Dodatek do podręcznika użytkownika Aeg S72100wsb1

Dodatek do podręcznika użytkownika Aeg S72100wsb1 to oficjalny dokument, który zawiera wszystkie niezbędne informacje dotyczące produktu. Dodatek zawiera szczegółowe informacje dotyczące funkcji i sposobów korzystania z produktu, w tym opisy ustawień, instrukcje dotyczące konfiguracji i wskazówki dotyczące bezpieczeństwa. Dodatek do podręcznika użytkownika jest przydatny dla osób, które chcą uzyskać więcej informacji o produkcie i dowiedzieć się, jak go bezpiecznie korzystać.

Ostatnia aktualizacja: Dodatek do podręcznika użytkownika Aeg S72100wsb1

Dodatek gazowy 2023 przewidziany jest dla osób o najniższych dochodach

Dodatek gazowy na rok 2023 został przyjęty w ramach tzw. ustawy gazowej. Dofinansowanie przysługuje tym gospodarstwom domowym, które wykorzystują do ogrzewania gaz ziemny, ale nie wszystkim. Dla kogo dodatek gazowy w 2023? Od kiedy i jak złożyć wniosek o dodatek gazowy? Wzór wniosku.

Spis treści

 1. Dla kogo dodatek gazowy w 2023?
 2. Ile wyniesie dodatek gazowy 2023?
 3. Dodatek gazowy - wniosek
 4. Od kiedy dodatek gazowy?
 5. Dostawcy gazu z rekompensatą

Od początku 2023 obowiązuje tzw. ustawa gazowa, a dokładnie ustawa o szczególnej ochronie niektórych odbiorców paliw gazowych w 2023 r. w związku z sytuacją na rynku gazu. Chodzi tu wsparcie dla tych, którzy korzystają z gazu ziemnego do gotowania, podgrzewania wody czy ogrzewania domów. Rozwiązanie skierowane jest do gospodarstw domowych, ale także odbiorców wrażliwych, jak szkoły, przedszkola, placówki medyczne, wspólnoty mieszkaniowe itp. Celem projektu jest utrzymanie w 2023 ceny gazu na poziomie ok. 200 zł/MWh oraz zamrożenie wysokości stawek opłat dystrybucyjnych. Przewidziano także dodatek gazowy.

 • Ceny gazu w 2023 będą zamrożone! VAT w górę od stycznia, ale nie dla wszystkich. Ile za gaz zapłacą Polacy w 2023?

Dla kogo dodatek gazowy w 2023?

Dodatek gazowy nie jest przewidziany dla wszystkich. Warunkiem do spełniania jest próg dochodowy, analogiczny jak w dodatku osłonowego. Dodatek gazowy dostaną więc gospodarstwa domowe o najniższych dochodach, czyli z dochodem miesięcznym wynoszącym:

 • 2 100 zł w przypadku jednoosobowego gospodarstwa domowego,
 • 1 500 zł w przypadku wieloosobowego gospodarstwa domowego.
 • Rząd przewiduje, że z dodatku gazowego, czyli prawa do refundacji VAT skorzysta w 2023 tylko 300 tys. gospodarstw domowych. A według GUS w Polsce jest ok. 13, 8 mln gospodarstw domowych - dane z 2021. Dodatek gazowy będzie tak naprawdę przysługiwać nielicznym.

  Ile wyniesie dodatek gazowy 2023?

  Przypomnijmy, że z końcem 2022 przestała obowiązywać rządowa tarcza inflacyjna znosząca VAT m. in. także na gaz ziemny i jego dostawy. W 2022 VAT na gaz wynosił 0%, a od 2023 jest to 23% i o tyle na pewno wzrosną ceny gazu dla gospodarstw domowych, mimo zamrożenia cen.

  I stąd rozwiązanie dla osób o najniższych dochodach - dodatek gazowy, którego wysokość będzie wynosiła tyle, co podatek VAT. Dodatek gazowy będzie przyznawany w formie zwrotu równowartości VAT za gaz.

  Jakie skutki wyższego VAT na gaz od stycznia 2023?

  "Przy zamrożeniu taryf na gaz dla gospodarstw domowych powrót do wyższych stawek VAT spowoduje wzrost cen detalicznych gazu o około 20%. Podbije to też inflację CPI (konsumencką) z początkiem 2023 o około 0, 5 pkt. proc. " podał Tygodnik Ekonomiczny Banku Pekao SA.

  Dodatek gazowy - wniosek

  O dodatek gazowy - zwrot VAT można się ubiegać po otrzymaniu, a następnie opłaceniu pierwszej faktury za gaz w nowym roku.

  Żeby dostać zwrot pieniędzy, trzeba będzie złożyć wniosek o refundację VAT. Wniosek należy złożyć w urzędzie gminy (właściwej ze względu na miejsce zamieszkania) wójtowi, burmistrzowi albo prezydentowi miasta, w ciągu 30 dni od dnia otrzymania faktury dokumentującej dostarczenie paliw gazowych.

 • Wniosek o zwrot VAT za gaz 2023 dla gospodarstw domowych - wzór pdf
 • Do wniosku o zwrot podatku VAT za gaz trzeba będzie załączyć:

 • umowę zawartą przez odbiorcę paliw gazowych z przedsiębiorstwem energetycznym wykonującym działalność gospodarczą w zakresie obrotu paliwami gazowymi lub jej kopię,
 • fakturę dokumentującą dostarczenie paliw gazowych do tego odbiorcy przez to przedsiębiorstwo energetyczne,
 • dowód uiszczenia zapłaty za tę fakturę.
 • Przyznanie przez wójta, burmistrza lub prezydenta miasta refundacji podatku VAT nie wymaga wydania decyzji. Jedynie odmowa przyznania zwrotu podatku VAT, uchylenie lub zmiana wysokości refundacji podatku VAT oraz rozstrzygnięcie w sprawie nienależnie pobranej refundacji podatku VAT wymagają wydania decyzji urzędu.

  Od kiedy dodatek gazowy?

  Rozwiązanie ma obowiązywać od 1 stycznia 2023 roku.

  Dostawcy gazu z rekompensatą

  Dostawcy gazu za sprzedaż gazu po niższych cenach gospodarstwom domowym i podmiotom wrażliwym dostaną od państwa rekompensatę wyrównującą faktyczne wydatki. Podobne rozwiązanie jest w tym roku. W przyszłym roku dojdzie jeszcze dodatkowa rekompensata z tytułu zamrożonych opłat dystrybucyjnych. Na dopłaty rząd ma przeznaczyć ok. 29 mld zł.

  Źródło: PAP, GW

  Narrator staje się coraz lepszy za każdym razem, gdy Windows wydaje dużą aktualizację. Mamy nadzieję, że korzystasz z najnowszej wersji Windows 10, ale jeśli tak nie jest, oto kilka starszych wersji podręcznika użytkownika Narratora. Te pliki są tylko w języku angielskim — aby uzyskać dodatkowe języki lub oceny, skontaktuj się z działem Answer Desk dla osób niepełnosprawnych.

  • Narrator dla Windows 10, wersja 1903

   1903 wersja programu Word

  • Wersja PDF z 1903 r. 1903 wersja Alfabetu Braille'a (angielski (Stany Zjednoczone, stopień 2, nie UEB)

  Narrator dla Windows 10 wersja 1803

  1803 wersja programu Word1803 wersja PDF

  Narrator dla Windows 10 wersja 1809

  1809 wersja programu Word1809 wersja PDF

  Aby sprawdzić, która wersja Windows 10 jest zainstalowana na urządzeniu:

   Wybierz przycisk Start  , a następnie Ustawienia  > System  > Informacje.

   Po prawej stronie, w obszarze Specyfikacja systemu Windows, przeczytaj informację wyświetlaną obok elementu Wersja.

  Sprawdzanie wersji systemu WindowsWindows 10 okresowo sprawdza dostępność najnowszych aktualizacji i funkcji zabezpieczeń oraz instaluje je automatycznie, aby zapewnić sprawne i bezpieczne działanie urządzenia. Aby szybko przeprowadzić aktualizację, wybierz poniżej opcję Sprawdź teraz, czy są dostępne aktualizacje, a następnie opcję Sprawdź, czy są dostępne aktualizacje. Ewentualnie wybierz przycisk Start, a następnie przejdź do pozycji Ustawienia > Aktualizuj & > zabezpieczeń Windows Update i wybierz pozycję Sprawdź aktualizacje

  Sprawdź aktualizacje teraz

  Dalej: Dodatek E: Dźwięki Narratora

  Powrót do spisu treści

  Dopłaty do prądu 2022 - nowy dodatek elektryczny, również do pomp ciepła w wysokości 1000 i 1500 zł?

  Dopłaty do prądu w 2022 roku to forma rekompensaty dla Polaków za rosnące ceny energii. 29 września 2022 Sejm uchwalił ustawę o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku. Nowy dodatek elektryczny to jednorazowa dopłata do prądu, dla ogrzewających domy elektrycznością, w tym pompami ciepła. Wnioski można składać już od grudnia. Aktualnie można też składać wnioski o dopłaty do prądu w ramach dodatku osłonowego. Kto ma prawo do dopłaty do prądu oraz w jakiej wysokości?

  Spis treści

  1. Nowe dopłaty do prądu 2022 - dla kogo ile dodatku elektrycznego?
  2. Dopłaty do prądu w ramach dodatku elektrycznego - dla kogo?
  3. Kiedy złożyć wniosek o dopłaty do prądu 2022?
  4. Kiedy wypłata dodatku elektrycznego do prądu?
  5. Czy wniosek o dopłaty do prądu można złożyć przez internet?
  6. Kto może otrzymać dopłaty do prądu 2022? Dodatek osłonowy
  7. Ile wyniesie w 2022 dofinansowanie do prądu?
  8. Wnioski o dopłaty do prądu do końca października 2022
  9. Gdzie złożyć wnioski o dopłaty do prądu 2022?
  10. Wzór wniosku o dopłaty do prądu 2022
  11. Kiedy otrzymamy dopłaty do prądu?

  Nowe dopłaty do prądu 2022 - dla kogo ile dodatku elektrycznego?

  Jednorazowa dopłata do prądu przeznaczona jest dla tych gospodarstw domowych, które używają energii elektrycznej do ogrzewania, m. in. wykorzystują pompy ciepła. Wysokość dopłaty to:

  • 1000 zł - dla osób wykorzystujących do ogrzewania domów i mieszkań urządzenia na prąd, np. pompy ciepła, piece akumulacyjne, bojlery.
  • 1500 zł w przypadku rocznego zużycia energii elektrycznej ponad 5000 kWh - podwyższony dodatek dostaną ci, u których zużycie prądu w 2021 roku przekroczyło 5000 kWh.

  29 września 2022 sejm uchwalił ustawę o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej, w tym projekt nowego dodatku energetycznego do prądu. To tzw. "Tarcza Solidarnościowa". Więcej w artykule - Dla kogo zamrożenie cen prądu 2023 z limitem zużycia energii?

  Przypomnijmy, że aktualnie o jednorazowe wsparcie finansowe od rządu mogą liczyć też ci, którzy ogrzewają swoje domy węglem, drewnem, pelletem, gazem płynnym i olejem opałowym.

 • Dodatek do ogrzewania 2022 - od 20 września można złożyć wniosek!
 • Dopłaty do prądu w ramach dodatku elektrycznego - dla kogo?

  Dopłaty do prądu mają być kierowane do gospodarstw domowych, których głównym źródłem ogrzewania jest urządzenie elektryczne. Kryterium otrzymania dopłaty będzie deklaracja złożona do CEEB.

  Dodatek do energii elektrycznej ma działać podobnie jak dodatek energetyczny do pelletu, oleju opałowego, drewna opałowego czy gazu LPG. Będzie też ta sama zasada przyznawania świadczeń: jeden dodatek na jeden adres zamieszkania.

  Dodatek energetyczny nie przysługuje posiadaczom fotowoltaiki. Tu przeczytasz więcej na ten temat - Dodatek elektryczny a fotowoltaika.

  Kiedy złożyć wniosek o dopłaty do prądu 2022?

  Wniosek o wypłatę dodatku energetycznego do prądu należy złożyć w terminie od 1 grudnia 2022 do 1 lutego 2023.

  Kiedy wypłata dodatku elektrycznego do prądu?

  Gmina dodatek do prądu powinna wypłacić w terminie do 31 marca 2023 roku.

  Czy wniosek o dopłaty do prądu można złożyć przez internet?

  Tak, wniosek można złożyć przez poprzez ePUAP i Profil zaufany.

  Kto może otrzymać dopłaty do prądu 2022? Dodatek osłonowy

  Aktualnie o dopłaty do prądu w 2022 wniosek mogą złożyć wszyscy, których dochód nie przekracza określonego w przepisach kryterium dochodowego. Dopłata do prądu przysługuje w ramach dodatku osłonowego. Aby otrzymać dofinansowanie do energii elektrycznej należy się śpieszyć. Wnioski o dopłaty do prądu można składać jeszcze tylko do końca października. W przypadku dopłat do prądu obowiązuje przede wszystkim kryterium dochodowe. Komu i ile pieniędzy się należy, zależy od dochodu rodziny. Według ustawy o dodatku osłonowym dochód miesięczny netto nie może przekroczyć:

 • 2100 zł dla gospodarstwa jednoosobowego,
 • 1500 zł dla pozostałych.
 • Ile wyniesie w 2022 dofinansowanie do prądu?

  Każde gospodarstwo domowe, spełniające kryterium dochodowe, w ramach dodatku osłonowego może liczyć na następujące dopłaty:

 • gospodarstwa, w których mieszka jedna osoba - maks. 400 zł rocznie.
 • gospodarstwa, w których mieszkają 2 lub 3 osoby - maks. 600 zł rocznie.
 • gospodarstwa, w których mieszka 4 lub 5 osób - maks. 850 zł rocznie.
 • gospodarstwa, w których mieszka 6 lub więcej osób - maks. 1150 zł rocznie.
 • Gospodarstwom zagrożonym ubóstwem energetycznym, czyli takim gdzie głównym źródłem ogrzewania jest m. kocioł na paliwo stałe, koza, kominek, trzon kuchenny, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe, zasilane węglem lub paliwami węglopochodnymi, należą się wyższe dopłaty. Dla nich dodatek osłonowy wynosi:

 • gospodarstwa, w których mieszka jedna osoba - maks. 500 zł rocznie. 750 zł rocznie. 1062, 50 zł rocznie. 1437, 50 zł rocznie.
 • Ale uwaga, w przypadku gospodarstw zagrożonych ubóstwem energetycznym także obowiązuje kryterium dochodowe.

  Co istotne, aby ubiegać się o wyższy dodatek, niezbędnym warunkiem jest złożony wniosek o wpis źródła ogrzewania domu lub mieszkania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynku (CEEB).

  Wnioski o dopłaty do prądu do końca października 2022

  Czas na złożenie wniosku o dodatek osłonowy jest do 31 października 2022. Wnioski złożone po tym terminie nie będą rozpatrywane.

  Gdzie złożyć wnioski o dopłaty do prądu 2022?

  Wniosek można złożyć osobiście w urzędzie gminy, pocztą lub za pośrednictwem portalu ePUAP.

  Aby złożyć wniosek za pośrednictwem portalu ePUAP należy zalogować się do portalu e-PUAP, następnie wybrać z katalogu spraw: „Pismo ogólne do podmiotu publicznego”. Wybrać adres odpowiedniego urzędu, rodzaj pisma, załączyć wniosek, podpisać go elektronicznie i wysłać.

  Instrukcja jak założyć profil zaufany i uzyskać podpis elektroniczny poniżej:

 • Jak założyć profil zaufany i uzyskać podpis elektroniczny?
 • Wzór wniosku o dopłaty do prądu 2022

  Pobierz wniosek o dodatek osłonowy, w ramach którego uzyskasz dopłaty do prądu.

  Informacja o przyznaniu dopłat do prądu będzie wysłana na wskazany we wniosku adres e-mail. Wnioskodawca może również zasięgnąć informacji o przyznaniu dofinansowania w urzędzie.

  Kiedy otrzymamy dopłaty do prądu?

  Wypłaty dodatku osłonowego mają być realizowane do 2 grudnia 2022. Będzie to jednorazowa wypłata całej przysługującej kwoty.

  Więcej dowiesz się z artykułów:

 • Dopłaty do prądu i gazu 2022
 • Dodatek osłonowy 2022 - wniosek online. Do kiedy można złożyć?
 • Dopłaty do ogrzewania 2022 - dla kogo ile dofinansowania do ogrzewania?
 • Dodatek energetyczny 2022 dla wszystkich
 • Listen to "15 sposobów na niższe rachunki za prąd [PORACHUNKI OSOBISTE]" on Spreaker.

  Dodatek do podręcznika użytkownika Aeg S72100wsb1

  Bezpośredni link do pobrania Dodatek do podręcznika użytkownika Aeg S72100wsb1

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Dodatek do podręcznika użytkownika Aeg S72100wsb1