Instrukcja montażu, obsługi i konserwacji Dell Optiplex 5060

Instrukcja montażu, obsługi i konserwacji Dell Optiplex 5060 jest kompendium wiedzy, które zawiera wszystkie potrzebne informacje i instrukcje dotyczące montażu, obsługi i konserwacji komputerów Dell Optiplex 5060. Instrukcja zawiera szczegółowe informacje dotyczące wymagań i konfiguracji sprzętu, instalacji oprogramowania i aplikacji, konfiguracji sieci, bezpieczeństwa i wielu innych ważnych tematów. Instrukcja jest napisana w jasny i prosty sposób, przystępny dla użytkowników początkujących i zaawansowanych. Zawiera również informacje dotyczące wsparcia technicznego, przeglądania zmian w oprogramowaniu i wszelkiego rodzaju wymaganych aktualizacji. Jest to kompendium wiedzy, które może być pomocne przy montażu, obsłudze i konserwacji komputerów Dell Optiplex 5060.

Ostatnia aktualizacja: Instrukcja montażu, obsługi i konserwacji Dell Optiplex 5060

Konserwacja drukarki - jak przedłużyć działanie urządzenia? - MyToner

 • Sklep
 • O nas
 • Kontakt
 • 0
 • 0
wciśnij Enter by wyszukaćWyświetlanie wszystkich wyników:Nie znaleziono produktów.
  Przez admin

  Wśród urządzeń, wykorzystywanych na co dzień do pracy biurowej, do najczęściej ulegających awarii urządzeń zaliczyć można drukarki. Nic w tym dziwnego – wynika to w większości przypadków z nieodpowiedniej eksploatacji oraz braku konserwacji drukarki. Tymczasem urządzenia drukujące, podobnie jak inne wykorzystywane do pracy maszyny, również wymagają odpowiedniej opieki, by mogły działać bez zarzutu. Od tego, w jaki sposób będziemy się z nimi obchodzić, zależy nie tylko jakość oferowanych przez nie wydruków, ale także żywotność naszego sprzętu. W jaki sposób zatem właściwie wykonywać konserwację drukarki i skutecznie zająć się pielęgnacją biurowych lub domowych urządzeń drukujących? Sprawdźmy.

  Czy o drukarkę trzeba dbać i dlaczego tak?

  Nie ma najmniejszych wątpliwości, że dbałość o sprzęt powinna stanowić podstawę, bez względu na to, o jakim sprzęcie mówimy. Ponieważ drukarka stanowi urządzenie biurowe, które eksploatowane jest każdego dnia, niekiedy bardzo intensywnie – tym bardziej odpowiedzialnie powinno się podchodzić do jej prawidłowej konserwacji. Istotne już jest samo właściwe usytuowanie urządzenia drukującego w pomieszczeniu – powinno ono znajdować się z dala od okna. Dlaczego? Po pierwsze należy unikać wilgoci – woda, która dostanie się do wnętrza drukarki, może doprowadzić do jej uszkodzenia. Ważne jest jednak przede wszystkim, by unikać miejsc, które narażone są na dużą ekspozycję słoneczną. Wynikająca z tego faktu wysoka temperatura może zadziałać zabójczo na materiały eksploatacyjne urządzenia, takie jak toner czy tusz.

  Konserwacja drukarki i innych urządzeń drukujących – jak ją wykonać?

  W przypadku konserwacji urządzeń istotne są dwa czynniki – sposób ich przeprowadzania oraz częstotliwość, z jaką czyścimy dany sprzęt. Większość nowoczesnych urządzeń drukujących sama się upomni o konieczności czyszczenia, jeśli jednak przeoczymy taki komunikat lub go nie otrzymamy – warto mieć świadomość tego, że proces czyszczenia powinien odbywać się zawsze po wydrukowaniu kilku tysięcy stron. Drukarki atramentowe powinny być również czyszczone częściej, niż ich laserowe odpowiedniki, a sam proces czyszczenia może być wykonywany samodzielnie, jako domowy serwis drukarki – zgodnie z powyższymi uwagami – lub w profesjonalnym punkcie, serwisującym tego typu sprzęt.

  Konserwacja urządzeń drukujących powinna zacząć się od odpowiedniego czyszczenia sprzętu – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, wykorzystując w tym celu specjalne materiały. Dobrym rozwiązaniem mogą być ściereczki z mikrofibry lub antyseptyczne, którymi odkurzymy obudowę i zewnętrzne części urządzenia. W celu pozbycia się warstw kurzu, które najpewniej znajdują się wewnątrz naszej drukarki, nie należy używać zwykłego odkurzacza, ponieważ można doprowadzić do uszkodzenia sprzętu. W tym przypadku doskonale sprawdzi się sprężone powietrze.

  Kiedy warto oddać drukarkę do profesjonalnego serwisu?

  Serwis drukarki w profesjonalnym punkcie napraw urządzeń drukujących to dobry wybór dla osób, które nie potrafią samodzielnie wyczyścić sprzętu lub mają obawy, że coś mogłoby ulec uszkodzeniu i wolą powierzyć swój sprzęt profesjonalistom. Bywa jednak i tak, że oddanie drukarki do serwisu jest koniecznością – ponieważ domowe sposoby czyszczenia zawodzą, lub też podczas samodzielnych oględzin okazało się, że jakaś część drukarki uległa uszkodzeniu, przez co konieczna jest jej profesjonalna naprawa, a nie tylko domowa konserwacja.

  Jakie usługi powinien oferować dobry serwis drukarek?

  Podstawową kwestią jest zarówno gwarancyjny serwis urządzeń drukujących, jak i wsparcie po zakończeniu okresu gwarancji. Profesjonalny serwis drukarki oprócz samej naprawy sprzętu równocześnie każdorazowo oferuje konserwację i kompleksowe czyszczenie sprzętu, by do użytkownika wrócił w 100% sprawny i gotowy do pracy. Dalej, specjalistyczne serwisy gwarantują montaż w urządzeniu oryginalnych części zamiennych, pochodzących od producenta, dzięki czemu ma on pewność co do ich jakości. Wśród dodatkowych zalet, jakie może zawierać oferta profesjonalnego serwisu drukarek, znajduje się sprzedaż części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych, a w przypadku stałych umów serwisowych – zagwarantowanie klientowi zastępczego urządzenia drukującego na czas naprawy jego sprzętu. Wybierać firmę o tego typu ofercie – jak np. MyToner – klient stawia na fachową opiekę nad swoją drukarką, zapewniając jej dłuższą żywotność, a sobie pewność co do prawidłowego funkcjonowania sprzętu po powrocie z punktu serwisowego.

  • Facebook

   Informacje techniczne

   - Pojedyncze arkusze z przodu i z tyłu
   - Papier ciągły z przodu i z tyłuOdbiornik papieruOdbiornik papieru z tyłuPozostałe parametry- Temperatura: praca 5°C - 35°C, składowanie -30°C - 60°C
   - Wilgotność powietrza: praca 10% - 80%, składowanie 30% - 60%
   - Zużycie energii: 55 W, 10 W (w trybie czuwania)
   - Napięcie zasilania: AC 198 V - 264 VObsługiwane systemy operacyjneBrakPoziom hałasu55 dBKalkowanie6 + oryginałLiczba kolumn136Żywotność głowicy400 mln. uderzeń/igłęCzcionki / Znaki- Czcionka bitmapowa EPSON Draft (10 CPI, 12 CPI, 15 CPI)
   - Czcionka bitmapowa EPSON OCR-B (10 CPI)
   - Czcionka bitmapowa EPSON Roman (10 CPI, 12 CPI, 15 CPI, proporcjonalna)
   - Czcionka bitmapowa EPSON Sans Serif (10 CPI, 12 CPI, 15 CPI, proporcjonalna)Czas pracy pomiędzy awariami (MTBF)25000 hGłowica9-igłowa
   Podajnik papieru

   Parametry drukowania

   Prędkość druku (maks. )738 Znaków na sek.Rodzaj nośnikaKarton, Koperty, Papier, Papier ciągłyRodzaj drukuIgłowyRozdzielczość druku240 x 144 dpi

   Komunikacja / złącza

   Złącza1 x USB 2. 0, LPT, RJ-45

   Fizyczne

   KolorCzarnyWaga8. 37 kgWymiary414 x 438 x 382 mm

   Pozostałe

   Gwarancja24Akcesoria w zestawie- Przewód zasilający
   - Sterowniki i programy pomocnicze (CD)
   - Taśma barwiąca
   - User guideabid636810

   Jeśli wydruk jest nieoczekiwanie blady lub zawiera brakujące punkty, problemy te można rozwiązać, czyszcząc głowicę drukującą, co zapewnia prawidłowe rozprowadzanie tuszu przez głowicę.

   Głowicę drukującą można wyczyścić z poziomu komputera, korzystając z programu narzędziowego Head Cleaning (Czyszczenie głowicy), lub z poziomu drukarki, korzystając z przycisków.

   Uwaga:

   Ponieważ podczas czyszczenia głowicy drukującej zużywany jest tusz z wszystkich pojemników, należy ją czyścić tylko w przypadku obniżenia jakości wydruku – na przykład gdy wydruk jest rozmazany lub brakuje kolorów czy też są one nieprawidłowe.

   Aby sprawdzić, czy konieczne jest czyszczenie głowicy drukującej, należy użyć programu narzędziowego Nozzle Check (Test dysz). Pozwala to zaoszczędzić tusz.

   Czyszczenie głowicy może nie być możliwe, jeśli poziom tuszu jest niski. Czyszczenie głowicy nie jest możliwe, jeśli tusz został wyczerpany. W pierwszej kolejności należy wymienić odpowiedni pojemnik z tuszem.

   Korzystanie z programu narzędziowego Head Cleaning (Czyszczenie głowicy) w systemie Windows

   Aby wyczyścić głowicę drukującą, korzystając programu narzędziowego Head Cleaning (Czyszczenie głowicy) należy wykonać opisane poniżej czynności.

   Upewnić się, że żadna kontrolka nie wskazuje błędu.

   Kliknąć prawym przyciskiem myszy ikonę drukarki znajdującą się na taskbar (pasek zadań), a następnie kliknąć polecenie Head Cleaning (Czyszczenie głowicy).

   Jeśli ikona drukarki nie jest widoczna, należy postępować zgodnie z informacjami dotyczącymi dodawania ikony zawartymi w następnym rozdziale.

   Postępować według instrukcji wyświetlanych na ekranie.

   Podczas wykonywania cyklu czyszczenia przez drukarkę kontrolka zasilania  miga. com/onlineguides/pl/s22/html/files/mark_ca. gif"/>Przestroga:

   W żadnym przypadku nie należy wyłączać drukarki, dopóki kontrolka zasilania

   Jeśli po czterokrotnym wyczyszczeniu głowicy drukującej jakość wydruku nie ulegnie poprawie, należy wyłączyć drukarkę i pozostawić ją wyłączoną przez co najmniej 6 godzin. Następnie należy ponownie wykonać test dysz i w razie potrzeby wyczyścić głowicę. Jeśli jakość druku nie ulegnie poprawie, należy skontaktować się z pomocą techniczną firmy Epson.

   Korzystanie z programu narzędziowego Head Cleaning (Czyszczenie głowicy) w systemie Mac OS X

   Aby wyczyścić głowicę drukującą, korzystając programu narzędziowego Head Cleaning (Czyszczenie głowicy), należy wykonać opisane poniżej czynności.

   Uruchomić program Epson Printer Utility 4.

   Kliknąć przycisk Head Cleaning (Czyszczenie głowicy) w oknie dialogowym Utility (Program narzędziowy). com/onlineguides/pl/s22/html/files/step_4. gif"/>

   Aby utrzymać jakość wydruku, zaleca się regularne drukowanie kilku stron.

   Korzystanie z przycisków drukarki

   W celu oczyszczenia głowicy drukującej przy użyciu przycisków drukarki należy postępować zgodnie z podanymi poniżej instrukcjami.

   Nacisnąć i przytrzymać przez trzy sekundy przycisk zatrzymania/konserwacji . com/onlineguides/pl/s22/html/images/hc34450110. gif"/>

   Drukarka rozpocznie proces czyszczenia głowicy, a kontrolka zasilania  zacznie migać.

   Kiedy kontrolka zasilania  przestanie migać, należy wydrukować arkusz testu dysz w celu potwierdzenia oczyszczenia głowicy.

  Instrukcja montażu, obsługi i konserwacji Dell Optiplex 5060

  Bezpośredni link do pobrania Instrukcja montażu, obsługi i konserwacji Dell Optiplex 5060

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Instrukcja montażu, obsługi i konserwacji Dell Optiplex 5060