Health Monitor i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby wykonać następujące czynności.

* Uwaga: Wykonaj 3 pomiary w czasie 30 minut, aby przeprowadzić kalibrację. Aby zachować dokładność pomiarów ciśnienia krwi, należy przeprowadzać kalibrację co 28 dni.
Możesz dokonać ponownej kalibracji w dowolnym momencie, niezależnie od cyklu, wybierając opcję Rekalibracja z menu ekranowego.

3. Pomiar ciśnienia krwi za pomocą Twojego Galaxy Watch

Wykonywanie pomiarów po przygotowaniu

Po skalibrowaniu zegarka Galaxy Watch za pomocą ciśnieniomierza mankietowego, możesz używać Samsung Health Monitor na zegarku Galaxy Watch do pomiaru ciśnienia krwi. Nie musisz ponownie używać ciśnieniomierza mankietowego do czasu następnej kalibracji za 28 dni.

Aby zapewnić bardziej precyzyjny pomiar ciśnienia krwi, wykonaj następujące czynności:

1) Noś Galaxy Watch na tym samym nadgarstku, co podczas kalibracji i upewnij się, że pasek Galaxy Watch dobrze przylega do nadgarstka, ale nie jest zbyt ciasno zapięty.

2) 30 minut przed pomiarem nie spożywaj alkoholu ani kofeiny, nie pal, nie ćwicz ani nie kąp się.

3) Upewnij się, że Twoje ramię i nadgarstki są suche oraz pozbawione nadmiernej ilości potu lub balsamu do skóry.

4) Wykonaj pomiar w domu w cichym miejscu.

5) Ustaw wygodne krzesło obok stołu.

6) Usiądź na krześle z dobrze opartymi plecami, nogami nieskrzyżowanymi i stopami płasko na ziemi.

7) Połóż dłonie i przedramiona na stole.

8) Odpocznij w tej pozycji przez co najmniej 5 minut przed rozpoczęciem pomiaru.

9) Po rozpoczęciu pomiaru bądź nieruchomo i nie poruszaj ramieniem ani nie mów, podczas gdy Galaxy Watch wykonuje pomiar.

10) Podczas pomiaru oddychaj normalnie.

* Komunikat o błędzie zostanie wyświetlony na ekranie zegarka w przypadku ruchu lub słabych sygnałów podczas pomiaru. com/is/image/samsung/assets/pl/apps/samsung-health-monitor/0709-health-monitior-section-02-5-pc. com/is/image/samsung/assets/pl/apps/samsung-health-monitor/0709-health-monitior-section-02-5-mo. jpg? $LazyLoad_Home_JPG$" alt="Pokazane są dwa zegarki Galaxy Watch. Jeden z nich wyświetla komunikat pomiaru ciśnienia krwi: „Naciśnij przycisk Pomiar, aby zmierzyć ciśnienie krwi”. Pokazany jest duży przycisk Pomiar. Napis obok zegarka brzmi: „Wybierz „Pomiar” na ekranie zegarka”. Napis obok drugiego zegarka brzmi: „Po zakończeniu pomiaru sprawdź wyniki na ekranie zegarka”. Drugi Galaxy Watch wyświetla wyniki pomiaru ciśnienia krwi: 120 na 80 dla skurczowego i rozkurczowego ciśnienia i 73 uderzenia na minutę dla tętna. jpg? $FB_TYPE_B_JPG$" alt="Pokazane są dwa zegarki Galaxy Watch. jpg? $FB_TYPE_B_JPG$"/>

4. Przeglądanie pomiarów ciśnienia krwi

Na Twoim Galaxy Watch

Po pomyślnym pomiarze ciśnienia krwi przez Samsung Health Monitor na Galaxy Watch, Galaxy Watch i smartfon Galaxy wyświetlają następujące wyniki:

· Skurczowe ciśnienie krwi (BP)
· Rozkurczowe ciśnienie krwi (BP)
· Puls (tętno)

Nie zmieniaj swoich leków ani ich dawkowania na podstawie tych liczb. Zawsze najpierw skonsultuj się z lekarzem.

Zakres pomiarowy — Ciśnienie skurczowe: 70-180 mmHg, Ciśnienie rozkurczowe: 40-120 mmHg
Zakres kalibracji — Ciśnienie skurczowe: 80-170 mmHg, Ciśnienie rozkurczowe: 50-110 mmHg

Na Twoim smartfonie Galaxy

Po ustanowieniu połączenia Bluetooth między Twoim Galaxy Watch a smartfonem Galaxy użytym do kalibracji Galaxy Watch, wyniki pomiarów są synchronizowane z aplikacją Samsung Health Monitor na smartfonie Galaxy. Możesz udostępnić te informacje swojemu lekarzowi w celu kontroli lub konsultacji.

*Osoby ze skurczowym i rozkurczowym ciśnieniem krwi w 2 kategoriach powinny zostać zakwalifikowane do wyższej kategorii. com/is/image/samsung/assets/pl/apps/samsung-health-monitor/2022-10/health-monitior-section-03-bp-6-1-pc. com/is/image/samsung/assets/pl/apps/samsung-health-monitor/2022-10/health-monitior-section-03-bp-6-mo. jpg? $LazyLoad_Home_JPG$" alt="Pokazany jest smartfon. Na ekranie wyświetlone są instrukcje tego, jak przeglądać wyniki pomiarów ciśnienia krwi na telefonie Galaxy i na Galaxy Watch. jpg? $FB_TYPE_B_JPG$" alt="Pokazany jest smartfon. jpg? $FB_TYPE_B_JPG$"/>

To trzeba wiedzieć przed korzystaniem z aplikacji do pomiaru ciśnienia krwi Blood Pressure:

1. Aplikacja Blood Pressure nie powinna być używana do celów diagnostycznych dotyczących nadciśnienia lub innych chorób serca. Aplikacja Blood Pressure nie zastępuje tradycyjnych metod diagnozowania lub leczenia stosowanych przez wykwalifikowanego pracownika służby zdrowia.

2. Nie wolno używać aplikacji Blood Pressure, jeśli dotyczy Cię któraś z poniższych sytuacji:
- Arytmia serca
- Wcześniejsza niewydolność serca lub zawał serca
- Choroba naczyń obwodowych lub zaburzenia krążenia
- Choroby zastawek (choroby zastawki aortalnej)
- Kardiomiopatia
- Inne znane choroby układu sercowo-naczyniowego
- Niewydolność nerek (ESRD)
- Cukrzyca
- Zaburzenia neurologiczne (np. drgawki)
- Zaburzenia krzepnięcia krwi lub jeśli przyjmujesz leki rozrzedzające krew
- Tatuaże na nadgarstku, na którym będziesz nosić Galaxy Watch

3. Aplikacja Blood Pressure wykorzystuje sygnały optyczne pobierane z czujnika na zegarku Galaxy Watch i potrzebuje sygnału dobrej jakości, aby zmierzyć ciśnienie krwi. Na jakość sygnału mogą wpływać różne czynniki, takie jak czystość czujnika zegarka czy właściwości optyczne mierzonego obszaru.

4. NIE WOLNO zmieniać leków ani ich dawkowania bez uprzedniej konsultacji z lekarzem.

Instrukcja używania (ciśnienie krwi): IFU

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
 • Do obsługi aplikacji Samsung Health Monitor wymagane są urządzenie Galaxy Watch (Galaxy Watch4 i późniejsze modele)* oraz smartfon Samsung Galaxy (z systemem operacyjnym Android N OS lub nowszym). Ze względu na ograniczenia krajowe dotyczące uzyskiwania zatwierdzenia/rejestracji jako urządzenia medycznego, aplikacja Samsung Health Monitor działa tylko na zegarkach i smartfonach zakupionych w krajach, w których usługa jest obecnie dostępna. Jednak usługa może być ograniczona/niedostępna podczas podróży do krajów, w których usługa jest niedostępna, i może być wymagane wykonanie przywrócenie urządzenia do ustawień fabrycznych lub usunięcie i ponowna instalacja aplikacji Samsung Health Monitor.
 • * Usługa jest dostępna na urządzeniach Galaxy Watch Active2 i Watch3 w wybranych krajach – lista poniżej
 • Aplikacja do pomiaru ciśnienia krwi Samsung Health Monitor jest dostępna w 71 krajach/regionach** (dane na koniec stycznia 2023 r. )
 • Argentyna, Australia, Austria, Azerbejdżan, Belgia, Boliwia, Brazylia, Bułgaria, Kanada, Chile, Wyspa Bożego Narodzenia, Wyspy Kokosowe (Keelinga), Kostaryka, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Dominikana, Ekwador, Salwador, Estonia, Finlandia, Francja, Gruzja, Niemcy, Grecja, Gwatemala, Hongkong, Honduras, Węgry, Islandia, Indonezja, Izrael, Irlandia, Włochy, Korea, Łotwa, Litwa, Mayotta, Holandia, Nikaragua, Wyspa Norfolk, Norwegia, Panama, Paragwaj, Peru, Polska, Portugalia, Réunion, Rumunia, Rosja, Singapur, Słowacja, Słowenia, RPA, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Tajwan, Turcja, Wielka Brytania, Ukraina, ZEA, Wenezuela i Wietnam — dostępna dla Galaxy Watch Active 2, Galaxy Watch3, Galaxy Watch4 i nowszych modeli (poza Galaxy Fit)
 • Makau, Luksemburg, Malezja, Malta, Filipiny, Tajlandia – dostępne w Galaxy Watch4 i późniejszych modelach (za wyjątkiem Galaxy Fit)
 • **Usługa jest niedostępna w innych/zamorskich terytoriach lub regionach, chyba że informacja o tym znajduje się obok danego kraju
 • Aplikacja do mierzenia ciśnienia krwi Samsung Health Monitor jest uznawana za „urządzenie medyczne” w krajach, w których wymagana jest i uzyskana rejestracja/zatwierdzenie. Należy pamiętać, że dostępność aplikacji do mierzenia ciśnienia krwi różni się w zależności od kraju. Należy używać po zapoznaniu się z informacjami „Środki ostrożności przed użyciem” oraz „Instrukcja użytkowania” kroki 1-4.
 • Aplikacja do pomiaru ciśnienia krwi Samsung Health Monitor nie jest przeznaczona do celów diagnostycznych dotyczących nadciśnienia lub innych chorób serca ani dla użytkowników poniżej 22. roku życia. Użytkownicy nie powinni interpretować ani podejmować działań klinicznych opartych na wynikach pomiarów urządzenia bez konsultacji z wykwalifikowanym pracownikiem służby zdrowia. Aplikacja nie zastępuje tradycyjnych metod diagnozowania lub leczenia.
 • Symulacja obrazów urządzeń i ekranów w celach informacyjnych

Wykonaj
elektrokardiogram
za pomocą zegarka
Galaxy Watch

Elektrokardiogram (EKG) to badanie, które mierzy aktywność elektryczną serca i zapisuje uzyskane informacje na wykresie. EKG jest obecnie najlepszym sposobem wykrywania nieregularnego rytmu serca. Aplikacja Samsung Health Monitor EKG wykrywa sygnały EKG (podobne do odprowadzenia I EKG) za pomocą czujnika EKG w zegarku Galaxy Watch i określa, czy występuje migotanie przedsionków, czy normalny rytm zatokowy serca. Aplikacja Samsung Health Monitor EKG tworzy, rejestruje, zapisuje i eksportuje dane EKG. com/is/image/samsung/assets/pl/apps/samsung-health-monitor/health-monitior-section-03-0-pc. com/is/image/samsung/assets/pl/apps/samsung-health-monitor/health-monitior-section-03-0-mo-3. jpg? $LazyLoad_Home_JPG$" alt="Galaxy Watch wyświetla wyniki pomiaru EKG – minęło 28 sekund, tętno 65 uderzeń na minutę, wykres EKG. Poniżej wykresu widnieje napis: „Aplikacja nie wykrywa oznak zawału serca”. jpg? $720_N_JPG$" alt="Galaxy Watch wyświetla wyniki pomiaru EKG – minęło 28 sekund, tętno 65 uderzeń na minutę, wykres EKG. jpg? $720_N_JPG$"/>

Jak wykonać elektrokardiogram (EKG) za pomocą aplikacji Samsung Health Monitor?

Aby wykonać EKG (elektrokardiogram) za pomocą tej aplikacji, musisz sparować swój Galaxy Watch ze smartfonem Galaxy, wykonując następujące czynności.

*Obsługiwane zegarki: Galaxy Watch3, Galaxy Watch Active2 oraz nowsze modele Galaxy Watch i Active (z wyjątkiem Galaxy Fit)

2) Upewnij się, że zegarek Galaxy Watch jest sparowany przez Bluetooth ze smartfonem Galaxy. com/is/image/samsung/assets/pl/apps/samsung-health-monitor/2022-10/health-monitior-section-04-ecg-3-pc. com/is/image/samsung/assets/pl/apps/samsung-health-monitor/2022-10/health-monitior-section-04-ecg-3-mo. jpg? $LazyLoad_Home_JPG$" alt="Na ekranie zegarka Galaxy Watch wyświetlane są trzy zakładki: Ciśnienie krwi, EKG i Informacje. Po prawej stronie ekranu zegarka widać opis funkcji EKG i przycisk umożliwiający jej pobranie. Poniżej zegarka Galaxy Watch widoczne są ikony aplikacji Galaxy Store i Samsung Health Monitor. jpg? $FB_TYPE_B_JPG$" alt="Na ekranie zegarka Galaxy Watch wyświetlane są trzy zakładki: Ciśnienie krwi, EKG i Informacje. Środki ostrożności przed użyciem

1) Noś Galaxy Watch ciasno zapięty na nadgarstku.

2) Upewnij się, że nadgarstek (obszar skóry, który styka się z czujnikiem zegarka) nie jest zbyt suchy.

3) Unikaj ciężkich ćwiczeń na 5 minut przed pomiarem.

4) Wykonaj pomiary, siedząc na krześle z dobrze opartymi plecami oraz dłońmi i przedramionami wygodnie spoczywającymi na stole.

5) Nie poruszaj ramionami i palcami ani nie mów podczas pomiaru. com/is/image/samsung/assets/pl/apps/samsung-health-monitor/2022-10/health-monitior-section-04-ecg-4-pc. com/is/image/samsung/assets/pl/apps/samsung-health-monitor/2022-10/health-monitior-section-04-ecg-4-mo. jpg? $LazyLoad_Home_JPG$" alt="Pokazany jest Galaxy Watch obok rozwiniętego ekranu wyniku pomiaru EKG. Galaxy Watch wyświetla instrukcje: „Połóż delikatnie palec na przycisku Home”, a mała strzałka wskazuje prawy górny przycisk zegarka. Tekst pod zegarkiem Galaxy Watch brzmi: „Instrukcje przed rejestrowaniem”. Rozwinięty ekran wyników pomiarów EKG wyświetla szczegółowe informacje o zarejestrowanym EKG. Tekst brzmi: „Rytm zatokowy. Ten wynik pomiaru EKG nie zawiera oznak migotania przedsionków. Ta aplikacja nigdy nie wykrywa oznak zawału serca. Jeśli sądzisz, że masz nagły przypadek medyczny, skontaktuj się z pogotowiem ratunkowym. Średnie tętno to 73 uderzenia na minutę. Objawy. Źle się czujesz? ”. Poniżej tekstu pokazany jest przycisk „Dodaj”. Pod przyciskiem „Dodaj” dodatkowy tekst brzmi: „Wyświetl wynik pomiaru EKG w aplikacji Samsung Health Monitor w telefonie”. Przycisk „Gotowe” jest pokazany u dołu ekranu wyników. Poniżej rozwiniętego ekranu wyników EKG tekst brzmi: „Wynik pomiaru EKG”. jpg? $FB_TYPE_B_JPG$" alt="Pokazany jest Galaxy Watch obok rozwiniętego ekranu wyniku pomiaru EKG. Rejestrowanie EKG za pomocą Galaxy Watch

1) Otwórz aplikację Samsung Health Monitor na Twoim Galaxy Watch.

2) Upewnij się, że Galaxy Watch dobrze przylega do nadgarstka.

3) Oprzyj wygodnie przedramiona na stole, a następnie przyłóż lekko opuszek palca przeciwnej dłoni do górnego przycisku Galaxy Watch na 30 sekund. Nie ruszaj się i nic nie mów, gdy Galaxy Watch dokonuje pomiaru. Po zakończeniu rejestrowania wyniki EKG pojawią się na zegarku. Uwaga: Nie naciskaj górnego przycisku podczas rejestrowania; naciśnięcie górnego przycisku podczas rejestrowania spowoduje jego zatrzymanie.

4) Przewiń w górę i w dół, aby zobaczyć wynik EKG. Jeśli występują u Ciebie jakieś objawy, dotknij Dodaj na ekranie Objawy, przewiń listę i dotknij każdego występującego objawu. Następnie dotknij Zapisz, aby dodać objawy do raportu EKG i powrócić do ekranu Wyniki.

5) Dotknij Gotowe, aby wrócić do ekranu Start. Raport EKG można przejrzeć w aplikacji EKG na Twoim smartfonie. (Pamiętaj, że synchronizacja wymaga sparowania zegarka i smartfonu za pomocą Bluetooth). com/is/image/samsung/assets/pl/apps/samsung-health-monitor/2022-10/health-monitior-section-04-ecg-5-pc. com/is/image/samsung/assets/pl/apps/samsung-health-monitor/2022-10/health-monitior-section-04-ecg-5-mo. jpg? $LazyLoad_Home_JPG$" alt="Pokazany jest zegarek Galaxy Watch obok rozwiniętego ekranu wyniku pomiaru EKG. Galaxy Watch wyświetla instrukcje: „Połóż delikatnie palec na górnym przycisku”, a mała strzałka wskazuje prawy górny przycisk zegarka. Napis pod zegarkiem brzmi: „Instrukcje przed pomiarem”. Rozwinięty ekran pomiaru EKG wyświetla szczegółowe informacje o zarejestrowanym wyniku EKG. Napis brzmi: „Rytm zatokowy. Aplikacja nie wykrywa oznak zawału serca. Średnie tętno 73 uderzenia na minutę. Poniżej tekstu pokazany jest przycisk „Dodaj”, a pod nim napis: „Wyświetl wynik pomiaru EKG w aplikacji Samsung Health Monitor na telefonie”. U dołu ekranu wyników pokazany jest przycisk „Gotowe”. Poniżej rozwiniętego ekranu wyników EKG jest napis: „Wynik pomiaru EKG”. jpg? $FB_TYPE_B_JPG$" alt="Pokazany jest zegarek Galaxy Watch obok rozwiniętego ekranu wyniku pomiaru EKG. Przeglądanie raportów EKG na Twoim GalaxyPo wykonaniu EKG dane EKG są synchronizowane ze sparowanym smartfonem Galaxy, gdzie tworzony jest raport w pliku PDF.

1) Wynik analizy EKG jest przesyłany do smartwatcha Galaxy natychmiast po zarejestrowaniu go przez zegarek Galaxy Watch.

2) W aplikacji telefonu można pobrać szczegółowe wyniki przesyłane z zegarka Galaxy Watch i zobaczyć ich klasyfikację.

∙ Rytm zatokowy: rytm zatokowy wskazuje bicie serca w stałym rytmie. Ma to miejsce wtedy, gdy górna i dolna komora serca biją w sposób zsynchronizowany. Wynik rytmu zatokowego jest oparty tylko na tym konkretnym zapisie EKG i nie oznacza, że serce bije równomiernie przez cały czas. Ponadto, wynik badania rytmu zatokowego nie gwarantuje, że nie występuje arytmia lub inne schorzenie. Jeśli nie czujesz się dobrze, niezależnie od wyniku, skontaktuj się z lekarzem.

∙ Migotanie przedsionków: migotanie przedsionków (AFib) to sytuacja, w której serce bije w nieregularnym rytmie. Ma to miejsce wtedy, gdy górne komory serca biją niezgodnie z rytmem komór dolnych. Migotanie przedsionków jest najczęstszą formą nieregularnego bicia serca. Jeśli nie jest leczone, może prowadzić do zakrzepów krwi, udaru, niewydolności serca i innych problemów zdrowotnych.

∙ Wyniki niejednoznaczny: wynik niejednoznaczny oznacza, że zapis EKG nie może być odpowiednio sklasyfikowany. Może się to zdarzyć, jeśli:
- Tętno podczas rejestrowania było niższe niż 50 uderzeń na minutę
- Tętno podczas rejestrowania było wyższe niż 100 uderzeń na minutę, a rytm nie wskazywał na migotanie przedsionków
- Rytm serca wskazywał na migotanie przedsionków, a tętno było wyższe niż 120 uderzeń na minutę
- Rytm serca nie wskazywał ani na rytm zatokowy, ani na migotanie przedsionków

Jeśli wynik ten się powtarza, skontaktuj się z lekarzem.

∙ Słaby odczyt: słaby odczyt oznacza, że aplikacja Samsung Health Monitor nie była w stanie przeanalizować danych. Słaby odczyt jest zazwyczaj spowodowany poruszaniem ciała podczas pomiaru lub brakiem wystarczającego kontaktu zegarka Galaxy Watch z nadgarstkiem lub palcem.

Jeśli wynik ten będzie się powtarzał, patrz rozdział Rozwiązywanie problemów w Instrukcji obsługi. com/is/image/samsung/assets/pl/apps/samsung-health-monitor/2022-10/health-monitior-section-04-ecg-6-pc. com/is/image/samsung/assets/pl/apps/samsung-health-monitor/2022-10/health-monitior-section-04-ecg-6-mo. jpg? $LazyLoad_Home_JPG$" alt="Dwa smartfony Galaxy wyświetlają wyniki pomiaru EKG z aplikacji Samsung Health Monitor ECG. Jeden smartfon wyświetla tekst, który brzmi: „Rytm zatokowy. 65 uderzeń na minutę. 18 wrz, 9:40”. Wzór EKG znajduje się poniżej tekstu. Pod wzorem tekst brzmi: „Objawy Zmęczenie. Zawroty głowy”. Drugi smartfon wyświetla szczegóły wyników pomiaru EKG. 18 wrz 2019 9:40”. Trzy wzory EKG są pokazane poniżej tekstu. Pod wzorami tekst brzmi: „Objawy Zmęczenie. Ponad przyciskiem „Udostępnij te wyniki” znajduje się tekst, który brzmi: „Nie zmieniaj swoich leków ani dawek na podstawie wyników EKG. Zawsze najpierw skonsultuj się z lekarzem”. jpg? $FB_TYPE_B_JPG$" alt="Dwa smartfony Galaxy wyświetlają wyniki pomiaru EKG z aplikacji Samsung Health Monitor ECG. jpg? $FB_TYPE_B_JPG$"/>

To trzeba wiedzieć przed korzystaniem z aplikacji EKG:

1. Aplikacja EKG nie jest przeznaczona do celów diagnostycznych. Aplikacja EKG nie służy do diagnozowania chorób serca ani do wykrywania oznak ataku serca. Aplikacja EKG nie zastępuje tradycyjnych metod diagnozowania lub leczenia przez wykwalifikowanego pracownika służby zdrowia. W przypadku podejrzenia nagłej sytuacji medycznej należy natychmiast skontaktować się z pogotowiem.

3. NIE WOLNO interpretować ani podejmować działań klinicznych w oparciu o pomiary aplikacji EKG bez uprzedniej konsultacji z wykwalifikowanym pracownikiem służby zdrowia.

5. NIE WOLNO używać aplikacji EKG, jeśli masz wszczepiony rozrusznik serca, kardiowerter-defibrylator lub inne urządzenia elektroniczne.

6. NIE WOLNO korzystać z aplikacji EKG, jeśli masz zdiagnozowaną arytmię inną niż migotanie przedsionków.

Instrukcja używania (EKG): IFU

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
 • Aplikacja ECG Samsung Health Monitor jest dostępna w 72 krajach/regionach* (dane na koniec stycznia 2023 r. )
 • Argentyna, Australia, Austria, Azerbejdżan, Belgia, Boliwia, Brazylia, Bułgaria, Kanada, Chile, Wyspa Bożego Narodzenia, Wyspy Kokosowe (Keelinga), Kostaryka, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Dominikana, Ekwador, Salwador, Estonia, Finlandia, Francja, Gruzja, Niemcy, Grecja, Gwatemala, Hongkong, Honduras, Węgry, Islandia, Indonezja, Izrael, Irlandia, Włochy, Korea, Łotwa, Litwa, Mayotta, Holandia, Nikaragua, Wyspa Norfolk, Norwegia, Panama, Paragwaj, Peru, Polska, Portugalia, Réunion, Rumunia, Rosja, Singapur, Słowacja, Słowenia, RPA, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Tajwan, Turcja, Wielka Brytania, Ukraina, ZEA, USA, Wenezuela i Wietnam — dostępna dla Galaxy Watch Active2, Galaxy Watch3, Galaxy Watch4 i nowszych modeli (poza Galaxy Fit)
 • Aplikacja ECG Samsung Health Monitor jest uznawana za „urządzenie medyczne” w krajach, w których wymagane jest i uzyskanie rejestracji/zatwierdzenia. Należy pamiętać, że dostępność aplikacji ECG różni się w zależności od kraju.
 • Aplikacja Samsung Health Monitor ECG nie jest przeznaczona dla użytkowników ze stwierdzoną arytmią inną niż migotanie przedsionków lub użytkowników poniżej 22. Aplikacja ECG nie zastępuje tradycyjnych metod diagnozowania lub leczenia.
 • Wszystkie ogłoszenia

  • Podbite

   4-pokojowy dom 84m2 + ogródek Bez Pośredników

   ul. Raszyńska, Zamienie, mazowieckie

   Zapytaj o cenę4 pokoje84. 79 m²

   Novisa DevelopmentInwestycja deweloperska

  • Podbite

   4-pokojowy dom 78m2 + ogródek Bez Pośredników

   Zapytaj o cenę4 pokoje78. 3 m²

   Novisa DevelopmentInwestycja deweloperska

  • Podbite

   4-pokojowy dom 153m2 + ogródek Bezpośrednio

   ul. Podgórska, Wieliczka, małopolskie

   1 179 000 zł7682 zł/m²4 pokoje153. 48 m²

   ADKONInwestycja deweloperska

  Wyróżnione inwestycje

  Pobierz instrukcje obsługi swojego produktu i inne ważne dokumenty

  Wyświetl i pobierz dokumentację urządzenia.

  Krok 1. Wybór produktu

  EdytujEdytuj

  Jak znaleźć model i numer seryjny?

  Wybierz kategorię

  Kategoria jest wymagana.

  Wymagane wybranie produktu.

  Wymagane wybranie typu produktu.

  Wymagany numer seryjny.

  Wprowadź numer modelu lub wybierz kategorię produktu*Pole wymagane

  Jeśli nie posiadasz przeglądarki plików PDF, najpierw pobierz ją klikając w poniższy link:

  Acrobat Reader

  Instrukcja użytkowania, instalacji i konserwacji Black And Decker Ka200

  Bezpośredni link do pobrania Instrukcja użytkowania, instalacji i konserwacji Black And Decker Ka200

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Instrukcja użytkowania, instalacji i konserwacji Black And Decker Ka200