Środki ostrożności dotyczące wyświetlacza Ge Jk5000

Aby zachować bezpieczeństwo podczas korzystania z wyświetlacza Ge Jk5000, należy przestrzegać następujących środków ostrożności. Przede wszystkim należy unikać narażania wyświetlacza na wysokie temperatury i wilgotność. Należy również unikać przegrzewania wyświetlacza poprzez zbyt długie użytkowanie go bez przerwy. Jeśli wyświetlacz ma zostać użyty w miejscu z dużą wilgotnością, należy wyłączyć możliwość zmiany jasności i zapewnić, aby wyświetlacz był odpowiednio wentylowany. Należy również upewnić się, że wyświetlacz jest odpowiednio czyszczony, aby uniknąć uszkodzenia jego powierzchni.

Ostatnia aktualizacja: Środki ostrożności dotyczące wyświetlacza Ge Jk5000

Urządzenia składane Galaxy są wyposażone w elastyczny wyświetlacz Infinity, który wykonany jest z ultracienkiego szkła. Ponieważ urządzenia są produkowane z wykorzystaniem substancji składowych szkła, które można zginać, wymagają one dodatkowej pielęgnacji i konserwacji, aby zapewnić ich najwyższą sprawność. Postępuj zgodnie z ważnymi wytycznymi zamieszczonymi poniżej, a zapewnisz doskonały wygląd i wydajność urządzenia składanego.

Przed zastosowaniem się do poniższych zaleceń upewnij się, że oprogramowanie urządzenia i powiązane z nim aplikacje są zaktualizowane do najnowszych wersji. Aby zaktualizować oprogramowanie urządzenia mobilnego, wykonaj poniższe działania:

Krok 1.  Przejdź do Ustawienia > Aktualizacja oprogramowania.

Krok 2. Stuknij Pobierz i zainstaluj.

Krok 3.  Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Środek ostrożności 1. Nie naciskać ekranu ostrym ani ostro zakończonym przedmiotem lub obiektem

Nie naciskaj ekranu ani obiektywu przedniego aparatu twardymi lub ostro zakończonymi przedmiotami i obiektami, np. długopisem lub paznokciem. Nie wywieraj na niego nadmiernego nacisku. Pamiętaj, że wywieranie nadmiernej siły lub nacisku za pomocą jakiegokolwiek narzędzia na ekranie głównym może skutkować zadrapaniami lub uszkodzeniami.

Środek ostrożności 2. Usuń wszystkie obce obiekty z ekranu głównego

Składając urządzenie nie umieszczaj żadnych obiektów — na przykład kart, monet ani kluczy — między ekranami; w przeciwnym razie może dojść do uszkodzenia ekranu głównego. Złóż urządzenie przed odłożeniem go lub przechowywaniem. Pamiętaj, aby nie przechowywać urządzenia rozłożonego, ponieważ istnieje prawdopodobieństwo, że inny przedmiot mógłby zarysować lub przebić ekran. Nie zaleca się otwierania urządzenia poprzez wsunięcie palca między części ekranu. com/is/image/samsung/assets/uk/support/mobile-devices/precautions-when-using-the-galaxy-foldable-devices/foldable-precaution2-3. png? $ORIGIN_PNG$" alt="Środek ostrożności 2 w odniesieniu do urządzenia składanego. png? $ORIGIN_PNG$"/>

Środek ostrożności 3. Zachowaj ostrożność i zadbaj, aby płyny ani pył nie dostały się do wnętrza urządzenia

Galaxy Z Fold3 5G i Z Flip3 5G są urządzeniami wodoszczelnymi zgodnie z klasą znamionową IPX8. Należy zachować ostrożność, aby zachować wodoszczelność urządzenia i zapobiec jego uszkodzeniu.

 • Nie zanurzaj urządzenia w czystej wodzie na głębokość większą niż 1, 5 m ani przez okres dłuższy niż 30 minut. Jeżeli zanurzysz urządzenie w jakimkolwiek płynie innymi, niż czysta woda — na przykład; woda słona, woda jonizowania, napój alkoholowy — płyn dostanie się do urządzenia szybciej i może spowodować jego uszkodzenie.
 • Jeżeli urządzenie wejdzie w kontakt z czystą wodą, osusz je dokładnie czystą, miękką ściereczką. Jeżeli urządzenie zostanie wystawione na kontakt z innymi płynami — na przykład: woda słona, woda basenowa, woda z mydlinami, olej, perfumy, mleczko do opalania, płyn do czyszczenia dłoni lub produkty chemiczne (na przykład kosmetyki) — wypłucz je w czystej wodzie i osusz je dokładnie czystą, miękką ściereczką. Jeżeli nie zastosujesz się do tych instrukcji, może dojść do uszkodzenia urządzenia, a jego wydajność i wygląd mogą ulec pogorszeniu; ponadto, takie zamiany mogą nie być objęte gwarancją.
 • Nie narażaj urządzenia na działanie wody, która płynie wartkim strumieniem.

Dodatkowo, pamiętaj że urządzenia nie są odporne na działanie pyłu. Wystawienie na działanie niewielkich drobin, takich jak ziarna piachu, może skutkować uszkodzeniem urządzenia w postaci zarysowań lub wgięć ekranu. com/is/image/samsung/assets/uk/support/mobile-devices/precautions-when-using-the-galaxy-foldable-devices/water-resistant. png? $ORIGIN_PNG$" alt="Wodoszczelność. png? $ORIGIN_PNG$"/>

Pamiętaj: Charakterystyka IPX8 jest oparta na teście w warunkach zanurzenia do 1, 5 metra czystej wody lub do 30 minut. Nie zaleca się korzystania na plażach ani na brzegach basenów.

Środek ostrożności 4. Nie usuwaj folii zabezpieczającej ekran

Zaleca się, aby nie usuwać folii zabezpieczającej ekran ani nie nanosić innych folii ani naklejek, gdyż w przeciwnym razie może dojść do uszkodzenia urządzenia. Niedopuszczone elementy ochronne ekranu mogą powodować awarie czujników.

Środek ostrożności 5. Utrzymuj bezpieczną odległość od obiektów generujących pole magnetyczne

W urządzeniu zamontowane są magnesy. Zachowuj bezpieczną odległość między urządzeniem i obiektami, na które magnesy mogą mieć wpływ — na przykład: karty kredytowe i wszczepiane urządzenia medyczne — ponieważ takie przedmioty i obiekty mogą zostać uszkodzone lub wyłączone przez magnesy znajdujące się w urządzeniu. Jeżeli korzystasz ze wszczepionego urządzenia medycznego, przed użyciem zasięgnij porady lekarza.

Środek ostrożności 6. Upewnij się, że podczas ładowania bezprzewodowego urządzenie jest złożone i poprawnie umieszczone

W celu ładowania bezprzewodowego złóż urządzenie i umieść je na tyłem pośrodku ładowarki bezprzewodowej. Ponieważ produkt ma wbudowany magnes i lokalizacja cewki ładowania bezprzewodowego różni się w zależności od urządzenia, dostosuj pozycję urządzenia zgodnie z tym, co przedstawiono poniżej.

W przeciwnym wypadku urządzenie może ładować się niepoprawnie lub przegrzewać. Jeżeli umieścisz je w innym położeniu lub z inną orientacją niż na ilustracji, może się ześlizgnąć z uwagi na kąt nachylenia urządzenia i siłę magnetyczną. com/is/image/samsung/assets/uk/support/mobile-devices/precautions-when-using-the-galaxy-foldable-devices/foldable-charging-tip1-7. png? $ORIGIN_PNG$" alt="Wskazówka dotycząca ładowania urządzenia składanego. png? $ORIGIN_PNG$"/>

Pamiętaj:

 • Jeżeli używasz z urządzeniem metalowej osłony lub naklejki zabezpieczającej, bądź osłony z metalowym pierścieniem, usuń ja przed ładowaniem bezprzewodowym; dopiero wtedy możesz przystąpić do ładowania urządzenia. Nie umieszczaj również urządzenia na ładowarce bezprzewodowej, jeżeli materiał przewodzący — na przykład metalowe obiekty i magnesy — zostanie umieszczony między urządzeniem i ładowarką bezprzewodową.
 • Umiejscowienie cewki ładowania bezprzewodowego może się różnić w zależności od urządzenia.
 • Środek ostrożności 7. Do realizacji płatności Samsung Pay używaj złożonego Galaxy Z Fold i Galaxy Z Flip3 5G

  W przypadku Galaxy Z Fold zalecamy, aby urządzenie pozostało zamknięte w celu dokonania płatności Samsung Pay. W przypadku urządzenia Galaxy Z Flip, moduł obsługujący płatności Samsung Pay znajduje się u dołu urządzenia, dlatego do czytnika kart lub NFC urządzenia należy przykładać jego tylną, dolną stroną. com/is/image/samsung/assets/uk/support/mobile-devices/precautions-when-using-the-galaxy-foldable-devices/foldable-samsung-pay-2. png? $ORIGIN_PNG$" alt="Samsung Pay z urządzeniem składanym. png? $ORIGIN_PNG$"/>

 • Aby dokonywać płatności z Samsung Pay, urządzenie może wymagać połączenia z Wi-Fi lub siecią mobilną, w zależności od regionu.
 • Ta funkcja może nie być dostępne w zależności od dostawcy usług lub kraju.
 • Pamiętaj: Prezentowany na zrzutach ekranowych widok ekranu oraz menu mogą się różnić w zależności od modelu urządzenia i wersji oprogramowania.

  Naciśnij „WYŚLIJ” aby przesłać nam swoją opinię. Dziękujemy za udział w ankiecie.

  Dziękujemy za twoją opinię

  Prowadząc samochód musisz zachować ostrożność, a wręcz tę szczególną. Zastanawiasz się, co znaczy pojęcie „szczególna ostrożność”? I czy stosowanie się do tej zasady ma wpływ na odszkodowanie z OC lub AC? W naszym poradniku znajdziesz odpowiedzi na oba pytania.

  Zachowanie w ruchu ulicznym zależy od twojej kondycji psychofizycznej, stanu pojazdu, pogody, pory roku i dnia, rodzaju i stanu drogi, innych uczestników ruchu oraz możliwych zagrożeń losowych lub stałych. O tych drugich informują np. znaki drogowe. W tak zmiennych warunkach ostrożność jest kluczowa, by zachować bezpieczeństwo i porządek na drodze. 

  Szczególna ostrożność a zwykła – co mówi Kodeks? 

  Co do zasady, siadając za kierownicą, powinieneś znać przepisy ruchu drogowego, umieć prowadzić auto, być wypoczęty i skupiony tylko na jeździe. Żadnych smsów, czytania za kierownicą czy innych rozpraszaczy. Pojazd, który prowadzisz, powinien być w dobrym stanie technicznym. Jeśli robisz regularnie przeglądy i masz aktualne badanie techniczne, to nie masz się o co martwić w tym temacie (więcej o badaniach i przeglądach technicznych przeczytasz w naszym artykule: Ile kosztuje przegląd samochodu? Sprawdź! ). W sumie… nic zaskakującego. 

  I o to chodzi. Takie podejście świadczy o tym, że podstawy do zachowania ostrożności na drodze masz opanowane. Kodeks Drogowy wprowadza jednak dwa pojęcia dotyczące ostrożności – zwykłą i szczególną ostrożność. (art. 3 ust. 1 i art. 2 ust. 22 Prawa o Ruchu Drogowym). W dużym skrócie chodzi o taką jazdę, która nie zakłóca płynności ruchu i nie prowadzi do sytuacji niebezpiecznych. I o ile pojęcie ostrożności zwykłej jest dość ogólne, to szczególna ostrożność dotyczy konkretnych sytuacji. O czym za chwilę. 

  Ważne: zasada zachowania ostrożności (w tym szczególnej) dotyczy wszystkich uczestników ruchu drogowego: pieszych, prowadzących pojazdy, pasażerów oraz osoby znajdujące się na drodze lub przy drodze (np. policjanci, pracownicy zarządów dróg itp. ). 

  Szczególna ostrożność – konkretne sytuacje 

  Sytuacje, w których powinno się zachować szczególną ostrożność, z grubsza można podzielić na dwie kategorie: te wynikające z oznaczeń na drodze i sytuacyjne. 

  Czyli ostrożność szczególną zachowujesz, gdy mijasz ostrzegawczy znak drogowy oraz gdy zbliżasz się do migających na żółto sygnalizatorów. Ponadto jest szereg konkretnych przypadków na drodze, na które wskazuje Kodeks Drogowy:

  • manewry takie jak: włączanie się do ruchu, zmiana kierunku lub pasa jazdy, cofanie, wyprzedzanie,
  • zbliżanie się i przejeżdżanie przez przejścia dla pieszych, skrzyżowania, przejazdy kolejowe i przejazdy rowerowe, 
  • przejeżdżanie obok oznakowanego przystanku, który nie znajduje się na chodniku, 
  • przejeżdżanie obok autobusów szkolnych, 
  • jazda obok lub za pojazdami oznaczonym literą „L”, 
  • omijanie pojazdów transportujących osoby niepełnosprawne lub dzieci i młodzież,
  • jazda pojazdem uprzywilejowanym lub wykonującym na drodze czynności drogowe.

  Odszkodowanie z OC i AC a szczególna ostrożność 

  Zachowanie szczególnej ostrożności czy ostrożności w ogóle jest przede wszystkim wymogiem prawnym. Może też być istotnym czynnikiem przy decyzji odszkodowawczej. Jeśli towarzystwo w ramach analizy zdarzenia dojdzie do wniosku, że brak szczególnej ostrożności przyczynił się do szkody, możesz mieć kłopoty. I tu uwaga: pojęcie ostrożności nie musi być tożsame z definicja w Kodeksie. W ubezpieczeniach chodzi o ostrożność należytą, która minimalizuje ryzyko wystąpienia szkody. Gdy jej brak ubezpieczyciel może odmówić wypłaty części lub całości odszkodowania z AC. Natomiast gdy chodzi o ubezpieczenie OC, towarzystwo może zwrócić się do ciebie z regresem (wnioskiem o zwrot) części lub całości wypłaconego odszkodowania. 

  Nie ma jednej zasady, według której towarzystwa podchodzą do nienależytej ostrożności. Jeśli jednak nie chcesz mieć kłopotów z odszkodowaniem pamiętaj o:

 • dostosowaniu prędkości do panujących warunków (np. nie szarżuj na oblodzonej nawierzchni czy przy ograniczonej widoczności),
 • zmniejszeniu prędkości i ostrożnej jeździe, gdy mijasz znaki ostrzegawcze (np. uwaga dzikie zwierzęta, nierówna nawierzchnia),
 • jeździe pojazdem w dobrym stanie technicznym (pamiętaj o badaniach, ale też o dopasowanych do twojego modelu oponach).
 • PODSUMOWANIE:

 • Zasada zachowania ostrożności, w tym ostrożności szczególnej, jest wyrażona wprost w Kodeksie Drogowym. 
 • Szczególna ostrożność oznacza zwiększoną uwagę w ruchu ulicznym i dostosowanie się do zmiennych warunków na drodze tak, by móc szybko i odpowiednio reagować. 
 • Do zachowania ostrożności zobowiązani są nie tylko kierowcy, ale wszyscy uczestnicy ruchu drogowego.
 • Sytuacje, w których istotna jest szczególna ostrożność, są wymienione w Prawie o ruchu drogowym. 
 • Niezachowanie należytej ostrożności może być powodem odmówienia całości lub części odszkodowania z AC lub regresu z OC.
 • Środki ostrożności dotyczące małego, wysokiej rozdzielczości dużego ekranu LED

  Producenci dużych ekranów LED sugerują, że należy zwrócić uwagę na następujące punkty w procesie wyboru i użytkowania.
  1. Odległość fotografowania powinna być odpowiednia
  Gdywspomniano wcześniej, gdy mówiono o skoku kropki i współczynniku wypełnienia,odpowiednie odległości fotografowania są różne dla dużych ekranów LED zróżne podziałki kropek i różne współczynniki wypełnienia. Pobieranie dużej diody LEDna przykład ekran o skoku kropek 4 mm i współczynniku wypełnienia 60%,odległość między fotografowaną osobą a ekranem powinnamieć 4-10 metrów, dzięki czemu można uzyskać lepszy obraz tłapodczas strzelania do ludzi. Jeśli dana osoba znajduje się zbyt blisko ekranu, gdyrobiąc zbliżenia, tło będzie wydawało się ziarniste i jestłatwe do wytworzenia zakłócenia siatki.

  2. Odstępy między punktami powinny być jak najmniejsze
  Tenrozstaw kropek to odległość między punktami środkowymi sąsiednich pikselina dużym ekranie LED. Im mniejszy skok kropki, tym więcej pikseli napowierzchnia jednostki, im wyższa rozdzielczość, tym bliższa odległość fotografowaniamoże być, i oczywiście im droższe jest. Obecnie kropkaskok dużych ekranów LED stosowanych w krajowych studiach telewizyjnych wynosi 6-8 mm. To jestkonieczne do dokładnego przestudiowania związku między rozwiązaniemźródło sygnału i wysokość kropki oraz dążyć do osiągnięcia spójnościrozdzielczość i wyświetlacz punkt-punkt, aby osiągnąć najlepsze wyniki.

  3. Temperatura barwowa powinna być dobrze regulowana
  Kiedystudio wykorzystuje duży ekran LED jako tło, jego kolortemperatura powinna być zgodna z temperaturą barwowąoświetlenie w studio, dzięki czemu dokładne odwzorowanie kolorów może byćuzyskane podczas strzelania. Zgodnie z potrzebami programu,oświetlenie studia czasami wykorzystuje lampy niskotemperaturowe 3200K,czasami lampy o wysokiej temperaturze barwowej 5600K i duży ekran LEDmusi być dostosowany do odpowiedniej temperatury barwowej, tak abyuzyskać zadowalające wyniki strzelania.

  4. Upewnij się, że istnieje dobre środowisko użytkowania
  Tenżywotność produktu i stabilność producentów dużych ekranów LED sąściśle związane z temperaturą pracy. Jeśli rzeczywista pracatemperatura przekracza określony zakres zastosowania produktu, nie tylko jegożycie zostanie skrócone, ale sam produkt również będzie poważnieuszkodzony. Ponadto nie można ignorować zagrożenia pyłem.

  Takżedużo kurzu zmniejszy stabilność termiczną ekranu LED, a nawetspowodować wyciek, który doprowadzi do wypalenia w ciężkich przypadkach; kurz będziepochłaniają również wilgoć, która będzie korodować obwody elektroniczne i powodowaćniektóre problemy ze zwarciem, które nie są łatwe do rozwiązania, więc zapłaćdbałość o utrzymanie studia w czystości.

  Duży ekran LED nie maszwy, które mogą sprawić, że obraz będzie bardziej doskonały; ma mniejszą moczużycie, niższe ciepło, oszczędność energii i ochrona środowiska; onoma dobrą konsystencję i może zapewnić bezkrytyczne wyświetlaniezdjęcie; rozmiar pudełka jest mały, co jest wygodne dlapłynna kompozycja ekranu tła Modelowanie; gama kolorówzasięg jest wyższy niż w przypadku innych produktów wyświetlających; ma tę zaletę, żelepsza słaba charakterystyka odbicia i wysoka wydajnośćniezawodność oraz niskie koszty pooperacyjne i konserwacyjne.

  Zoczywiście duży ekran LED o tak wielu zaletach musi być również używanydobrze, aby jego zalety w pełni się zamanifestowały. Dlatego, gdyużywając dużych ekranów LED w programach telewizyjnych, musimy wybrać odpowiednią diodę LEDduże ekrany, dogłębnie zrozum ich charakterystykę i wybierzprodukty techniczne jako tło dla różnych warunków studyjnych,formularze i wymagania programu. Producenci dużych ekranów LED pozwalają imnowa technologia maksymalizuje swoje zalety.

  Środki ostrożności dotyczące wyświetlacza Ge Jk5000

  Bezpośredni link do pobrania Środki ostrożności dotyczące wyświetlacza Ge Jk5000

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Środki ostrożności dotyczące wyświetlacza Ge Jk5000